Termin zajęć: poniedziałek, godz. 20.45 (obecnie przyjmujemy zapisy na zajęcia)

Koszt: 100 zł/miesiąc

Sala: 8

Przedział wiekowy:  młodzież/dorośli

Instruktor – Ewa Misiukiewicz, instruktor dramy, teatralny, dramaturg.

Ukończyła kursy dramy w Szkole Jana i Haliny Machulskich, odbyła staż zagraniczny na Uniwersytecie w Winchester „ Media and theatre for development”. Jest zawodową scenarzystką.  Grała m.in. w następujących serialach : „ Doręczyciel”, „ Faust Sokorowa, „Pielęgniarki”, „ Ukryta Prawda”, „ Gliniarze” i inne. Prowadziła warsztaty castingowe i teatralne ze statystami i epizodystami w 2016 r.

Od 2003 roku pisze i przygotowuje własne spektakle dla młodzieży i dorosłych, współpracuje z wieloma ośrodkami kultury.

Cel:  rozwijanie zdolności aktorskich dla osób dorosłych  pod kątem castingów do reklam oraz ról w paradokumentach i filmach w kinie.

Obecnie obserwuje się wzrastającą  tendencję  na  zapotrzebowanie na pracę dla  aktorów- amatorów  w kinie  i w telewizji . Powstaje wiele produkcji ( paradokumentów i nie tylko) gdzie mile widziani są  „naturszczycy” , którzy nie boją się kamery i bez problemu umieją wczuć się w różne sytuacje .  Ponadto posiadają dobrą dykcję i prezencję. Niekiedy też są poszukiwane osoby charakterystyczne, z różnych subkultur, posiadające pewne umiejętności np. jazda na łyżwach czy rolkach  itp. Wzrasta również zapotrzebowanie dla amatorów na role czy epizody w reklamach, serialach  co wiąże się nierzadko  z wysokimi gażami. Coraz częściej również niewielkie epizody w filmach grają amatorzy, którzy zarejestrowani są w agencjach.

Jeszcze 10 lat temu   rynek reklamowy  zarezerwowany był  wyłącznie dla aktorów zawodowych. Obecnie agencje   otwierają się również na uzdolnionych ludzi na co dzień pracujących w innych zawodach. Często na plany filmowe zatrudnia się osoby wykonujące  zawody np.  pielęgniarek, policjantów itp. Takie osoby na planie często  „grają siebie”.

Nie znaczy to jednak, że każdy człowiek tak po prostu z dnia na dzień może stać się gwiazdą bez żadnego przygotowania. Warsztaty jakie proponuję bez wątpienia pozwolą postawić pierwsze kroki w tej branży jak i również pozyskać pierwsze kontakty.  Niejedna osoba z pierwszej edycji tego kursu obecnie gra w reklamie, filmie. Chętnie zaproszę takie osoby, by poćwiczyły z nami.

Mając na co dzień do czynienia z agencjami aktorskimi jestem w stanie przekazać informacje o castingu,  przygotować osoby pod tym kątem, przećwiczyć „ trudną sytuację”, opanować stres, pojechać z osobą na casting itp.  

WARSZTATY RAZ W TYGODNIU W DOMU KULTURY „ ŚWIT”-  3 GODZ.  W TYGODNIU.  ORAZ 1 INDYWIDUALNA KONSULTACJA W MIESIĄCU – 1OO zł za miesiąc,  płatne do 10tego każdego miesiąca z góry.

Przykłady pracy z grupą: techniki ekspresji ciała wywodzące się z rzeźby i malarstwa,

Mapy życia,  techniki teatralno-aktorskie ( otwarty wywiad pogłębiony, improwizacja, teatr forum, pantonima, mapy życia  i  inne) .

Drama – jest to nowatorska metoda nauki i rozwoju osobowości, posługująca się technikami

teatralnymi.

 Istota jej polega na stwarzaniu sytuacji, w której uczestnicy mogliby identyfikować się z innymi osobami oraz trudnymi, nietypowymi sytuacjami życiowymi np. odgrywamy rolę castingu, przesłuchania itp. Przeżywamy tę sytuację, mierzymy się  z nią zanim naprawdę weźmiemy w niej udział. Uczymy się być autentycznym, empatycznym, odważnym, pełnym pasji człowiekiem….

Umiejętność wchodzenia w rolę- tą umiejętność posiada każdy z nas…