Termin zajęć: sobota, godz. 12.00 – 13.00*
Koszt: 150 zł/miesiąc
Sala: 7
Przedział wiekowy: od 6 lat
Prowadzący: Taste of Sound Official

Efektywna edukacja:  Zajęcia wykorzystujące dźwięki i muzykę w rozwoju umiejętności zapamiętywania, organizacji czasu, nauce przedmiotów ścisłych i humanistycznych. W trakcie zajęć uczestnicy poznają muzyczną stronę matematyki i fizyki, poprawią czytanie ze zrozumieniem i logiczne myślenie. Wykorzystywanie muzyki w procesie nauki przedmiotów ścisłych jest bardzo skuteczne, ponieważ budowa muzyki i dźwięków opiera się na zasadach matematycznych i fizycznych. Muzyka to dziedzina sztuki i źródło rozrywki, sprawia przyjemność i towarzyszy w codziennych czynnościach. Pomimo artystycznego wydźwięku jest oparta w całości na zasadach fizycznych i matematycznych. Fale dźwiękowe wpływają na ciało, mięśnie, ciśnienie. Udowodniono, że równoległa nauka muzyki i matematyki pozwala na  lepsze zrozumienie obydwu przedmiotów i uświadamia wielowymiarowość wszystkiego, co nas otacza.

Firma Taste of Sound powstała by promować muzykę, higienę słuchu i  szerokie zastosowanie muzyki w edukacji. Zajęcia prowadzone są przez realizatorów dźwięku i profesjonalnych muzyków. Pragnąc holistycznie podejść do tematu dźwięku i muzyki zakres materiału omawianego w trakcie każdych zajęć jest bardzo szeroki i skomponowany w taki sposób, by jak najskuteczniej przekazywać i utrwalać wiedzę u uczestników. Nie stosujemy oficjalnych, sztywnych form zajęć edukacyjnych; mamy za cel zainteresować, zainspirować i zachęcić do dalszych refleksji uczestników, także poza zajęciami.

Prowadzimy warsztaty i zajęcia grupowe w Warszawie, Wrocławie i Poznaniu. Chcemy stworzyć małą społeczność, dlatego organizujemy też różnego typu wydarzenia kulturalne i muzyczne, by wspólnie muzycznie przeżywać czas.

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego