Zajęcia gry na perkusji prowadzone w trybie indywidualnym dają możliwość poznania techniki gry na instrumencie w różnych stylach muzycznych. W trakcie zajęć instruktor dzieli się doświadczeniem scenicznym, uczy podstaw czytania nut i otwartych form muzycznych. Na zajęciach gry na perkusji kładziony jest nacisk na indywidualny tok nauczania, dopasowany do uczestnika. Instruktorzy biorą pod uwagę potrzeby i chęci poznania konkretnych technik. Jednym z głównych celów zajęć jest wprowadzenie ucznia do praktycznej strony gry na instrumencie, zaznajomienie go ze specyfiką gry w sekcji muzycznej, w zespole.


Termin zajęć: poniedziałek 15.00-21.00, wtorek 15.00-21.00, środa 15.00 -21.00*
Koszt: 200 zł/miesiąc, zajęcia 45 min. (zajęcia indywidualne); 148 zł/miesiąc zajęcia 30 min. lub zajęcia grupowe

Przedział wiekowy: od 7 lat

Sala: 38, 10

Prowadzący: Konrad Kubalski – Absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej ze specjalnościa: Instrumentalistyka Jazzowa – Perkusja. Brał udział w wielu indywidulanych jak i grupowych warsztatach perkusyjnych u boku takich artystów jak: Anika Nilles (Niemcy), Benny Greb (Niemcy), Tony Royster Jr., Cezary Konrad, Tomek Łosowsk i Przemysław Smaczny. Obecnie jest członkiem zespołu Mikser&Instrumenty i muzykiem sesyjnym. Współpracuje/współpracował m. in. z takimi artystami jak: Katarzyna “Puma’” Piasecka, Alicja Węgorzewska, Iwona Węgrowska, Sylwia Lorens, Jarosławem Barów, zespołem Vermones, zespołem Romanca i wielu innych…
Ma za sobą m.in. takie festiwale jak: Open’er Festival, Jarocin Festiwal, Off Plus Camera, FrytkaOFF, koncerty w Radio Czwórka i występy telewizyjne DDTVN, PNŚ, Jaka To Melodia, Poziom 2.0, Halo Polonia, Kulturalni.PL, Kabareton w Koszalinie, występy w teatrach.


Termin zajęć: środa, godz. 13.00-21.00, czwartek, godz. 13.00-21.00*
Koszt: 200 zł/miesiąc, zajęcia 45 min. (zajęcia indywidualne); 148 zł/miesiąc 4 zajęcia 30 min. lub zajęcia grupowe

Przedział wiekowy: od 7 lat

Sala: 38

Prowadzący: Paweł Kowalski – muzyk młodego pokolenia znany między innymi z zespołów Latające Pięści, Administratorr Electro, z którym w 2014 roku wydał album „Sławnikowice – Zgorzelec 17:10” nakładem wyd. Jimmi Jazz Records i Stop Mi, z którym w 2010 roku wydał album „Metamatyka” nakładem wyd. AGORA. Współpracuje z różnymi teatrami pisząc lub opracowując muzykę do spektakli, zajmuje się również produkcją muzyczną i obróbką dźwięku. Współtworzy warszawskie studio nagraniowe Blackout Studio. Podczas swojej pracy artystycznej zdobył między innymi nagrody: Tryton dla największej osobowości artystycznej na 42 edycji Międzynarodowego Kampusu Artystycznego FAMA, główną nagrodę podczas Nowodworskiego Festiwalu Rockowego, jak również występy finałowe w konkursach Hortex Rytmy Młodych w Jarocinie i Heroes of Vintage w Sopocie. Na swoim koncie ma występy w programach telewizyjnych m.in. „Kawa czy herbata”, „Miasto w Komie”. Muzyk stara się traktować muzykę w jak najszerszym aspekcie, gra na wielu instrumentach, eksperymentuje z dźwiękiem, otwiera się na różne nurty muzyczne.


Termin zajęć: piątek, 16.00-21.30*
Koszt: 200 zł/miesiąc, zajęcia 45 min. (zajęcia indywidualne); 148 zł/miesiąc zajęcia 30 min. lub zajęcia grupowe

Przedział wiekowy: od 7 lat
Sala: 38
Prowadzący: Adrian Szymański – od 14 lat gra na perkusji w różnych zespołach (rock, blues, regge itp). Grał także w orkiestrze dętej z profesjonalnymi muzykami na różnego rodzaju przeglądach oraz pokazach. Nagrał 3 płyty demo.


*/termin i koszt zajęć mogą ulec zmianie/

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego