Termin zajęć: poniedziałek godz. 13.00-21.00, wtorek godz. 14.00-21.00, czwartek godz. 15.00-21.00*

Koszt: 200zł/miesiąc zajęcia 45 min, 148zł/ miesiąc zajęcia 30 min

Sala: 10

Prowadząca: Katarzyna Andruszko – wokalistka z bogatym doświadczeniem scenicznym, pracy w studio (nagranie 3 autorskie płyty), a także teatralnym np. teatr studio Buffo. Aktywna zawodowo – liczne koncerty w kraju i za granicą (Rosja, Niemcy). Dyplomowany muzyk państwowego, renomowanego wydziału piosenki rozrywkowej (dyplom z oceną celującą). Obecnie studentka Akademii Muzycznej w Łodzi wydziału wokalno – aktorskiego, na kierunku musical i choreografia o specjalizacji wokalistyka estradowa. Rozwijała swoje umiejętności pod okiem m.in.: Renaty Danel, Anny Kamalskiej, Moniki Malec, Izy Zając, Hanny Banaszak, Barbary Abramowicz, Agnieszki Wilczyńskiej i Adama Sztaby, Ewy Konstancji Bułhak, Marka Wójcickiego, Małgorzaty Kaczmarskiej, Andrzeja Ferenca i Marka Rachonia. Laureatka i finalistka ogólnopolskich konkursów wokalnych i interpretacyjnych (m.in. Międzynarodowy Konkurs wokalistyki estradowej w Milanówku, KiepuraFest, ZłotyMikrofon w Białymstoku, Metamorfozy Sentymentalne). Posiada doświadczenie w pracy zarówno z dziećmi, młodzieżą jak również z dorosłymi. Na swoim koncie ma również przygotowanie 6 musicali młodzieżowych („Metro” wystawionego w Teatrze Rampa i Sali Kongresowej, „Romeo i Julia”, „Kwiaty”, „Cyrograf”, Mamma Mia i PRL KIDS). Jej uczniowie licznie zdobywają główne nagrody i wyróżnienia w konkursach i festiwalach wokalnych.


Termin zajęć: poniedziałek  w godz. 15.00-21.00, środa godz. 14.00 -21.00,   piątek godz. 16.00 -21.00*
Koszt: 200 zł/miesiąc zajęcia 45 min, 148 zł/ miesiąc zajęcia 30 min

Sala: 6, 14, 7
Prowadząca: Patrycja Kuś – absolwentka kierunków Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz Wokalistyka jazzowa na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na licznych krajowych i międzynarodowych warsztatach muzycznych, m.in. w Gliwicach, Osieku, Warszawie, Bydgoszczy, Pradze, Rilleux-la-Pape (Francja), Ditzingen (Niemcy), gdzie miała możliwość pracować ze światowej sławy nauczycielami śpiewu oraz znakomitymi wokalistami. Laureatka ogólnopolskich i mędzynarodowych konkursów wokalnych i chóralnych (m.in. XV Międzynarodowy Konkurs Chórów Gospel Camp meeting Osiek 2011, International Festival Music & Choral Contest ‘Winter Sonata’ in Prague). Na co dzień śpiewa w tercecie wokalnym InHarmony oraz w zespole Tomka Kamińskiego. Współpracowała m.in. z Kubą Badachem, Krystyną Prońko, Krzysztofem Antkowiakiem. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi zajęcia ze śpiewu rozrywkowego, których celem jest rozwijanie umiejętności wokalnych oraz wrażliwości muzycznej uczestników. Zajęcia dotyczą zagadnień emisji głosu, prawidłowego oddechu, dykcji, interpretacji piosenki, pracy na utworach z zakresu muzyki rozrywkowej, pracy z mikrofonem, ruchu scenicznego, opanowania tremy poprzez udział w koncertach, konkursach i festiwalach piosenki.


Termin zajęć:  środa  w godz. 17.45-21.00,  piątek,  piątek w godz. 14.00-21.00*
Koszt: 200 zł/miesiąc zajęcia 45 min, 148 zł/miesiąc zajęcia 30 min*

Sala: kominkowa, 3
Prowadzący: Jakub Kącki – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej oraz studiów Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej, manager kultury. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów wokalnych, dziennikarz radiowy. Przez lata brał udział w wielu warsztatach wokalnych i aktorskich, szkoląc swój głos pod okiem np. Anny Serafińskiej. Biegle gra na fortepianie i to od pracy z tym instrumentem rozpoczyna pracę nad piosenką.


Termin zajęć: wtorek w godz. 16.00-21.00, piątek godz. 16.00-21.00*
Koszt: 200 zł/miesiąc zajęcia 45 min, 148 zł/miesiąc zajęcia 30 min

Sala: kominkowa, 10

Prowadząca: Weronika Kmita – instruktorka śpiewu, nauczyciel muzyki, wokalistka, animator kultury, absolwentka Prowadzenia Zespołów Jazzowych i Muzyki Rozrywkowej w Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w klasie śpiewu Joanny Zagdańskiej, laureatka festiwali oraz konkursów piosenki, współpracowała z artystami polskiej sceny kabaretowej, prowadzi zajęcia ze śpiewu rozrywkowego, podczas lekcji uczestnicy zajęć ćwiczą artykulację, dykcję, impostację oraz interpretację tekstu.


Termin zajęć: wtorek w godz. 14.00-21.00*
Koszt: 200 zł/miesiąc zajęcia 45 min, 148 zł/miesiąc zajęcia 30 min

Sala: 14

Prowadząca: Małgorzata Nakonieczna – ukończyła studia na Wydziale Artystycznym w Instytucie Edukacji Muzycznej na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach.
Występowała z dużym powodzeniem na wielu festiwalach i konkursach piosenki w kraju i poza jego granicami oraz w telewizyjnych, muzycznych show takich jak: Bitwa na głosy, Szansa na sukces, The Voice of Poland
Na stałe współpracuje z zespołem Soulove oraz wytwórnią filmów i bajek DISNEY


Zajęcia z wokalistyki estradowej/rozrywkowej dotyczą:

• Emisji głosu tj. prawidłowego wydobywania dźwięku
• Interpretacji piosenki
• Dykcji
• Prawidłowego oddechu
• Prawidłowej postawy na scenie
• Prawidłowego obchodzenia się ze sprzętem tj. mikrofonem
• Praca z akompaniamentem instrumentu (przy ćwiczeniach) i z podkładami muzycznymi (które również są udostępniane uczniom)
• Praca na utworach z zakresu szeroko pojętej muzyki rozrywkowej
• Poznania różnych stylistyk muzyki rozrywkowej (m.in. ballada, musical, poezja, piosenka aktorska, soul, jazz, rock, pop i wiele innych)
Celem zajęć jest:
• Rozwijanie umiejętności muzycznych uczniów (Poszerzenie skali, gospodarka oddechowa, prawidłowe i nieinwazyjne używanie aparatu mowy, frazowanie, dynamika głosu i barwa, rozwój słuchu i umuzykalnienie)
• Rozwijanie wrażliwości muzycznej
• Otwarcie się na publiczność i krytykę
• Przełamywanie nieśmiałości i oporu przed publicznymi występami


Termin zajęć: piątek, godz. 15.00-21.00*

Koszt: 200zł/miesiąc zajęcia 45 min, 148zł/ miesiąc zajęcia 30 min

Sala: 29

Prowadząca: Agata Kuliś

Wokalistka, autorka piosenek. Dwukrotna stypendystka Berklee College of Music w Bostonie.
Jej muzyczna edukacja rozpoczęła się w Krakowie – w Szkole Muzycznej im. St. Wiechowicza, gdzie studiowała fortepian oraz Państwowej Szkole Muzycznej im. M. Karłowicza, gdzie rozwijała głos. Absolwentka i wykładowczyni Instytutu Kultury Uniwersytetu Jagiellońskiego. Studiowała również muzykę na Papieskim Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Wygrała m.in.
European Scholarship/ Berklee (2013), Berklee International Grant (2014) i Nagrodę Słuchaczy Radia Rampa w Nowym Jorku (2015). Koncertuje w Europie, Stanach Zjednoczonych i Kenii.
Jej debiutancki album „Come a little closer” jest połączeniem różnych klasycznych repertuarów w gatunku jazz / R&B.*/termin i koszt zajęć mogą ulec zmianie/

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego