Koncert  zespołu Rockolędy
10 stycznia, godz. 19:00

Rockolędy to trochę szalony i odważany pomysł, który bierze na warsztat muzyczny polskie kolędy i pastorałki. Szalony dlatego, gdyż wierzymy, że śpiewane od pokoleń kolędy nadal kryją w sobie nieodkryty potencjał, który chcemy wydobywać na światło dzienne i ukazywać współczesnemu człowiekowi. Odważny po dwukroć: gdyż robimy to w grupie osób nie będących zawodowymi muzykami ( choć wielu z nas ma za sobą szkoły muzyczne), w ramach czasu wolnego, którego jak to bywa, często brakuje, czyli na tzw. wariata. Odważny także, gdyż robimy to z dziećmi, tym samym mając do okiełznania dwie rzeczywistości: tradycję i młodość.
Inicjatywa wspólnego kolędowania zrodziła się wiele lat temu na gruncie rodzinno-przyjacielskich spotkań okołoświątecznych, podczas których powstawało coraz to więcej niecodziennych aranżacji polskich kolęd i pastorałek. Z biegiem lat zespół się rozrastał przez dołączanie kolejnych młodych muzyków, oraz nowych instrumentów. Dziś w przedsięwzięciu udział bierze ponad 20 dzieci (śpiew, instrumenty), a kolejnych 20 nieco starszych/dorosłych pomaga na wielu instrumentach – od perkusji i gitar przez trąbki, puzony, klarnety aż do sekcji smyczkowej, fletowej, charango itd.
Gramy nie tylko dlatego, że lubimy to robić, ale przede wszystkim dlatego, że chcemy dzielić się radością z muzykowania z innymi ludźmi. Większość z nas nie jest zawodowymi muzykami, choć młodsze pokolenie częściowo uczęszcza do szkół muzycznych. Umiejętności tam zdobywane mogą być sprawdzone i dodatkowo rozwinięte w bojowych warunkach na dużej scenie i w licznym zespole.

Zespół występował m.in. kilkukrotnie podczas Orszaku Trzech Króli (w tym na pl. Piłsudskiego w Warszawie), w Teatrze Buffo, ArtBemie, Dobrym Miejscu, Medyku, oraz innych salach koncertowych i kościołach w Warszawie i okolicy. W 2014 roku udało się nam nagrać swoją pierwszą płytę, a nasze nagrania można było usłyszeć m.in. w radiowej Trójce, oraz w Radiu Warszawa.

Wstęp wolny. Bezpłatne zaproszenia do odbioru w kasie biletowej w godz. 11:00-20:00.

 

Dostępność strony

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego