Z radością możemy oświadczyć, że budżet partycypacyjny to także nasz budżet! W tym roku mieszkańcy wybrali 3 projekty związane z Domem Kultury Świt:

📽️ Letnie kino plenerowe dla mieszkańców – 8 wieczornych seansów filmowych dla mieszkańców w plenerze w każdy weekend lipca i sierpnia z wyjątkiem ostatniego weekendu sierpnia;

🌸Ogród społeczny przy Domu Kultury Świt – projekt zakłada stworzenie przez i dla mieszkańców Targówka/Bródna sąsiedzkiego ogrodu z warzywami, owocami, kwiatami wraz ze strefą odpoczynku. Ogród będzie stanowił poszerzenie przestrzeni istniejącego przy Domu Kultury ŚWIT Miejska Aktywności Lokalnej. Miejsce planowane na ogród społeczny to kameralny zakątek, który znajduje się z tyłu budynku DK ŚWIT i sąsiaduje z jednym z tarasów budynku. Projekt rozpoczną dwa otwarte spotkania warsztatowe w Miejscu Aktywności Lokalnej DK ŚWIT, podczas których mieszkańcy będą mogli zgłaszać swoje pomysły i wizję ogrodu. Na podstawie zgłoszonych pomysłów zostanie przygotowany przez specjalistę projekt ogrodu dostosowany do możliwości i specyfiki miejsca. Do realizacji ogrodu zostaną zaproszeni wszyscy mieszkańcy Bródna. Będziemy zbijać skrzynki, przygotowywać podłoże, sadzić rośliny. Wszyscy chętni będą mieli możliwość uprawy i pielęgnacji roślin oraz korzystania ze strefy odpoczynku. Dodatkowo w ramach projektu odbędą się 3 otwarte warsztaty dla mieszkańców z zakresu ekologicznej uprawy roślin, zdrowego żywienia, dietetyki;

💃 Orientalny Targówek dla każdego – projekt to propozycja zajęć z tańca orientalnego – tańca brzucha dla osób w różnym wieku. Taniec taki doskonale wpływa na poprawę zdrowia, kondycji oraz koordynację.

Projekty zostały zgłoszone przez Katarzynę Górską-Manczenko, Iwonę Wujastyk i Joannę Mroczek. Bardzo dziękujemy! Nie możemy się już doczekać ich realizacji!

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego