Zajęcia zawieszone z powodu pandemii Covid-19. Sprawdź jakie zajęcia prowadzimy w trybie online tutaj.

Przedział wiekowy: 1,5-3 lata

Termin zajęć: wtorek godz. 17:00-17:45*

Koszt: 120 zł/ 4 zajęcia** lub 42 zł/ 1 zajęcie***

Kup zajęcia on-line

Przed rozpoczęciem zajęć prosimy o wypełnienie Karty Uczestnika Zajęć dostępnej tutaj lub w Sekretariacie.

Sala: 29/ kominkowa (wtorek), 14 (środa)

Prowadzący: dr Patrycja Samson-Ładno

Taneczno-rozwojowe zajęcia dla dzieci i opiekunów z wykorzystaniem elementów: zabawy tanecznej, ćwiczeń integracji sensorycznej, podstaw tańca klasycznego, tańca integracyjnego, z dźwiękami muzyki i starannie dobranymi rekwizytami. Podczas zajęć Taneczne brzdące będziemy wzmacniać układ mięśniowy, uelastyczniać ciało, ćwiczyć koordynację ruchową i równowagę, rozwijać harmonię ruchów, pracować nad koncentracją, pamięcią i precyzją. A to wszystko będzie działo się przy dźwiękach muzyki klasycznej, muzyki z różnych stron świata i ulubionych przebojów dziecięcych. Będziemy tworzyć proste układy taneczne w oparciu o wierszyki –rymowanki. Spotkanie będzie okazją by dzieci nabywały umiejętności współpracy w grupie i budowania relacji z rówieśnikami. Dzieciom „dynamicznym” pozwoli na rozładowanie energii, a zamkniętym w sobie na pokonanie swej nieśmiałości. Uwrażliwi na sztukę, muzykę i piękno.

Prowadząca – dr Patrycja Samson – Ładno – tancerka, pedagog tańca, choreografka, animatorka kultury. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej w Warszawie, magister sztuki i doktor nauk o sztuce Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Wieloletni nauczyciel w warszawskich szkołach artystycznych. Od ponad 25 lat prowadzi zajęcia taneczno-rozwojowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W swojej praktyce wykorzystuje różne style taneczne oraz elementy: rytmiki, plastyki ruchu, pantomimy, choreoterapii, tańców w kręgu, bajkoterapii i sensoplastyki. Inspiruje się m.in.: pedagogiką bliskości i zabawy, ruchem rozwijającym W. Sherborne, integracją sensoryczną. Z pasji, wiedzy i doświadczenia powstała Pracownia Tańca dr Patrycja Samson-Ładno. Z potrzeby serca, którą coraz bardziej rozbudza w niej praca z dziećmi i młodzieżą. Po ponad 25 latach ma przyjemność ponownie poprowadzić zajęcia w Domu Kultury Świt na Bródnie. Tutaj zaczynała swoją pracę pedagogiczną, tworząc pierwszą w historii tego obiektu – sekcję baletu. Prywatnie żona i matka, uwielbia wędrówki po lesie i nad brzegiem morza, pływanie kajakiem, wpatrywanie się w rozgwieżdżone niebo.


*termin zajęć może ulec zmianie
** koszt zajęć zależny jest od ilości zajęć przypadających na dany miesiąc

***ze względu na konieczność sprawdzenia dostępności miejsc w danej grupie, pojedyncze zajęcie można wykupić tylko w Sekretariacie

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego