Muzyka

Beatlemania Festival 2017

Zapraszamy wszystkich fanów muzyki The Beatles na koncert z okazji 10 – lecia Festiwalu Beatlemania. Z okazji jubileuszu zdecydowaliśmy się wyłącznie na koncert gwiazd, pomijając część konkursową. Gwiazdami wieczoru będą laureaci konkursu oraz gwiazdy takie jak Elvis Presley Show, Big Bit, Żuki Rock and roll band oraz Janusz Yanina Iwański

 

 

 

 

Zapraszamy do obejrzenia reportaży z poprzednich edycji festiwalu:
http://www.youtube.com/user/BeatlemaniaFestival

Strona festiwalu

http://www.beatlemaniafestival.pl/

Bilety w cenie 35 zł (normalny) i 15 zł (ulgowy).

 

Rezerwacja on-line

 

Anna Dereszowska – Instrukcja obsługi kobiety (2.12.2017, godz. 19:00)

W recitalu Dereszowskiej subtelność wyrażanych w śpiewie uczuć spotyka się z błyskotliwością obserwacji. Aranżacjom niezapomnianych przebojów polskiej piosenki (m.in. „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Sing sing’, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”) towarzyszy seria niebanalnych komentarzy, wyrażanych w formie żartobliwych porad dla płci obojga.

Słowem: kieszonkowe kompendium wiedzy życiowej w lekkiej formie recitalu oraz gwarancja mile spędzonego wieczoru. Do jego wspólnego spędzenia zapraszamy nie tylko miłośników talentu i ekspresji Anny Dereszowskiej. Artystce na scenie towarzyszyć będzie czwórka znakomitych, wszechstronnych muzyków, czyniąc z Instrukcji obsługi kobiety nie lada gratkę zarówno dla miłośników piosenki aktorskiej jak również – znakomitej muzyki granej na żywo.

Bilety rezerwować można pod numerem 22 811 01 05 wew. 116

Rezerwacja on-line

Tune (09.12.2017, godz. 19:00)

Tune to pochodzący z Łodzi zespół grający szeroko pojętego rocka progresywnego. Założony w 2011 roku zespół posiada na swoim koncie dwa ciepło przyjęte albumy studyjne „Lucid Moments” oraz „Identity”. W tym roku zespół wydaje swój trzeci album owiany jak dotąd atmosferą tajemnicy i wystąpi w Domu Kultury Świt w ramach trasy promującej najnowsze wydawnictwo. Szerszej publice pokazali się w 2012 roku dzięki uczestnictwu w finale programu Must Be The Music, gdzie zaprezentowali niebywale wysoki poziom i pod względem muzycznym zdeklasowali rywali. Podczas koncertów, Tune buduje niepowtarzalny klimat dzięki niebanalnym partiom instrumentalnym Leszka Swobody oraz Piotra Białka, eksperymentalnym brzmieniom Adama Hajzera oraz nietuzinkowym kompozycjom perkusyjnym Wiktora Pogody. Należy wspomnieć także o charyzmatycznym frontmanie, Kubie Krupskim, który jak nikt potrafi zahipnotyzować publikę swoim charakterystycznym wokalem i sprawić, że koncertów Tune po prostu się nie zapomina.

Bilety w cenie 35 zł. Rezerwacja pod numerem 22 811 01 05 wew. 116

Rezerwacja on-line

Recital Nuli Stankiewicz „Byle nie o miłości” (10.12. 2017, godz. 19:00)

W związku z 20-leciem śmierci Agnieszki Osieckiej przygotowaliśmy dla Państwa wspaniałe wydarzenie. To koncert piosenek Agnieszki Osieckiej, wzbogacony o zdjęcia poetki, fragmenty jej wywiadów.
Koncert ten stworzyła Nula Stankiewicz wraz z Januszem Stroblem. Tytuł tego recitalu jest dość przewrotny, „Byle nie o miłości”. To jednocześnie tytuł jednej z piosenek Agnieszki Osieckiej (i Adama Sławińskiego), która rozpoczyna koncert. Tymczasem wszystkie piosenki w koncercie traktują właśnie o miłości.

„Byle nie o miłości”

To koncert dla tych, którzy lubią nucić przeboje poetki i dla tych, którzy są ciekawi nowych interpretacji. To recital, w którym nie brakuje znanych przebojów, ale są także piosenki mało popularne.
Kilkanaście utworów, miniaturowych opowieści w nieprzypadkowej kolejności. A i pomiędzy piosenkami nie zabraknie Agnieszki Osieckiej. Poetka będzie obecna we wspomnieniach, w listach i na fotografiach. Byle nie o miłości – to więcej niż koncert.
Koncert w składzie:
Nula Stankiewicz
śpiew i prowadzenie koncertu,
Janusz Strobel – gitara klasyczna
Andrzej Jagodziński – fortepian, akordeon.

Nula Stankiewicz (wcześniej występująca jako Anna Stankiewicz) to artystka znana przede wszystkim w kręgach piosenki literackiej. Zadebiutowała jako laureatka kilku konkursów poezji śpiewanej, ale szybko odkryła, że konkursy nie są zadawalającą ją formą. Występowała w wielu składach, ale od kilkunastu niemal lat, na stałe współpracuje z Januszem Stroblem.  W 2013r. wspólnie stworzyli dwupłytowy album „Strobel Kofta Wołek” (21 piosenek do słów Jonasza Kofty i Jana Wołka z muzyką Janusza Strobla, śpiewane przez Nulę Stankiewicz), który rozszedł się niemal natychmiast. Obecnie artyści wznawiają nakład, a jednocześnie pracują nad kolejnymi płytami.

Cechą charakterystyczną Nuli jest zachowanie poetyckości i subtelności, w połączeniu z jazzowymi aranżacjami muzyków, z którymi współpracuje. Ta kompilacja to znak firmowy artystki. Obecnie dla Nuli piosenki piszą Jan Wołek, Magda Czapińska.
Nad koncertem „Byle nie o miłości” patronat objęła Fundacja im. Agnieszki Osieckiej „Okularnicy”.

Bilety w cenie 35 zł. Rezerwacja pod numerem 22 811 01 05 wew. 116 lub online oraz na stronie biletyna.pl

Rezerwacja on-line

 

Krzysztof Zalewski (08.03.2018, godz. 19:00)

Debiutancką płytę – rockową, ostrą, surową – wydał zaraz po wygranej „Idola” w 2004 i po jakimś czasie słuch o nim zaginął – ale to nie znaczy, że Zalef zrezygnował z muzyki. Wręcz przeciwnie! Terminował u Nosowskiej i w Heyu, grał w Muchach i Japoto, występuje z Brodką, a nawet zagrał w filmie. Uzbrojony w te doświadczenia Zalewski zadebiutował ponownie, albumem „Zelig”. To wyzwanie rzucone dzisiejszej muzyce popularnej: 10 rockowych piosenek, ambitnych i chwytliwych zarazem. Tą płytą zaistniał w świecie muzyki alternatywnej i zagrał setki koncertów w całej Polsce. W 2016 to nowa odsłona – płyta „Złoto”. Na pewno najbardziej osobista a zarazem najbardziej przystępna i przebojowa płyta Zalewskiego. To materiał skupiający wszystkie dotychczasowe doświadczenia Krzysztofa Zalewskiego jako wokalisty, multiinstrumentalisty, kompozytora i tekściarza.

Bilety w cenie 45 zł. Rezerwacja pod numerem 22 811 01 05 wew. 116

Rezerwacja on-line