Termin zajęć:poniedziałek godz. 13.00-21.00, wtorek godz. 14.00-21.00, czwartek godz. 15.00-21.00
Koszt: 200zł/miesiąc zajęcia 45 min, 148zł/ miesiąc zajęcia 30 min*
Prowadząca: Katarzyna Andruszko – wokalistka z bogatym doświadczeniem scenicznym, pracy w studio (nagranie 3 autorskie płyty), a także teatralnym np. teatr studio Buffo. Aktywna zawodowo – liczne koncerty w kraju i zagranicą (Rosja, Niemcy). Dyplomowany muzyk państwowego, renomowanego wydziału piosenki rozrywkowej (dyplom z oceną celującą). Obecnie studentka Akademii Muzycznej w Łodzi wydziału wokalno – aktorskiego, na kierunku musical i choreografia o specjalizacji wokalistyka estradowa. Rozwijała swoje umiejętności pod okiem m.in.: Renaty Danel, Anny Kamalskiej, Moniki Malec, Izy Zając, Hanny Banaszak, Barbary Abramowicz, Agnieszki Wilczyńskiej i Adama Sztaby, Ewy Konstancji Bułhak, Marka Wójcickiego, Małgorzaty Kaczmarskiej, Andrzeja Ferenca i Marka Rachonia. Laureatka i finalistka ogólnopolskich konkursów wokalnych i interpretacyjnych (m.in. Międzynarodowy Konkurs wokalistyki estradowej w Milanówku, KiepuraFest, ZłotyMikrofon w Białymstoku, Metamorfozy Sentymentalne). Posiada doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi, młodzieżą jak również z dorosłymi. Na swoim koncie ma również przygotowanie 6 musicali młodzieżowych („Metro” wystawionego w Teatrze Rampa i Sali Kongresowej, „Romeo i Julia”, „Kwiaty”, „Cyrograf”, Mamma Mia i PRL KIDS). Jej uczniowie licznie zdobywają główne nagrody i wyróżnienia w konkursach i festiwalach wokalnych.

 

Termin zajęć: poniedziałek  w godz. 16.00-21.00, piątek 15.15 -21.00
Koszt: 200 zł/miesiąc zajęcia 45 min, 148 zł/ miesiąc zajęcia 30 min*
Prowadząca: Patrycja Kuś – wokalistka, absolwentka kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność Prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej na wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Celem zajęć jest rozwijanie umiejętności oraz wrażliwości muzycznej uczestników. Zajęcia dotyczą zagadnień: emisji głosu, prawidłowego oddechu, dykcji, interpretacji piosenki, pracy na utworach z zakresu muzyki rozrywkowej, pracy z mikrofonem, ruchu scenicznego, opanowania tremy poprzez udział w koncertach, konkursach i festiwalach piosenki.

Termin zajęć:  środa  w godz. 15.00-21.00,  piątek,  piątek w godz. 10.00-21.00,
Koszt: 200 zł/miesiąc zajęcia 45 min, 148 zł/miesiąc zajęcia 30 min*
Prowadzący: Jakub Kącki – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej oraz studiów Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej, manager kultury. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów wokalnych, dziennikarz radiowy. Przez lata brał udział w wielu warsztatach wokalnych i aktorskich, szkoląc swój głos pod okiem np. Anny Serafińskiej. Biegle gra na fortepianie i to od pracy z tym instrumentem rozpoczyna pracę nad piosenką.

Termin zajęć: wtorek w godz. 16.00-21.00
Koszt: 200 zł/miesiąc zajęcia 45 min, 148 zł/miesiąc zajęcia 30 min*
Prowadząca: Weronika Kmita – instruktorka śpiewu, nauczyciel muzyki, wokalistka, animator kultury, absolwentka Prowadzenia Zespołów Jazzowych i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie śpiewu Joanny Zagdańskiej, laureatka festiwali oraz konkursów piosenki, współpracowała z artystami polskiej sceny kabaretowej, prowadzi zajęcia ze śpiewu rozrywkowego, podczas lekcji uczestnicy zajęć ćwiczą artykulację, dykcję, impostację oraz interpretację tekstu.

Zajęcia z wokalistyki estradowej/rozrywkowej dotyczą:

• Emisji głosu tj. prawidłowego wydobywania dźwięku
• Interpretacji piosenki
• Dykcji
• Prawidłowego oddechu
• Prawidłowej postawy na scenie
• Prawidłowego obchodzenia się ze sprzętem tj. mikrofonem
• Praca z akompaniamentem instrumentu (przy ćwiczeniach) i z podkładami muzycznymi (które również są udostępniane uczniom)
• Praca na utworach z zakresu szeroko pojętej muzyki rozrywkowej
• Poznania różnych stylistyk muzyki rozrywkowej (m.in. ballada, musical, poezja, piosenka aktorska, soul, jazz, rock, pop i wiele innych)
Celem zajęć jest:
• Rozwijanie umiejętności muzycznych uczniów (Poszerzenie skali, gospodarka oddechowa, prawidłowe i nieinwazyjne używanie aparatu mowy, frazowanie, dynamika głosu i barwa, rozwój słuchu i umuzykalnienie)
• Rozwijanie wrażliwości muzycznej
• Otwarcie się na publiczność i krytykę
• Przełamywanie nieśmiałości i oporu przed publicznymi występami

 

Termin zajęć: sobota w godz. 08.00-17.00

Koszt: 100 zł/miesiąc zajęcia 45 min, 100 zł/miesiąc zajęcia grupowe (zajęcia 2 razy w miesiącu)*

Prowadząca: Agata Kuliś
Wokalistka, kompozytorka, stypendystka Berklee College of Music (Boston, USA).

Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w krakowskich ośrodkach muzycznych – Państwowa Szkoła Muzyczna I st. im. Stanisława Wiechowicza w klasie fortepianu
i Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Mieczysława Karłowicza w klasie śpiewu.
Następnie podjęła studia muzyczne na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Jest także absolwentką kierunku zarządzanie w specjalnosci zarządzanie sektorem publicznym
Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Laureatka m.in. European Tour w Berklee College of Music Scholarship (2013), Berklee International Grant (2014) oraz Nagrody Słuchaczy polskiego Radio Rampa w Nowym Jorku (2015). Regularnie koncertuje oraz prowadzi warsztaty w Europie, w Stanach Zjednoczonych i Afryce.

ZAJĘCIA UMUZYKALNIAJĄCE DLA DZIECI W JĘZYKU POLSKIM I ANGIELSKIM godz. 10 .00- 11.00

Dzieci śpiewają piosenki w jezyku polskim i angielskim, graja na instrumentach, poznaja podstawowe pojecia rytmiczne i muzyczne, uczą się wierszyków, odgrywają scenki, rysują, wycinają, wyklejają, ucząc się przy tym słów i zwrotów w jezyku polskim oraz angielskim znanych im z otoczenia. Na zajeciach mile widziani rodzice.

KSZTAŁCENIE SŁUCHU I SONGWRITTING DLA WOKALISTÓW – poziom podstawowy

godz. 11.00- 12.30

Zajęcia mają na celu przekucie teoretycznej wiedzy muzycznej w praktykę. Program obejmuje teorię muzyki, podstawową emisję głosu i ćwiczenia słuchu. Użycie sylabizacji, nut oraz instrumentów muzycznych rozwinie umiejętności uczestnika
z zakresu melodyki, harmonii i rytmu.

EMISJA GŁOSU – zajęcia indywidualne  (od 8-mego roku życia)

godz. 8.00 -10.00, 12.30 – 17.00

Warsztaty wokalne w trybie indywidualnym lub grupowym obejmujące pracę nad emisją głosu, frazowanie, rytm, improwizowanie i komponowanie prostych struktur dźwiękowych. Zajęcia w sposób praktyczny poruszą również takie kwestie jak rozpoznawanie, rozróżnienie i omówienie cech gatunków muzycznych oraz historię jazzu „w pigułce”.