Koncerty z Charakterem

Czesław Śpiewa (08.10.2017, godz. 19:00)

Muzyczna armia Czesława Mozila, czyli zespół Czesław Śpiewa. Za jurorem popularnego talent show stoją absolwenci Royal Danish Music Academy i Rhythmic Music Conservatory. Ich muzyka jest wypadkową nietuzinkowych żartów i biograficznych anegdot każdego z nich. W koncertowym repertuarze Czesław Śpiewa, poza piosenkami z najnowszej płyty, znajdą się także przeboje z dwóch poprzednich krążków zespołu, „Debiut” i „Pop”, oraz dorobek pierwszego zespołu Czesława Mozila – Tesco Value. Muzycy zabiorą swoich słuchaczy w zwariowaną podróż do krainy finezyjnych dźwięków tanga, popu, folku i awangardy, używając przy tym szerokiej gamy instrumentów. Szklane dzwoneczki, rozmaite dęciaki, akordeony i ukulele, to tylko kilka elementów spośród wielu trybików tej muzycznej machiny.

Bilety w cenie 55 zł. Rezerwacja pod numerem 22 811 01 05 wew. 116 lub on-line oraz na stronie biletyna.pl

 

Tune (09.12.2017, godz. 20:00)

Tune to pochodzący z Łodzi zespół grający szeroko pojętego rocka progresywnego. Założony w 2011 roku zespół posiada na swoim koncie dwa ciepło przyjęte albumy studyjne „Lucid Moments” oraz „Identity”. W tym roku zespół wydaje swój trzeci album owiany jak dotąd atmosferą tajemnicy i wystąpi w Domu Kultury Świt w ramach trasy promującej najnowsze wydawnictwo. Szerszej publice pokazali się w 2012 roku dzięki uczestnictwu w finale programu Must Be The Music, gdzie zaprezentowali niebywale wysoki poziom i pod względem muzycznym zdeklasowali rywali. Podczas koncertów, Tune buduje niepowtarzalny klimat dzięki niebanalnym partiom instrumentalnym Leszka Swobody oraz Piotra Białka, eksperymentalnym brzmieniom Adama Hajzera oraz nietuzinkowym kompozycjom perkusyjnym Wiktora Pogody. Należy wspomnieć także o charyzmatycznym frontmanie, Kubie Krupskim, który jak nikt potrafi zahipnotyzować publikę swoim charakterystycznym wokalem i sprawić, że koncertów Tune po prostu się nie zapomina.

Bilety w cenie 35 zł. Rezerwacja pod numerem 22 811 01 05 wew. 116

 

Krzysztof Zalewski (08.03.2018, godz. 20:00)

Debiutancką płytę – rockową, ostrą, surową – wydał zaraz po wygranej „Idola” w 2004 i po jakimś czasie słuch o nim zaginął – ale to nie znaczy, że Zalef zrezygnował z muzyki. Wręcz przeciwnie! Terminował u Nosowskiej i w Heyu, grał w Muchach i Japoto, występuje z Brodką, a nawet zagrał w filmie. Uzbrojony w te doświadczenia Zalewski zadebiutował ponownie, albumem „Zelig”. To wyzwanie rzucone dzisiejszej muzyce popularnej: 10 rockowych piosenek, ambitnych i chwytliwych zarazem. Tą płytą zaistniał w świecie muzyki alternatywnej i zagrał setki koncertów w całej Polsce. W 2016 to nowa odsłona – płyta „Złoto”. Na pewno najbardziej osobista a zarazem najbardziej przystępna i przebojowa płyta Zalewskiego. To materiał skupiający wszystkie dotychczasowe doświadczenia Krzysztofa Zalewskiego jako wokalisty, multiinstrumentalisty, kompozytora i tekściarza.

Bilety w cenie 45 zł. Rezerwacja pod numerem 22 811 01 05 wew. 116