63. Ogólnopolski Konkurs Recytatorski – eliminacje dla Dzielnicy Targówek

Przyłączyliśmy się do realizacji i propagowania jednego z najstarszych wydarzeń pielęgnujących i popularyzujących kulturę żywego słowa. Wydarzenie posiada szczególnie cenną formułę, dającą możliwość twórczej konfrontacji nie tylko miłośnikom recytacji, ale także poezji śpiewanej, teatru jednego aktora oraz nowatorskiej formy „wywiedzione ze słowa”. Inicjatorem konkursu oraz realizatorem etapu ogólnopolskiego jest Towarzystwo Kultury Teatralnej. Dom Kultury ŚWIT jest organizatorem OKR dla Dzielnicy Targówek.

Włączamy się aktywnie w ruch recytatorski zgadzając się z jego inicjatorem Towarzystwem Kultury Teatralnej, „iż nasz język staje się coraz uboższy – „płaski”, a niekiedy prostacki, gubi odcienie i subtelności, został ograniczony do funkcji informacyjnej. Ratunku trzeba szukać, zwłaszcza w OKR, w powrocie do poezji. Bo przecież prawda jest znana, tylko ją zapomnieliśmy: proza (poza nielicznymi wyjątkami) – rejestruje, poezja – kreuje. To poeci, tworząc nowe słowa, szukając nowych barw słów istniejących, budzą naszą wyobraźnię, a tworząc nowe kształty wiersza – uczą dyscypliny, konstrukcji wypowiedzi. Uczą  formy.  Musimy bronić naszego języka. To jest nakazem chwili, a oczywistym zadaniem ruchu recytatorskiego”.

Eliminacje dla Dzielnicy Targówek, odbędą się 16 marca 2018 roku
w DK ŚWIT, ul. Wysockiego 11. Rozpoczynamy o godz. 9.30.

Karty zgłoszeń prosimy przesłać na adres mailowy: akubrak@dkswit.com.pl w terminie do dnia 12 marca 2018 roku.

UWAGA! W Dzielnicy Targówek eliminacje są skierowane do: uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i osób dorosłych z terenu Dzielnicy Targówek.
Uczniowie szkół podstawowych oraz gimnazjalnych mogą uczestniczyć tylko w etapie dzielnicowym Na laureatów konkursu w etapie dzielnicowym czekają nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas uroczystej gali konkursu w Domu Kultury ŚWIT.

Osoby mieszkające poza Dzielnicą Targówek (inne dzielnice, podwarszawskie miejscowości) mogą zgłosić swój udział w konkursie jeśli w danej dzielnicy, gminie OKR nie jest organizowany.

Regulamin konkursu
Karty zgłoszeń – Recytacja/Wywiedzione ze słowaTeatr Jednego AktoraPoezja Śpiewana

Szczegółowych informacji udziela koordynator wydarzenia, Agata Kubrak, w godz. 13:00 – 20:00,
tel. 22 811 01 05, wew. 112 lub 734 462 002, e-mail: akubrak@dkswit.com.pl.

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego