19 marca 2018

Godz.: 12:15

Bilety: 20 zł

 

Usłyszą Państwo przepiękne i najbardziej znane  piosenki z repertuaru Anny German oraz romanse rosyjskie, które są wyjątkowo melodyjne, poruszają najtkliwsze struny naszej duszy i serca. W programie koncertu znajdą się utwory, które odzwierciedlają niezmienność ludzkich uczuć, emocji i pragnień, niezależnie od wieku, epoki oraz miejsca, w którym żyjemy. Pragniemy przypomnieć wyjątkową osobowość, którą była Anna German i jej ponadczasowe piosenki. Do dziś wciąż pozostaje niepowtarzalną ikoną dla melomanów na świecie, zarówno na wschodzie jak i na zachodzie, której twórczość cieszy się niesłabnącym powodzeniem nawet wśród młodego pokolenia.

Wykonują:

Natalia Kovalenko (śpiew) – sopran, która swoją ujmującą barwą głosu i poczuciem estetyki muzycznej przenosi słuchaczy w niezwykły świat muzyki. Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną im. P. Czajkowskiego w Kijowie. Od kilku lat mieszka  w Polsce, która stała się jej drugą ojczyzną. W 2010 roku założyła w Polsce Agencję Artystyczną, która miała na celu nawiązanie relacji kulturowych pomiędzy Ukrainą a Polską. Organizowała i organizuje zarówno pojedyncze koncerty, jak i całe ich cykle. Współpracuje z czołowymi artystami polskiej estrady. Wykonuje zarówno repertuar klasyczny, jak i rozrywkowy. Koncertuje w Europie i na Ukrainie, jest pedagogiem śpiewu oraz zasiada jako juror w wielu konkursach i festiwalach.

Włodzimierz Trzeciak (fortepian) – pianista, organista oraz akordeonista, absolwent Akademii Muzycznej w Warszawie, pracował jako akompaniator Opery Narodowej w Warszawie oraz akompaniator i organista  w Operze Narodowej w Hamburgu. Obecnie na co dzień gra w Orkiestrze Symfonicznej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

 

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego