Drodzy rodzice, cierpicie na pracoholotatuliozę pospolitą? Wiemy jak was wyleczyć. Ten spektakl jest dla was… i oczywiście dla waszych pociech.
Uczestnicząc w spektaklu będziecie świadkami nieziemskich przygód taty bliźniaków – Karola, jego odkryć, postępów oraz zabawnych i zaskakujących zwrotów akcji na drodze do celu. Jest taka możliwość, że osobiście przyczynicie się do jego sukcesów, bowiem będzie potrzebował Waszej pomocy! Dobra, pouczająca zabawa dla całej rodziny.

Autorki: Anna Gil i Ewa Gorzelak
OBSADA: Gaja: Ewa Gorzelak, Tata: Zbigniew Dziduch
Reżyseria i scenografia: Agnieszka Roszkowska
Ruch sceniczny: Izabela Chlewińska
Muzyka: Aleksander Maksimow
Spektakl dla dzieci w wieku 5-10 lat.
Premiera: 25.11.2018r. Teatr Hugonówka

Tata bez krawata to kolejna sztuka po Jaju w sieci napisana przez duet: pedagoga Annę Gil i aktorkę Ewę Gorzelak. Jest to opowieść wychodząca naprzeciw zabieganiu dorosłych, którzy pochłonięci ważnymi sprawami i pracą – przestają dostrzegać to, czego nie powinni tracić z oczu: prostotę dziecięcych pragnień! A pragnienia te – wbrew temu co nam się powszechnie wydaje – wcale nie są materialne!
Od autorek: Sprawdziłyśmy! Dzieci chcą NAS i prawdziwie wspólnie spędzanego czasu. Wszystko by zrobiły i oddały, by mieć spokojnych, uśmiechniętych rodziców, którzy nie pędzą nieustannie i nie nadużywają słowa „później”. Dorośli tak dobrze wiedzą na jakich ludzi „powinny” wyrosnąć ich dzieci, zaś one, cóż… Wyrosną na przykładzie swoich rodziców!
Tata bez krawata porusza ważny problem społeczny. Nie pouczając – uświadamia. Otwiera oczy na rzeczywistość – chwilami bardzo szeroko!
Na ulicy Zakręconego Zaułka mieści się instytut TaBeKra, który bierze pod swe skrzydła zgłoszonych przez dzieci rodziców. Pewnego dnia sztukmistrzyni Gaja diagnozuje u taty bliźniaków niebezpieczną chorobę. To pracoholotatulioza pospolita! Zdaje się, że nadużywał w domu zwrotów: „Później!”, „Nie teraz!”, „Nie mam czasu!”, „Nie denerwuj mnie!”, „Pobaw się sam!”, „Zawracasz mi głowę!”. Gaja zabiera się do pracy pełną parą, lecz pojawiają się niespodziewane komplikacje: podstępny ptak Tabekratus i niesforna fretka! Czy wszystko się powiedzie, skoro została tylko garstka czasu?
Uczestnicząc w spektaklu będziecie świadkami nieziemskich przygód taty bliźniaków – Karola, jego odkryć, postępów oraz zabawnych i zaskakujących zwrotów akcji na drodze do celu. Jest taka możliwość, że osobiście przyczynicie się do jego sukcesów, bowiem będzie potrzebował Waszej pomocy!

Bilety 20 zł. Rezerwacje pod numerem tel. 22 811 01 05 wew. 116 lub online:
Rezerwacja on-line

 

Bilety dostępne również na:

Uwaga ważna informacja.
Informujemy, że w dniu spektaklu (12 maja) nieczynny będzie parking przy domu kultury. Tego dnia odbywa się piknik wojskowy, na który oczywiście zapraszamy po spektaklu. Najbliższy parking znajduje się po drugiej stronie ulicy Wysockiego przy kościele. Za utrudnienia przepraszamy.

 

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego