Termin zajęć: piątek, godz.19.30 – 22.00*
Przedział wiekowy: dorośli
Sala: 29
Prowadzący: Żanna Gierasimowa

Teatr AKT-em jest twórczą grupa teatralną powołaną do życia przez jej uczestników, istniejącą od 2010 roku. Trzonem grupy jest stały zespół aktorski, a ponadto uczestnicy zajęć teatralnych oraz osoby współpracujące z teatrem na zasadzie wolontariatu. Podstawowym polem działalności teatru jest realizacja pełnowymiarowych spektakli teatralnych. Spektakle oparte są na oryginalnych tekstach dramatycznych i scenariuszach, zarówno polskich jak i obcych, tłumaczonych wówczas specjalnie na potrzeby teatru. Realizacja spektakli teatralnych opiera się na samowystarczalnym tworzeniu warstwy audiowizualnej (reżyseria i realizacja światła i dźwięku), oraz oryginalnej scenografii. Reżyseria spektakli jest dokonywana przez profesjonalnych twórców, znanych ze swoich scenicznych osiągnięć. Do tej pory teatr przygotował trzy pełnowymiarowe spektakle teatralne: „Salkę myśliwską” , autor Wiktor Mereżko; „Szostry”, autor Rubi Birden; oraz „Dzieło sztuki”, będące adaptacją opowiadań Czechowa w autorskim przygotowaniu Żanny Gierasimowej.

Do końca sezonu 2013-2014 siedzibą teatru był Białołęcki Ośrodek Kultury, nowy sezon 2014-2015 to współpraca z Domem Kultury „Świt”, gdzie teatr znalazł lepsze warunki pracy twórczej.

Teatr wciąż prowadzi nabór do swojego zespołu. Więcej informacji w sprawie castingów można uzyskać na Facebooku (fanpage Teatr AKT-em) bądź w sekretariacie Domu Kultury „Świt”. Zapraszamy!


*/termin i koszt zajęć mogą ulec zmianie/

 

 

 

 

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego