Sport to zdrowie, a ruch jest jednym z trzech nawyków podstawowych, który obok zdrowego odżywiania i snu, sprawia, że mamy energię na codzienne zmagania z rzeczywistością. Sprawdź poniżej 3 powody, dla których warto wprowadzić nieco więcej aktywności fizycznej do swojego codziennego grafiku.

  1. Lepsze samopoczucie – nawet 10 minut codziennej aktywności fizycznej sprawia, że wytwarzają się hormony szczęścia, które poprawiają nam samopoczucie i nastrój. I to zarówno pod kontem psychicznym, jak i fizycznym.
  2. W zdrowym ciele – zdrowy duch, popularny slogan, który wciąż jest aktualny! Codzienna aktywność sprawia, że nasze ciało jest gotowe na różnego rodzaju wyzwania, które mu stawiamy, jak np. siedzenie w jednej pozycji przy komputerze. Dzięki aktywności budujemy też naszą odporność i redukujemy stres.
  3. Lepsza koncentracja i samokontrola – wpisanie co najmniej 10 minut ćwiczeń w grafik sprawia, że zwiększa się nasze poczucie posiadania kontroli nad czasem jakim dysponujemy. Lepiej się organizujemy, a to oznacza, że mamy mniejsze poczucie straty czasu.

W Domu Kultury „Świt” możesz zapisać się na zajęcia ze zdrowego kręgosłupa, pilatesu, jogi, które między innymi poprawiają elastyczność i posturę ciała. Prowadzimy również zajęcia z tai-chi, które pomagają w ćwiczeniu koncentracji i skupienia, a także zajęcia z boksu rekreacyjnego, który oprócz poprawy motoryki, sprawia, że wyładowujemy wszelką złą energię i męczący nas stres. Zapraszamy również na zajęcia z samoobrony dla kobiet w soboty – Grom Combat Grils oraz zajęcia ogólnorozwojowe z elementami samoobrony dla dorosłych w czwartki – Grom Combat System

Jednak ruch to przecież nie tylko ćwiczenia fizyczne! Zapraszamy na zajęcia z tańca brzucha dla kobiet, tańca ludowego dla początkujących czy tańca towarzyskiego w parach – oprócz poprawy kondycji fizycznej, samopoczucia, nabędziecie nowych umiejętności, które zaowocują w przyszłości! Dla osób lubiących nowości zapraszamy na zajęcia z japońskiej szermierki –Suio Ryu Iai Kempo.

Codzienne i systematyczne budowanie nawyku ćwiczeń jest wskazane, nie tylko dla dorosłych, ale również w przypadku dzieci. Najmłodszych, już od 4 roku życia zapraszamy na zajęcia ogólnorozwojowe z elementami samoobrony i karate Grom Combat Kids, a także na zajęcia taneczne – taniec nowoczesny i balet. Nieco starsze, oprócz zajęć proponowanych wyżej, zapraszamy również na zajęcia z Alexia Dance Studio (taniec artystyczny z elementami akrobatyki), akrobatyki, jogi dla dzieci. Przez cały rok prowadzimy również zajęcia z nauki jazdy na deskorolce – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych.

                                                                                                                                                                                   Asia Pińkowska

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego