9 lutego, godzina 18, DK ŚWIT – operetkowe szlagiery zostaną zaprezentowane przez utalentowanych wykonawców – Aleksandrę Orłowską-Jabłońską (sopran) i Emila Ławeckiego (tenor). Śpiewakom będzie towarzyszył zespół Strauss Ensemble, prowadzony przez Artura Jaronia, a całe wydarzenie poprowadzi Joanna Kurowska. „Karnawał z operetką!”, to koncert na którym nie może Państwa zabraknąć.

Podczas muzycznego wydarzenia zabrzmią porywające arie i duety z klasycznych, ale wciąż popularnych operetek, które obecnie tak rzadko goszczą na innych scenach warszawskich. 9 lutego trzej wielcy twórcy operetki ponownie potwierdzą ponadczasowość i siłę swych dzieł. W programie koncertu m.in. utwory z „Księżniczki czardasza” E. Kalmana, „Barona cygańskiego” J. Straussa, „Krainy uśmiechu”, „Wesołej wdówki” i „Cygańskiej miłości” F. Lehara. Klasyczne arie i duety operetkowe usłyszymy w brawurowym wykonaniu Aleksandry Orłowskiej-Jabłońskiej oraz Emila Ławeckiego.

Wybitni soliści

Aleksandra Orłowska-Jabłońska /sopran/ jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako członek Akademii Operowej przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej (ENOA, 2012-14) oraz studia operowego Queen Elisabeth Music Chapel przy Opera La Monnaie (2013-15), doskonaliła umiejętności na kursach mistrzowskich pod kierunkiem takich pedagogów, jak Francisco Araiz, José van Dam, Claudio Desderi, Andrzej Dobber, Dale Fundling, Anita Garanča, Izabella Kłosińska, Tom Krause, Ewa Podleś, Udo Reinemann, Dawn Upshaw czy Doris Yarick-Cross.

Występowała w inscenizacjach Teatru Wielkiego – Opery Narodowej: „Manon Lescaut”
i „Madame Butterfly” Pucciniego (reż. M. Treliński), „Don Carlos” Verdiego (reż. Willi Decker), „Lohengrin” Wagnera (reż. A. MacDonald), czy „Eros i Psyche” Różyckiego (reż. B. Wysocka). W koprodukcji Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz jej macierzystej uczelni, wykonywała partię Musetty w „Cyganerii” (wersja koncertowa), Heleny w „Śnie Nocy Letniej” Brittena (reż. B. Redo-Dobber) oraz Tatiany
w „Eugeniuszu Onieginie” Czajkowskiego (reż. R. Cieśla). Śpiewała rolę Susanny
w „Weselu Figara” Mozarta (Lizbona, 2013), Sylvy Varescu w „Księżniczce Czardasza” (Teatr Muzyczny w Poznaniu 2016, reż. Chrapkiewicz). Koncertowała pod batutą
m.in takich dyrygentów jak M. J. Błaszczyk, A. Dumay, J.M. Florêncio, P. Fournillier,
T. Kozłowski, P. McCreesh, czy Andriy Yurkevych.

Emil Ławecki /tenor/ jest absolwentem Wydziału Wokalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Ryszarda Karczykowskiego.
W 2012 roku zadebiutował w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej, w studenckim przedstawieniu „Sen nocy letniej” Benjamina Brittena. Brał udział w takich inscenizacjach operowych, jak „Don Giovanni” Wolfganga Amadeusza Mozarta, „Ciotunia” Mirosławy Florczak do tekstu Aleksandra Fredry oraz „Spiskowcy” Franza Schuberta, kreując w nich pierwszoplanowe role.

Współpracuje również z wieloma zespołami wokalnymi i kameralnymi chórami: Chórem Akademii Leona Koźmińskiego, Chórem Kameralnym Mazowieckiego Teatru Muzycznego, zespołem Ars Antiqua, zespołem Ars Chori, z którymi wykonuje partie chóralne i solowe, odnosząc sukcesy w konkursach i na festiwalach w kraju
i zagranicą, ale przede wszystkim dając dziesiątki koncertów z muzyką wokalną różnych epok. Jest współzałożycielem i dyrygentem oktetu wokalnego Manufaktura Dźwięku.

Podczas koncertu zagra, dobrze znany i lubiany przez publiczność, Strauss Ensemble. Zespół powstał w 1999 roku, a specjalizuje się w wykonaniu muzyki wiedeńskiej. Tworzą go w większości muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Od początku istnienia Strauss Ensemble cieszy się popularnością i uznaniem krytyki. Repertuar zespołu jest bardzo bogaty i zróżnicowany. Składa się na niego kilkaset utworów, w tym muzyka Straussów, walce, polki, galopy, marsze, czardasze, fokstroty, muzyka popularna, filmowa i taneczna. Jego założycielem i kierownikiem jest Artur Jaroń, który poprowadzi zespół podczas lutowego koncert na scenie DK Świt.

Bilety: 60 zł – normalne, 40 zł – ulgowe
Rezerwacje: 22 811 01 05 wew. 116, on-line:

Rezerwacja on-line godz. 18:00

Dostępność strony

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego