Oblicza kina science-fiction. Przegląd dla młodzieży
27-30 XII 2017 r.

W okresie poświątecznym, a tuż przed Sylwestrem kino Świt zaprasza młodych kinomanów na przegląd filmowy „Oblicza kina science-fiction. Przegląd dla młodzieży”, w czasie którego widzowie zobaczą cztery filmy ukazujące w różny sposób świat przyszłości i zagrożenia, które są z nim związane. Wstęp na filmy jest bezpłatny.

 

 

27 XII g. 12.00
Film Stanleya Kubricka z 1968 r.
Arcydzieło gatunku science-fiction. Kubrick wyznaczył nowe perspektywy filmom popularno-naukowym i zredefiniował granice filmu, rozszerzając je na czystą kontemplację natury ludzkości. Czas akcji filmu rozciąga się od zarania dziejów człowieka po rok tytułowy.

28 XII g. 12.00
Film Nicholasa Meyera z 1991 r.
Film ze słynnej kosmicznej sagi. W imperium Klingonów dochodzi do potężnej eksplozji na księżycu Praxis. Kanclerz Gorkon zostaje wysłany na Ziemię z misją pokojową. Podczas podróży statek zostaje zaatakowany, a kanclerz – zamordowany.

29 XII g. 12.00
Film Mariusza Paleja z 2016 r.
Nowocześnie zrealizowany polski film dla młodzieży. Historia opowiedziana w tym filmie jest próbą oswojenia młodego widza z problemami świata dorosłych: samotnością, bezradnością wobec nieuniknionych zdarzeń, tęsknotą za bliskimi. To też historia o wielkiej sile miłości matki i dziecka. Bohater musi też podjąć walkę ze złem i jego demonicznym uosobieniem.

30 XII g. 12.00
Film Garetha Edwardsa z 2014 r.
Najsłynniejszy potwór w historii, rodem z Japonii, mierzy się z wrogimi stworami. Zapierająca dech w piersiach reaktywacja historii kultowej Godzilli. Tworzony z rozmachem film przygodowy, który pokazuje walkę najsławniejszego na świecie potwora przeciwko złym stworzeniom, które czerpią siłę z arogancji ludzkości wobec nauki i zagrażają światu.

Tytuły filmów dostępne na stronie specjalnej grupy na Facebook – Kino Świt / Specjalnie: https://www.facebook.com/groups/245872409281092/

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego