Główni bohaterowie spektaklu „Byłem w Ameryce” to sąsiedzi zza ściany –  Piotr  i Jan. Ten pierwszy to dusza towarzystwa, bywalec siłowni,  prostolinijny wesołek; drugi  jest odciętym  od świata, znerwicowanym artystą, całe  dnie  spędzającym  przy  pianinie.  Mimo  kompletnie  przeciwnych  charakterów  i  światów,  w  których  żyją, dwaj młodzieńcy znajdują wspólny język, a to za sprawą okoliczności, w których się poznają – obaj zostali właśnie porzuceni przez swoje kobiety.

Spektakl to rozmowy męsko – męskie na tematy damskie, podczas których wiele rzeczy okazuje się zupełnie  innych  niż się początkowo wydawały, niektóre wstydliwe tajemnice wychodzą na jaw, a wyobrażenia biorą niekiedy górę nad światem rzeczywistym. Spektakl prezentuje męski punkt widzenia na wiele spraw związanych z kobietami, by na końcu podważyć to wszystko, co było wcześniej powiedziane. „Byłem  w  Ameryce”  to  spektakl  pełen  humoru  i  lekkości, nie  silący  się  na  zbyt  poważne  podejście  do  tematów, ubarwiony wdzięcznymi piosenkami o wpadających w ucho melodiach i pomysłowych tekstach.

W główne role wcielają się twórcy spektaklu – Piotr Orych,  autor tekstów  i Janek Traczyk,  autor  muzyki.  Piotr  Orych  jest  tekściarzem,  Janek Traczyk to kompozytor, wokalista, aktor musicalowy znany m.in. z głównej roli w musicalu „Metro”, z głównej roli w „Pilotach”  a  także z programów „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, „The Voice of Poland” i „Szansa  na  sukces”.  Spektakl  przeznaczony  jest  dla  publiczności  w  każdym  wieku,  powyżej  12  roku  życia. Czas trwania spektaklu – 60 – 70 min.

25.01.2019, godz. 19:00

Bilety: 50 zł (parter), 30 zł (balkon)
Rezerwacja: 22 811 01 05 wew. 116 lub online

Rezerwacja on-line godz. 19:00
Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego