Nowy kurs dla początkujących od 7 lutego 2018

Termin zajęć: środa, godz. 20.30-21.30
Cena: 120 zł/miesiąc
Przedział Wiekowy: dorośli
Sala: 8

Prowadząca: Martyna Krzemińska 

 Moja przygoda z salsą rozpoczęła się w 2012 roku. Zawsze chciałam nauczyć się tańczyć, było to moim skrytym marzeniem, a wybór stylu tańca – salsy był czystym przypadkiem. Nie do końca wiedziałam, co to jest za taniec. Ten przypadek okazał się moją wielką miłością od chwili usłyszenia muzyki i postawienia pierwszych kroków.
Od tego momentu w moich żyłach zamiast krwi, płynie rytm kubańskich utworów. Pachanga, salsa, cha-cha, mambo to są dźwięki i radość, którą chciałabym się z wami podzielić. Swoje pierwsze kroki stawiałam u Jacentego i Mariki Matys, a dalszych szlifów dokonałam pod okiem wspaniałych instruktorów Anny Chagowskiej, Sandry Guzek i wielu innych. Występowałam na licznych kongresach salsy z grupą Sandra Ladies Project.
Obecnie cały czas uczę się i doskonalę swoje umiejętności biorąc udział w wielu zajęciach , warsztatach, a także festiwalach i kongresach w kraju i za granicą. Moją największą inspiracją są  Eddie Torres, Juan Matos oraz Angelo J Rito. Dodatkowo rozwijam się w innych technikach tanecznych takich jak jazz czy balet. Moją nową miłością jest również joga, którą praktykuję.

Taniec daje mi radość, możliwość wyrażania siebie i przekazywania emocji. W tańcu cenię naturalność ruchu oraz świadomość ciała. Oprócz pasjonatem salsy, jestem pedagogiem specjalnym.

Połączenie tych dwóch obszarów moich zainteresowań sprawiło, że zostałam instruktorem tańca. Obecnie uczę w jednej z najlepszych szkół salsy w Warszawie. Prowadzę zajęcia dla dzieci, osób dorosłych oraz seniorów. W pracy instruktora nie ma nic piękniejszego  jak chwilę gdy widzi się postępy kursantów oraz zarażanie pasją do tańca.

 

Opis zajęć:

Salsa jest tańcem popularnym na całym świecie, o pochodzeniu karaibskim. Rozwijała się głównie na Kubie i w Ameryce, jest tańczona do muzyki również nazywanej salsą.

Salsa po hiszpańsku oznacza sos czyli mieszankę bardzo pikantną i aromatyczną. Taniec, jak i muzyka są również połączeniem wielu elementów różnych gatunków muzycznych czy kroków innych stylów tanecznych.

Salsa w muzyce narodziła się w latach 1940-1970 z fuzji rytmów afrokubańskich i karaibskich pod dużym wpływem jazzu. W związku z migracją ludności, rytmy te rozwijały się na Kubie, Portoryko, Nowym Jorku jak i wielu innych krajach. Salsa jako taniec czerpie z wielu innych stylów i w rozmaitych miejscach, tak samo jak muzyka, rozwijała się pod różnymi wpływami. Duże zróżnicowanie spowodowało wyodrębnienie tak zwanych stylów salsy. Style te różnią się krokiem podstawowym, rytmicznym umiejscowieniem kroków w muzyce, geometrią tańca (taniec po kole lub w linii), sposobem prowadzenia partnerki czy rodzajem kroków solowych. Najpopularniejsze style salsy to: Salsa New York, Salsa Los Angeles, Salsa kubańska-casino.

Salsę zazwyczaj tańczy się w parzę ale bardzo często tancerze pozwalają sobie na sekwencję improwizowanych kroków solowych w celu pokazania swoich umiejętności czy w przypadku partnerek, podkreślenia swojej kobiecości po przez charakterystyczny ruch bioder czy piękną pracę rąk.

Salsa Ladies Styling są to wyjątkowe zajęcia przeznaczone dla wszystkich pań, które chcą poczuć się pewnie, kobieco i zmysłowo poruszać się na parkiecie. Na zajęciach nauczymy się  prawidłowej techniki poruszania całym ciałem i jego poszczególnych partii (głowa, ramiona, ręce, biodra, nogi).

Jest to kurs na którym nauczycie się kroków solowych oraz jak wykorzystywać muzykę do tworzenia własnych kombinacji solowych. Dodatkowo skupimy się na obrotach oraz na kobiecej i efektownej pracy rąk. Zapoznacie się z elementami o których będzie wam ciężko zapomnieć, a na parkiecie nikt nie będzie mógł oderwać od was wzroku.