Retransmisje i wystawy na ekranie

WYSTAWY NA EKRANIE I RETRANSMISJE
Od niedawna kina stały się miejscem dla melomanów. Dzięki nowym technologiom, projektorom cyfrowym, internetowi zglobalizował nam się również dostęp do kultury. Możemy doświadczać równocześnie wspaniałych premier teatralnych, baletowych, operowych, a także zwiedzać znane muzea i oglądać wyjątkowe wystawy malarstwa, rzeźby i grafiki,  w dowolnej ilości miejsc na ziemskim globie, równocześnie. Są one starannie rejestrowane i możemy je oglądać na żywo lub w formie retransmisji. Każda z tych form zapewnia niesamowite doznania estetyczne i dla osób wrażliwych będzie to prawdziwa uczta duchowa.  Od zeszłego roku Kino Świt, na Bródnie, stało się jednym z ekranów, dzięki którym udział w spektaklu granym tylko w Nowym Yorku, Londynie lub Moskwie, a nawet premierze (!), nie jest już mrzonką, tylko rzeczywistością, z której każdy miłośnik sztuki może, i powinien, skorzystać.  W sezonie kulturalnym 2017/2018 Dom Kultury Świt zaprasza na retransmisje spektakli teatralnych słynnej sceny paryskiej Comédie-Française, rekomendowane przez Andrzeja Seweryna.
W programie retransmisji w Kinie Świt w sezonie 2017/2018 pojawią się wybitne spektakle teatralne, a w niej plejada gwiazd znanych zarówno z paryskiej sceny narodowej jak również z ekranów kin. W Kinie Świt będziemy mieli okazję zobaczyć aż trzy spektakle: Romeo i Julia, Mizantrop oraz Cyrano de Bergerac, czyli najwybitniejsze spektakle powstałe na francuskiej scenie. Zapowiada się wspaniała uczta dla miłośników teatru!
A to nie wszystko. Po raz kolejny kino zamieni się w siedzibę krytyków sztuki przy okazji cyklu: Wystawy wielkich dzieł sztuki na ekranie. W sezonie 2017/2018 Dom Kultury Świt uzupełni zeszłoroczną ofertę, sylwetkami m.in. Michała Anioła, Henri Matisse’a, Vermeer’a i Muncha.
„Wystawa na Ekranie” to prezentacja kolekcji najwybitniejszych artystów malarstwa z najważniejszych muzeów na całym świecie. Na dużym ekranie, w znakomitej jakości obrazu HD są pokazane wystawy tematyczne, uchwycone w specjalny, dostosowany do warunków kinowych sposób. Arcydzieła malarstwa, rzeźby i grafiki będzie można oglądać na kinowym ekranie z różnych perspektyw, zaś wędrówce po salach galeryjnych i muzealnych towarzyszą historie dzieł, biografie artystów, wypowiedzi ekspertów analizujących styl i technikę obrazów.