Terminy zajęć:  czwartek, godz. 9.30 – 10.30, 10.30-11.30 *

Koszt: 100 zł/miesiąc

Sala: 29 (kominkowa)

Przedział wiekowy: od 1,5 – 3 lat

Prowadzący: Magdalena i Michał Wiśniewscy

Atomowe Brzdące to zajęcia adaptacyjne dla dzieci i ich rodziców/ opiekunów.

Czy brzdące mogą także odkrywać? Czy taniec i śpiew ma ograniczenia wiekowe? Jakie niespodzianki i przyjemności niesie za sobą zabawa kolorami? Czy rytm rymowanego wierszyka może przynieść ukojenie? A kto to właściwie jest ten Atomowy Brzdąc? Atomowe Brzdące to cykliczne zajęcia dla dzieci od 1,5 roku do 3 lat. Opierać się będą na kreatywnej zabawie, sprzyjającej rozwijaniu pozytywnych uczuć, poczucia akceptacji oraz bezpieczeństwa i wzmacniającej samodzielność dzieci. 60 minut zajęć upłynie nam na powitaniu w kółeczku, zabawach, wyliczankach, śpiewankach, przesypywaniu, lepieniu, malowaniu, rysowaniu, śpiewaniu oraz słuchaniu, a przede wszystkim na poznawaniu naszego otoczenia. Będziemy tworzyć, międlić, przesypywać, dotykać, rozwijać nasze umiejętności i kreatywnie spędzać czas. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci i ich opiekunów, którzy chcą w nieszablonowy sposobów spędzić z nimi czas, nauczyć się nowych zabaw i znaleźć nowe znajomości. Dzieci na zajęciach nie tylko odkrywają siebie i otaczających ich świat, ale też uczą się przebywania w grupie. Zajęcia odbywać się będą w grupach, z udziałem rodziców lub opiekunów.

Prowadzący: 

Magdalena Wiśniewska  nauczyciel wychowania przedszkolnego, posiada ukończone studia podyplomowe na tym kierunku zakończone pracą dyplomową na temat roli zabaw paluszkowych i rączanych oraz metod relaksacji w adaptacji przedszkolnej. Od wielu lat zgłębia się w sposób teoretyczny i praktyczny wiedzę dotyczącą tego,    jak pracować, aby pierwsze dni moich wychowanków w przedszkolu czy żłobku nie były stresem a przyjemnością.
Wielbicielka pedagogiki bliskości, pedagogiki zabawy, a także  pedagogiki waldorfskiej.

W swojej pracy stawia nacisk na indywidualne i podmiotowe traktowanie każdego malucha, podążanie za indywidualnymi potrzebami dziecka i dbanie o dobry kontakt z rodzicami.

Zajęcia plastyczne dla dzieci oraz warsztaty dla młodych nauczycieli  są konsekwencją nie tylko ukończonego kursu papieroplastyki, ale przede wszystkim wielu godzin spędzonych na tworzeniu i kreowaniu własnych pomysłów.

U nas nie ma dyplomów i certyfikatów. Jest za to gwarancja, że nikt nie wyjdzie z pustymi rękami a na pewno… z pełną inspiracji głową.

Michał Wiśniewski z wykształcenia  dziennikarzem radiowym, z powołania muzykiem i  trenerem/wykładowcą, a z zamiłowania osoba do pracy z dziećmi i dla dzieci.

Przez wiele lat organizował zajęcia dla dzieci z ramienia Rad Rodziców w przedszkolach i szkołach, brał udział w opiniowaniu pracy nauczycieli  i pedagogów oraz przez dwa lata brał udział w organizowaniu  ogólnorozwojowych zajęć dla dzieci z ramienia Fundacji Kreatywne Popołudnia

Kocha muzykę,  rysunek, literaturę, taniec… a  najbardziej na świecie uwielbiam wymyślać zabawy, prace plastyczne, gry  dla dzieci w różnym wieku.


*/termin i koszt zajęć mogą ulec zmianie/

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego