Spektakle teatralne dla szkół/przedszkoli

Najbliższe spektakle:

Spektakl: Jajo w sieci,
6 kwietnia
2018,
godzina: 9:30

kategoria: od 6 lat
czas trwania: 1 godz.

 

Opis spektaklu

Najnowsza produkcja teatralna aktorki Ewy Gorzelak – szerszej publiczności znanej z Na Wspólnej, M jak miłość Słodkie Życie

„Jajo w sieci” to opowieść o dwóch rywalizujących ze sobą światach: realnym i wirtualnym. To historia, która małych i dużych widzów wbija w fotel i nakłania do ważnych przemyśleń.

A gdyby tak pewnego dnia na waszej drodze stanęło wielkie wirtualne jajo, którym na dodatek można sterować? Wyobrażacie sobie? Idziecie z przyjaciółmi ze szkoły, gracie w jakąś fascynującą grę na telefonach, aż tu nagle BAM!

Problem uzależnienia od cyberprzestrzeni dotyka coraz większej grupy dzieci. Treść sztuki jest spójna ze szkolnym programem wychowawczym oraz z podstawą programową zajęć komputerowych – bezpieczeństwo w sieci.

Spektakl przeznaczony jest dla uczniów szkoły podstawowej i ich opiekunów.

Z notatek prasowych:

„Jajo w sieci” to dynamiczna, pełna energii, wzruszająca opowieść o dwóch rywalizujących ze sobą światach: realnym i wirtualnym. O miłości, przyjaźni i perspektywie straty. To historia, która małych i dużych widzów wbija w fotel i nakłania do ważnych przemyśleń. Zapada w pamięć i nie daje się przeżyć na chłodno. Sprawia, że świadkowie uwikłani wraz  z bohaterami w sieć zdarzeń, stają się z każdą chwilą nieco odmienieni. Kto wie – może nawet odrobinę lepsi?

Dwie dziewczynki: Werka i Nula ściągają na telefon nieznaną im aplikację i tym samym, zupełnie nieświadomie, sprawiają, że ze świata wirtualnego do realnego przenika gigantyczne jajo. Jego pojawienie się wywraca do góry nogami życie jednej z nich. Chcąc odzyskać najbliższą sercu osobę, musi zmienić się, stanąć do walki  z czasem i w trybie przyśpieszonym nauczyć się na nowo funkcjonować w prawdziwym świecie. Treść sztuki jest spójna ze szkolnym programem wychowawczym oraz z podstawą programową zajęć komputerowych – bezpieczeństwo w sieci.

Od autorek:

(…) Jesteśmy matkami. Z niepokojem obserwujemy jak często dzieci sięgają po wszelką elektronikę. Coraz chętniej odpływają w wirtualny świat gier, Internetu, portali społecznościowych. Robią tysiące selfie, by je natychmiast opublikować. Najważniejsze stają się dla nich aplikacje, programy, osiągnięcia w grach. „Pobyć razem” przybrało zupełnie inny wymiar. (…)

Autorki: Gilanna i Ewa Gorzelak
Obsada: Werka: Ewa Gorzelak, Nula: Hanka Brulińska, Mama: Magdalena Natowska,
Reżyseria: Magdalena Gnatowska,  Scenografia: Rob Kowański,
Kostiumy: Ewa Gorzelak i Magdalena Gnatowska,
Muzyka: Aleksander Maksimow i Paweł Derentowicz

Jajo w sieci – trailer

Cena: 20 zł. Opiekunowie wstęp wolny. Opiekunów zapraszamy na darmową kawę lub herbatę do naszej kawiarni.

Rezerwacje pod numerem telefonu: 22 811 01 05, wew. 116 lub mailowo: pwozniak@dkswit.com.pl