Termin zajęć: czwartek, godz. 17.00 -18.00*
Koszt: 150 zł/miesiąc
Sala: 29
Przedział wiekowy: od 9 lat
Prowadzący: Taste of Sound Official

Zajęcia grupowe łączące w sobie: instrumentoznawstwo, kompozycję, produkcję muzyczną, realizację nagrań, zajęcia instrumentalne i wokalne. Uczestnicy będą mieli okazję poznać od zaplecza pracę w branży dźwiękowej i muzycznej, skomponować własną piosenkę, zarejestrować ją i obrobić ścieżki. Dowiemy się jak tworzenie i postrzeganie muzyki zmieniało się na przestrzeni wieków. Odpowiemy na pytanie co sprawia, że utwór jest ponadczasowy, jak pracować z dźwiękami i harmoniami. Wspólnie przejdziemy przez wszystkie etapy przygotowania piosenki, nauczymy się jak opanowanie gry na jednym instrumencie może ułatwić naukę na innych, poznamy instrumenty elektroniczne i efekty, które dodawane w postprodukcji wpływają na to, co podoba się słuchaczom.

Firma Taste of Sound powstała by promować muzykę, higienę słuchu i  szerokie zastosowanie muzyki w edukacji. Zajęcia prowadzone są przez realizatorów dźwięku i profesjonalnych muzyków. Pragnąc holistycznie podejść do tematu dźwięku i muzyki zakres materiału omawianego w trakcie każdych zajęć jest bardzo szeroki i skomponowany w taki sposób, by jak najskuteczniej przekazywać i utrwalać wiedzę u uczestników. Nie stosujemy oficjalnych, sztywnych form zajęć edukacyjnych; mamy za cel zainteresować, zainspirować i zachęcić do dalszych refleksji uczestników, także poza zajęciami.

Prowadzimy warsztaty i zajęcia grupowe w Warszawie, Wrocławie i Poznaniu. Chcemy stworzyć małą społeczność, dlatego organizujemy też różnego typu wydarzenia kulturalne i muzyczne, by wspólnie muzycznie przeżywać czas.

 

 

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego