Zapraszamy w sobotę, 23 października o godz. 11:00  na wykład pt. „W sukni i lampasach. Maria Wittek: pierwsza Polka – generał” poprowadzi Adam Raszewski.

 
Maria Wittek – Pierwsza Polka uhonorowana generalskimi szlifami. Pod sztandarami Ochotniczej Legii Kobiet broniła w 1920 roku Lwowa. Brała udział w powstaniu warszawskim, współtworzyła „Solidarność”. Jakimi wartościami kierowała się w życiu ta, która pozostawała w służbie państwa przez 60 lat? Na to i inne pytania odpowiemy wspólnie podczas prelekcji.
 
 
Prowadzący: Adam Raszewski – politolog, doktor nauk społecznych, absolwent nauk politycznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (magisterium). Ukończył politologiczne studia doktoranckie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. W lipcu 2019 roku obronił z wyróżnieniem pracę doktorską zatytułowaną Myśl polityczna hrabiego de Chambord jako przykład idei legitymizmu. Absolwent studiów menedżerskich MBA na amerykańskiej Executive Academy of Scottsdale. W swoim CV ma również zwycięstwa w konkursach na najlepszy artykuł naukowy i tytuł laureata Polsko-Amerykańskiej Akademii Liderów. Stypendysta uniwersytetów w Wiedniu, Pradze, Strasburgu, Koszycach, Trnavie. Od 5 lat uczy dojrzałych Studentów, prowadząc wykłady pod patronatem placówek kultury w całym kraju, od Koszalina po Strzyżów (uniwersytetów trzeciego wieku, akademii i klubów seniora). I uczy się od Seniorów, zwłaszcza motywacji do zdobywania wiedzy i aktywnej drogi przez życie. Finalizuje pracę nad książką… mając już w planach kolejną.
 
Zapisy: jpinkowska@dkswit.com.pl
 
Bilety: 100 zł/ semestr (106 zł z indeksem), 20 zł/ 1 wykład.
 
 
 
BUD przeznaczona jest dla dzieci w wieku 6-12 lat
Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego