Termin zajęć: poniedziałek, godz. 15.00-20.00*
Przedział wiekowy:
od  5 lat
Koszt:
148 zł/miesiąc zajęcia indywidualne po 30 min, 200 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne po 45 min
Sala:
kominkowa
Prowadząca:
Patrycja Kuś,  wokalistka, absolwentka kierunku Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej, specjalność Prowadzenie zespołów jazzowych i muzyki rozrywkowej na wydziale Dyrygentury, Jazzu i Edukacji Muzycznej Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy.


Termin zajęć: środa, piątek godz. 14.00-21.00*

Sala: kominkowa, 3
Koszt: 200 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne po 45 min,  148 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne 30 min
Prowadzący: Jakub Kącki – absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej oraz studiów Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej, manager kultury, instruktor gry na pianinie. Laureat wielu ogólnopolskich konkursów wokalnych, dziennikarz radiowy. Przez lata brał udział w wielu warsztatach wokalnych i aktorskich, szkoląc swój głos pod okiem np. Anny Serafińskiej.


Terminy zajęć: wtorek, środa, czwartek, godz. 13.00-21.45 *
Koszt: 200 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne po 45 min. 148 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne 30 min, 148 zł/miesiąc –  zajęcia w dwuosobowych grupach po 45 min
Sala: 3
Prowadzący:  Michał Burzyński – pianista , aranżer, pedagog i kompozytor czynnie koncertujący. Ukończył Prywatną Szkołę Muzyki Rozrywkowej im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej, był stypendystą Rektora Akademii Muzycznej im. G i K. Bacewiczów w Łodzi. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem takich mistrzów jak Wojciech Niedziela, Marcin Małecki, Andrzej Jagodziński, Paweł Perliński. Od 2003 roku jest nauczycielem gry na pianinie i instrumentach klawiszowych w Domu Kultury Świt, gdzie kształci słuchaczy w zakresie muzyki klasycznej, muzyki jazzowej, a także w zakresie blues, rock, pop, soul i inne. Na zajęcia może przyjść każdy, w dowolnym wieku.
Celem zajęć jest zdobycie umiejętności grania na fortepianie lub instrumentach klawiszowych, grania sekcyjnego – czyli wspólnego muzykowania, czytania zapisu nutowego oraz kreowania własnej osobowości muzycznej. Instruktor organizuje koncerty na terenie Domu Kultury „Świt”, gdzie uczniowie zdobywają tak ważną dla nich praktykę estradową.


Terminy zajęć: poniedziałek, godz. 16.00-21.00*
Koszt: 200 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne po 45 min. 148 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne 30 min
Sala: 3
Prowadzący: Anna Martko


Terminy zajęć: sobota, godz. 9.00-15.00*
Koszt: 200 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne po 45 min. 148 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne 30 min
Sala: 3
Prowadzący: Maciej Milczarek – ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie klawesynu prof. Ewy Piaseckiej. Studiował również w Staatliche Hochschule für Musik Trossingen w Niemczech, w klasie prof. Marieke Spaans, ostatniej uczennicy legendarnego Gustava Leonhardta. Maciej jest finalistą międzynarodowego konkursu muzyki współczesnej Prix Annelie de Man 2015 w Amsterdamie. Jest stypendystą Dartington Hall Trust oraz Piccola Accademia di Montisi. Pracował jako stroiciel historycznych instrumentów klawiszowych w Akademii Muzycznej w Łodzi, oraz jako klawesynista i organista w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Wraz z Martą Kotaszewską, Olgą Ziembińską i Piotrem Młynarczykiem tworzą audio-wizualny projekt Calvi Ragazzi. Debiutowali na festiwalu Czytaj! w 2014 roku w Częstochowie muzyczną interpretacją książki „Fuga” autorstwa Wita Szostaka.


Terminy zajęć: środa, godz. 13.00-20.00*
Koszt: 200 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne po 45 min. 148 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne 30 min
Sala: 14
Prowadząca: Magdalena Kulczewska – pianistka, organistka. Ukończyła Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu oraz Studium Muzyki Kościelnej doskonaląc swój warsztat na organach piszczałkowych. Jako dyplomowany muzykolog i pedagog korzysta z zaplecza metodycznego budując od lat autorską  metodę nauki gry na fortepianie wraz z podbudową teoretyczną; w nauce najmłodszych wykorzystuje chętnie atrakcyjną metodę Lidii Bajkowskiej. O rozwoju myśli w sposób holistyczny, przez co dba o wielopoziomowe kształcenie muzyczne swoich uczniów.


*/termin i koszt zajęć mogą ulec zmianie/

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego