Termin zajęć: środa, godz. 20.00 – 22.00*
Koszt: 60 zł/miesiąc lub karta Benefit Mulisport
Sala: 29/kominkowa
Przedział wiekowy: dorośli
Prowadząca: Aneta Ormańczyk

PolkaDot to nowy zespół ludowy na mapie Warszawy. Skierowany jest do osób dorosłych, które chcą poznać polskie tańce tradycyjne, a przy tym się dobrze bawić. W planach mamy naukę podstawowych tańców z różnych regionów Polski, ćwiczenie techniki tańca, poprawę kondycji, a kto wie, może i nawet pierwsze publiczne występy. Próby będą się odbywały w środy w godzinach 20-22. Na pierwszą otwartą próbę zapraszamy już 17 października. Zespół otwarty jest dla wszystkich, także dla osób niemówiących po polsku.

We’re forming the first English-friendly Polish folk group in Warsaw! If you want to learn a few Polish dances, increase your fitness level, and make new friends, this group is for you! The first rehearsal on 17th October is open and free to anyone regardles of your age or previous experience.

Prowadząca: Aneta Ormańczyk jest wieloletnim instruktorem i choreografem polskich zespołów folklorystycznych działających na terenie Wielkiej Brytanii. Wychowana od małego w zespole, jako tancerka i solistka ZPIT ‘Karolinka’ z Londynu, po ukończeniu Studium Choreograficznego w Rzeszowie zaczęła prowadzić zajęcia dla dorosłych i młodzieży oraz organizować warsztaty na angielskich uczelniach i w szkołach. W 2008 r. także założyła i od tego roku prowadziła prężny zespół dziecięcy. Przygotowywała tancerzy na koncerty i festiwale jak np. w Angielskim Instytucie Folkloru, na uniwersytetach Oxford i Cambridge, na opery prezentowane w teatrze w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalny, na Tydzień Kultury Beskidzkiej, Gale Dziennika Polskiego, Got to Dance UK oraz na wiele międzynarodowych festiwali. Aneta z wielką pasją podchodzi do swojej misji, czyli promowania wiedzy i zamiłowania do kultury ludowej, tańca i śpiewu.


Uwaga! Nagranie 360! Użyj myszki aby obejrzeć salę!

*/termin zajęć może ulec zmianie/

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego