Termin zajęć:  wtorek, godz. 17.00-18.00,  środa, godz. 17.00-18.00*
Przedział wiekowy: dzieci
Koszt: 80 zł/miesiąc
Sala: 41

Termin zajęć: środa, godz. 18.00-20.00*
Przedział wiekowy: dorośli
Koszt: 120 zł/miesiąc
Sala: 41

Zajęcia prowadzi: Monika Szambelan-Oleksiienko– artysta.
Od wielu lat poszukuje ciekawych form wyrazu. Interesują ją działania, które pozwalają łączyć różne techniki, wzajemnie inspirować się materiałem. Swoją przygodę ze sztuką użytkową i abstrakcyjną zaczęła od malarstwa. Poznawała i uczyła się kształtów, operowania światłem, kolorem. W pewnym momencie przyszedł czas na ceramikę. I eksperymenty. Kontakt z gliną i odnajdywaniem ciekawych form przekształcił się w chęć systematycznej pracy z tym materiałem. W roku 1990 założyła pracownię Magenta na warszawskim Bródnie. Jej celem było i jest prowadzenie warsztatów dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Rozbudzenie ich wrażliwości i zdolności manualnych. W 2008 rozpoczęła działalność na Pradze w drugiej pracowni – Indygo. Działania nie ograniczały się wyłącznie do pracowni. Organizuje i bierze udział w plenerach i warsztatach. Wciąż poznaje nowe techniki.

Termin zajęć: sobota, spotkania Bródnowskiego Uniwersytetu Dzieci, godz. 12.00-13.00*
Przedział wiekowy: dzieci
Koszt: 20 zł/miesiąc
Sala: 41

Termin zajęć: 2 razy w miesiącu, sobota, godz. 9.00-12.00*
Przedział wiekowy: młodzież i dorośli
Koszt: 100 zł/miesiąc
Sala: 41

Zajęcia prowadzi:
Izabela Czaplicka – absolwentka Politechniki Warszawskiej, a obecnie studentka Wzornictwa Ceramiki i Szkła na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie.Przygodę z gliną rozpoczęła kilkanaście lat temu, a od kilku lat prowadzi sobotnie zajęcia ceramiczne. Ścisły umysł pozwala jej na łączenie artystycznego podejścia do materiału z jego praktycznym wykorzystaniem. Na zajęciach uczestnicy rozwijają swoje zdolności manualne, przygotowują własne projekty i je realizują. Poznają różne techniki formowania, zdobienia i szkliwienia.

Celem zajęć jest rozbudzenie wrażliwości artystycznej. Rozwinięcie zdolności manualnych, prześledzenie drogi jaką musi przejść kawałek gliny, aby stać się piękną formą dekoracyjną. Program zajęć: przygotowanie własnego projektu i realizacja, ćwiczenia w lepieniu gliny, wyciskanie, odlewanie w formach gipsowych, zdobienie wyrobów angobami i malowanie szkliwami.


*/termin i koszt zajęć mogą ulec zmianie/

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego