Termin zajęć: wtorek godz. 17:55-18:40*

Start zajęć: ZBIERAMY ZAPISY

Przedział wiekowy: 3-5 lat

Koszt: 220 zł/ 4 zajęcia (45 min.)** lub 75 zł/ 1 zajęcie (45 min.)*** 

Przed rozpoczęciem zajęć prosimy o wypełnienie Karty Uczestnika Zajęć dostępnej tutaj lub w Sekretariacie.

Sala: 29 (kominkowa)

Umuzykalnienie to zajęcia rozwijające wyobraźnię i wrażliwość muzyczną. Pokazujące, że muzyka jest obecna na co dzień w naszym życiu. Podczas zajęć dzieci będą mogły w prosty sposób poprzez zabawę poznać bliżej świat muzyki. Dzięki niej polepszą swoją koncentrację, poczucie rytmu, umiejętności śpiewu, nauczą się znajomości brzmienia poszczególnych instrumentów, jak również ich wyglądu wizualnego. Jednym z najważniejszych celów  zajęć jest możliwość pokazania dzieciom jak wygląda instrument na żywo, jak brzmi i danie im możliwość dotknięcia i spróbowania na nim zagrać. Jak również pokazanie że instrumenty są dookoła nas i nie koniecznie muszą być to instrumenty klasyczne, ale przedmioty użytku codziennego.   

Prowadząca: Agata Majchrzak – jestem studentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęłam już od najmłodszych lat, najpierw grając 6 lat na skrzypcach, a później kontynuując jako altowiolistka. Odkąd poznałam instrument jakim jest altówka pragnę pokazać go całemu światu. Choć jest bardzo podobny do skrzypiec, jego brzmienie jest niższe, cieplejsze i głębsze. Idealne dla lirycznych, romantycznych melodii, ale również sprawdzające się w bardziej rozrywkowych utworach. Kończąc II stopień szkoły muzycznej na altówce pragnę dalej rozwijać się w tym kierunku na studiach w Polsce ale również za granicą. Przez ostatni rok miałam możliwość studiowania w wiedeńskiej uczelni muzycznej University of Music and Performing Arts gdzie pracowałam pod okiem wybitnych Profesorów.


*termin zajęć może ulec zmianie

** koszt zajęć zależny jest od ilości zajęć przypadających na dany miesiąc

***ze względu na konieczność sprawdzenia dostępności miejsc w danej grupie, pojedyncze zajęcie można wykupić tylko w Sekretariacie

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego