Spotkania z astronomią

Spotkania z astronomią

Spotkania z astronomią to cykl wykładów z astronomem dr Agnieszką Krawczyk dla dzieci w wieku przedszkolnym. Spotkania są multimedialne i odbywają się na sali kinowej. Zajęcia są poprowadzone są w formie wykładu/rozmowy/pogadanki  z dziećmi.

Najbliższe spotkania:

Dzieci gwiazd
7 lutego 2018, godz. 10:00

Dowiemy się dlaczego prawdziwe jest twierdzenie, że wszyscy pochodzimy od gwiazd. Ale także zobaczymy jak powstają gwiazdy, jak przebiega ich życie i jak długo trwa oraz co dzieje się z gwiazdami gdy kończą swoje życie. Sprawdzimy wokół których gwiazd tworzą się planety podobne do Ziemi, które być może za tysiące lat staną się naszym nowym domem. Dowiemy się także jak powstał cały kosmos, jak wygląda i zmienia się obecnie.

 

 

Układ Słoneczny jakiego nie znamy
7 marca 2018, godz. 10:00

Oprócz planet i Słońca, poznamy mniejsze i mniej znane obiekty tworzące nasze najbliższe kosmiczne otoczenie, czyli planetoidy, komety i meteoroidy. Sprawdzimy m.in. na których obiektach mogłaby wylądować rakieta, na których planetach być może istnieje życie i gdzie znaleźlibyśmy wodę niezbędną do życia.

 

Spotkanie poprowadzi dr Agnieszka Krawczyk. Astronom, absolwentka Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W 1993 r. rozpoczęła pracę badawczą dotyczącą promieniowania pulsarów w Zielonogórskim Centrum Astronomii przy Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze. Była wówczas jedyną kobietą w Europie, która zajmowała się badaniem pulsarów.  W 2001 r. obroniła pracę doktorską na Uniwersytecie Warszawskim. Od prawie 10 lat zawodowo zajmuje się popularyzacją astronomii i badań Kosmosu. Jest założycielką jednego z pierwszych w Polsce, a pierwszego w Warszawie i na Mazowszu mobilnego planetarium.

 

Bilety 12 zł. Opiekunowie wstęp wolny. Opiekunów zapraszamy na darmową kawę lub herbatę do naszej kawiarni.
Rezerwacje pod numerem telefonu: Katarzyna Mąkowska – 884 927 100 lub 22 811 01 05, wew. 116 lub mailowo: pwozniak@dkswit.com.pl