Temat spotkania: Ogień
Termin: 7 października, godz. 10:00
Kategoria wiekowa: klasy I-III, szkoły podstawowe
Koszt: 15 zł od dziecka oraz 1 zł opiekunowie

Rezerwacje: tel. 22 811 01 05, wew. 116 lub mailowo: pwozniak@dkswit.com.pl

 
Niebezpieczny i piękny żywioł natury. Co jest potrzebne żeby powstał i człowiek potrafi go ujarzmić? Od kiedy posługujemy się ogniem i do jakich celów go używamy? Rozpalimy ognisko sposobami naszych przodków oraz za pomocą tajników nauki. Na koniec rozkręcimy ogniste tornado!

Spotkanie poprowadzi:

TOMASZ RUSZKOWSKI Biolog, popularyzator nauki, edukator, trener, freelancer, science busker. Laureat konkursu Popularyzator Nauki 2019, organizowanego przez serwis PAP Nauka w Polsce i MNiSW. Zdobywca 3. nagrody konkursu „Science Me! 2018”. Laureat nagrody „Nordic Science Centre Forbund award for outstanding performance 2015”. Występował na festiwalach w Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Gruzji, na Litwie, Malcie, w Niemczech, Polsce, Serbii, Słowenii i Szwajcarii. Przez 8 lat współpracował z Centrum Nauki Kopernik. Popularyzacją nauki, zawodowo zajmuje się od 2010 r.

Od września 2015 r. razem z Pawłem Jaskólskim tworzymy zespół „Heweliusze Nauki”. Powstał on z naszej pasji do popularyzacji nauki. Znakiem rozpoznawczym prowadzonych przez nas pokazów, wykładów i warsztatów jest interakcja z uczestnikami, zróżnicowana dynamika, dbałość o jasny i interesujący przekaz wiedzy oraz troska o bezpieczeństwo. To co nas wyróżnia to ogromne doświadczenie międzynarodowe. Regularne występy na festiwalach naukowych zagranicą oraz utrzymywanie kontaktów z przyjaciółmi z innych krajów, pozwala nam na stały przepływ wiedzy i pomysłów.

Występowaliśmy
Pokazy naukowe prowadziliśmy na terenie Bułgarii, Chorwacji, Estonii, Gruzji, Litwy, Malty, Niemiec, Polski, Serbii, Słowenii, Szwajcarii oraz Włoch.

Współpracowaliśmy
Doświadczenie zdobywaliśmy współpracując z popularyzatorami nauki z: Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czech, Estonii, Finlandii, Francji, Holandii, Izraela, Litwy, Malty, Niemiec, Norwegii, Polski, Rosji, Serbii, Słowenii, Szwajcarii, Ukrainy, USA, Węgier, Wielkiej Brytanii oraz Włoch.

 

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego