Zajęcia zawieszone z powodu pandemii Covid-19. Sprawdź jakie zajęcia prowadzimy w trybie online tutaj.

Przedział wiekowy: dzieci 1,5-3 lat wraz z opiekunami

Termin zajęć: czwartek godz. 10:00-10:45*

Start zajęć: ZBIERAMY ZAPISY
Koszt: 
120 zł/ 4 zajęcia** lub 42 zł/ 1 zajęcie***

Przed rozpoczęciem zajęć prosimy o wypełnienie Karty Uczestnika Zajęć dostępnej tutaj lub w Sekretariacie.

Sala: 29 (kominkowa)
Prowadzący:
dr Patrycja Samson-Ładno

Ogólnorozwojowe zajęcia dla dzieci wykorzystujące bajki w połączeniu z tańcem, dźwiękami muzyki i rekwizytami. Bajki i baśnie w świecie dziecka odgrywają ważne zadanie: wyjaśniające, inspirujące, pouczające i uspokajające. Kreują dziecku umiejętność odróżniania dobra od zła, pozwalają na zrozumienie sytuacji i problemów pojawiających się w życiu, z którymi dotąd dzieci nie miały styczności. Oddziałują na psychikę poprzez identyfikację z pozytywnym bohaterem, pozwalają rozpoznać wewnętrzne potrzeby, wspierają rozwój osobowości.  W trakcie Bajek Tańcowajek dziecko wspólnie z bajkowymi bohaterami będzie mogło odkrywać świat, dzięki czemu rozwinie swoją wyobraźnię, wrażliwość i empatię. Udział w zajęciach może pomóc dziecku w przeżywaniu wielu trudnych dla niego sytuacji emocjonalnych , takich jak np. lęki, separacja od rodzica, nieśmiałość społeczna. Wykorzystanie ćwiczeń taneczno-muzycznych wzmocni pedagogiczne działanie bajek, poprawi koordynację ruchową, równowagę, prawidłową postawę ciała, koncentrację.

Prowadząca – dr Patrycja Samson – Ładno – tancerka, pedagog tańca, choreografka, animatorka kultury. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie, magister sztuki i doktor nauk o sztuce Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Wieloletni nauczyciel w warszawskich szkołach artystycznych. Od ponad 25 lat prowadzi zajęcia taneczno-rozwojowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W swojej praktyce wykorzystuje różne style taneczne oraz elementy: rytmiki, plastyki ruchu, pantomimy, choreoterapii, tańców w kręgu, bajkoterapii i sensoplastyki. Inspiruje się m.in.: pedagogiką bliskości i zabawy, ruchem rozwijającym W. Sherborne, integracją sensoryczną. Z pasji, wiedzy i doświadczenia powstała Pracownia Tańca dr Patrycja Samson-Ładno. Z potrzeby serca, którą coraz bardziej rozbudza w niej praca z dziećmi i młodzieżą. Po ponad 25 latach ma przyjemność ponownie poprowadzić zajęcia w Domu Kultury Świt na Bródnie. Tutaj zaczynała swoją pracę pedagogiczną, tworząc pierwszą w historii tego obiektu – sekcję baletu. Prywatnie żona i matka, uwielbia wędrówki po lesie i nad brzegiem morza, pływanie kajakiem, wpatrywanie się w rozgwieżdżone niebo.


*termin zajęć może ulec zmianie
** koszt zajęć zależny jest od ilości zajęć przypadających na dany miesiąc

***ze względu na konieczność sprawdzenia dostępności miejsc w danej grupie, pojedyncze zajęcie można wykupić tylko w Sekretariacie

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego