Termin zajęć: piątek, godz. 17.00-19.30
Przedział wiekowy: młodzież
Koszt: 110 zł/miesiąc ( zajęcia, 1 raz w tyg.)
Sala: 21
Prowadzący: Monika Szambelan-Althamer – artysta.
Od wielu lat poszukuje ciekawych form wyrazu. Interesują ją działania, które pozwalają łączyć różne techniki, wzajemnie inspirować się materiałem. Swoją przygodę ze sztuką użytkową i abstrakcyjną zaczęła od malarstwa. Poznawała i uczyła się kształtów, operowania światłem, kolorem. W pewnym momencie przyszedł czas na ceramikę. I eksperymenty. Kontakt z gliną i odnajdywaniem ciekawych form przekształcił się w chęć systematycznej pracy z tym materiałem. W roku 1990 założyła pracownię Magenta na warszawskim Bródnie. Jej celem było i jest prowadzenie warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rozbudzenie ich wrażliwości i zdolności manualnych. W 2008 rozpoczęła działalność na Pradze w drugiej pracowni – Indygo. Działania nie ograniczały się wyłącznie do pracowni. Organizuje i bierze udział w plenerach i warsztatach. Wciąż poznaje nowe techniki.

Termin zajęć: sobota, godz. 16.00-18.30
Przedział wiekowy: młodzież
Koszt: 110 zł/miesiąc ( zajęcia, 1 raz w tyg.)
Sala: 21
Prowadzący: Lucyna Kraśkiewicz – absolwentka Malarstwa w pracowni prof.  dr hab. Marzanny Wróblewskiej w Instytucie Edukacji Artystycznej APS w Warszawie. Odbyła staż w Zakładzie ARTETERAPII Akademii Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, pełniąc funkcję asystenta prof. Wiesława Karolaka. Nagradzana i wyróżniana w wielu wojewódzkich, ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach plastycznych.
Uprawia rysunek, malarstwo, grafikę i rzeźbę. Prowadzi warsztaty twórcze dla dzieci i młodzieży. Bierze udział w licznych akcjach, wystawach, plenerach i projektach artystycznych, m.in. warsztatach malarskich w Niemczech na Międzynarodowej Akademii TRANSFER. Interesuje się twórczością osób z niepełnosprawnością.

W programie (rysunek, malarstwo) przewidziane są następujące elementy:

* szkice i studium martwej natury;
* szkice i studium modela;
* ćwiczenia rozwijające wyobraźnię i zdolności twórcze (w przypadku małoletnich uczestników szczególny nacisk na pracę z kolorem).


*/termin i koszt zajęć mogą ulec zmianie/