Termin zajęć: wtorek, godz. 17.15-18.00*
Przedział wiekowy: 4-5 lata

Termin zajęć: wtorek, godz. 18.15-19.00*
Przedział wiekowy: 6-9 lata
Koszt: 110 zł/miesiąc
Sala: 6
Prowadzący: Instruktorzy “Mali Ensteini”

Bródnowski Uniwersytet Dzieci

Termin zajęć: sobota, godz. 10.00-10.45 lub 12.00-12.45*
Przedział wiekowy: 6-12 lata
Koszt: 60 zł/miesiąc (2 zajęcia); 30 zł/zajęcie
Sala: 6
Prowadzący: Instruktorzy “Mali Ensteini”

“UMYSŁ NIE JEST NACZYNIEM, KTÓRE TRZEBA NAPEŁNIĆ, LECZ OGNIEM, KTÓRY TRZEBA ROZNIECIĆ” – Plutarch

Wgłębiając się w tajniki chemii, fizyki oraz technik, eksperymentujemy, odkrywając prawa natury i nauki. Na każdych zajęciach dzieci wykonują własnoręcznie eksperymenty, których efekty mogą zabrać do domu. Zajęcia w laboratorium pobudzają ciekawość dziecka, zachęcają do przeprowadzania własnych badań naukowych, a przede wszystkim kształtują zamiłowanie do nauki i poznawania nowych rzeczy.

Klub Małego Einsteina to zajęcia dla początkujących naukowców w wieku 3- 10 lat. Wgłębiając się w tajniki chemii, fizyki oraz techniki eksperymentujemy, odkrywając prawa natury i nauki. Na każdych zajęciach dzieci wykonują własnoręcznie eksperymenty, których efekty mogą zabrać do domu. Zajęcia w laboratorium pobudzają ciekawość dziecka, zachęcają do przeprowadzania własnych badań naukowych, a przede wszystkim kształtują zamiłowanie do nauki i poznawania nowych rzeczy!

Pięćdziesiąt procent zdolności człowieka rozwija się w pierwszych czterech latach życia, kolejne trzydzieści procent wykształca się do ósmego roku życia. Po ukończeniu przez dziecko dziesiątego roku życia obszary nerwowe, które nie wytworzyły połączeń obumierają. Obszary, które zostały pobudzone przez doświadczenia, umożliwiają sprawniejszą naukę oraz zwiększają potencjał edukacyjny dziecka w przyszłości! Klub Małego Einsteina dostarcza dzieciom wiedzy, ale przede wszystkim okazji do doświadczeń, prowadzenia eksperymentów i rozbudzania NATURALNEJ ciekawości!!!

Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowanego pedagoga, nauczyciela wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego. Wszystkie materiały wykorzystywane na zajęciach są całkowicie bezpieczne dla uczestników, używane na co dzień w domowej kuchni i łazience.

Dlaczego my?
Wszystkie pomoce naukowe są fantastycznymi gadżetami atrakcyjnymi dla dzieci, a przeprowadzane eksperymenty bawią, ale zawsze też uczą. Nasze dzieci wynoszą praktyczną wiedzę i umieją zastosować ją w codziennym życiu. Np. bardzo często dzieci dokonują w domu niesamowitych obserwacji czy modernizacji naszych konstrukcyjnych eksperymentów. Posiadamy wysoką skuteczność w przekazywaniu wiedzy dzięki zabawnym mnemotechnikom. Na każdych zajęciach wszystkie eksperymenty (od trzech do sześciu) dzieci wykonują samodzielnie, a efekty swojej pracy dzieci zabierają do domu. Zawsze dbamy o bezpieczeństwo w sali i uczymy, jak bezpiecznie prowadzić eksperymenty w domu. Kiedy to konieczne, dzieciaki zakładają fartuchy i okulary. Bo kochamy uczyć.

Co dają dzieciom:

  • rozwijają wiedzę o fakty, daty i rozumienie nowych zjawisk.
  • pokazują, jak fajna jest nauka i wiedza zastosowana w praktyce.
  • uczą cierpliwości i wytrwałości – w dążeniu do rozwiązania problemu
  • namacalnie rozwijają koncentrację
  • różnorodnością materiałów wspomagają precyzję motoryki małej.
  • kreatywność w udoskonalaniu projektów naszych eksperymentów

*/termin i koszt zajęć mogą ulec zmianie/

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego