Termin zajęć: poniedziałek, piątek godz. 15.00-20.00*
Przedział wiekowy:
od  6 lat
Koszt:
148 zł/miesiąc zajęcia indywidualne po 30 min, 200 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne po 45 min
Prowadząca: 
Patrycja Kuś – absolwentka kierunków Edukacja artystyczna w zakresie sztuki muzycznej oraz Wokalistyka jazzowa na Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na licznych krajowych i międzynarodowych warsztatach muzycznych, m.in. w Gliwicach, Osieku, Warszawie, Bydgoszczy, Pradze, Rilleux-la-Pape (Francja), Ditzingen (Niemcy), gdzie miała możliwość pracować ze światowej sławy nauczycielami śpiewu oraz znakomitymi wokalistami. Laureatka ogólnopolskich i mędzynarodowych konkursów wokalnych i chóralnych (m.in. XV Międzynarodowy Konkurs Chórów Gospel Camp meeting Osiek 2011, International Festival Music & Choral Contest ‘Winter Sonata’ in Prague). Na co dzień śpiewa w tercecie wokalnym InHarmony oraz w zespole Tomka Kamińskiego. Współpracowała m.in. z Kubą Badachem, Krystyną Prońko, Krzysztofem Antkowiakiem. Posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą. Prowadzi zajęcia ze śpiewu rozrywkowego, których celem jest rozwijanie umiejętności wokalnych oraz wrażliwości muzycznej uczestników. Zajęcia dotyczą zagadnień emisji głosu, prawidłowego oddechu, dykcji, interpretacji piosenki, pracy na utworach z zakresu muzyki rozrywkowej, pracy z mikrofonem, ruchu scenicznego, opanowania tremy poprzez udział w koncertach, konkursach i festiwalach piosenki.


Terminy zajęć: środa, piątek, godz. 15.00-21.00*

Przedział wiekowy: od  6 lat

Koszt: 200 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne po 45 min. 148 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne 30 min
Sala: 3

Prowadzący: Jakub Kącki –  ukończył Państwową Szkołę Muzyczną w klasie fortepianu. Od dziecka zdobywał nagrody w licznych festiwalach i konkursach muzycznych m.in. Wygraj Sukces. Solista chórów i zespołów. Za sobą ma pracę jako dziennikarz i reporter radiowy. Uczestnik licznych warsztatów i kursów wokalnych, ogólnomuzycznych oraz z obszaru muzykoterapii. Uczestnik różnych koncertów i projektów organizowanych przez Filharmonię oraz Domy Kultury. Ukończył studia wyższe: Edukacja Artystyczna w Zakresie Sztuki Muzycznej, Kulturoznawstwo – Zarządzanie Kulturą oraz Studia Podyplomowe dla Menedżerów Kultury. Prowadził badania dotyczące wpływu muzyki na rozwój dziecka oraz poziomu edukacji muzycznej w Polsce. Jest jurorem oraz organizatorem licznych festiwali piosenki dziecięcej na terenie całego kraju. Prowadzi cykliczne warsztaty i projekty związane z edukacją muzyczną dzieci oraz seminaria dla nauczycieli z zakresu kształcenia artystycznego. Na stałe współpracuje z czterema placówkami kulturalnymi i oświatowymi na terenie Warszawy i okolic, m.in. z DK Świt. Prowadzi zajęcia wokalne, edukacji ogólnomuzycznej, rytmiki, fortepianu oraz zespoły wokalne. Pracuje z osobami od 3 do 40 roku życia.


Terminy zajęć: wtorek, środa, czwartek, sobota godz. 13.00-21.00*

Przedział wiekowy: od  6 lat

Koszt: 200 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne po 45 min. 148 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne 30 min
Sala: 3

Prowadzący:  Michał Burzyński – pianista , aranżer, pedagog i kompozytor czynnie koncertujący. Ukończył Prywatną Szkołę Muzyki Rozrywkowej im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. Absolwent łódzkiej Akademii Muzycznej, był stypendystą Rektora Akademii Muzycznej im. G i K. Bacewiczów w Łodzi. Swoje umiejętności doskonalił pod okiem takich mistrzów jak Wojciech Niedziela, Marcin Małecki, Andrzej Jagodziński, Paweł Perliński. Od 2003 roku jest nauczycielem gry na pianinie i instrumentach klawiszowych w Domu Kultury Świt, gdzie kształci słuchaczy w zakresie muzyki klasycznej, muzyki jazzowej, a także w zakresie blues, rock, pop, soul i inne. Na zajęcia może przyjść każdy, w dowolnym wieku.
Celem zajęć jest zdobycie umiejętności grania na fortepianie lub instrumentach klawiszowych, grania sekcyjnego – czyli wspólnego muzykowania, czytania zapisu nutowego oraz kreowania własnej osobowości muzycznej. Instruktor organizuje koncerty na terenie Domu Kultury “Świt”, gdzie uczniowie zdobywają tak ważną dla nich praktykę estradową.


Terminy zajęć: poniedziałek, godz. 15.00-20.30*

Przedział wiekowy: od  6 lat

Koszt: 200 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne po 45 min. 148 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne 30 min
Sala: 3

Prowadzący: Anna Martko – nauczycielka pianina, pedagog z doświadczeniem na wszystkich etapach edukacyjnych. Absolwentka edukacji artystycznej w zakresie sztuki muzycznej, specjalność: edukacja w szkolnictwie artystycznym w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Z zamiłowania mandolinistka. Miała okazję występować z Marylą Rodowicz podczas 44 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, pod batutą Adama Sztaby.


Terminy zajęć: sobota, godz. 9.00-15.00*

Przedział wiekowy: od  6 lat

Koszt: 200 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne po 45 min. 148 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne 30 min
Sala: 3

Prowadzący: Maciej Milczarek – ukończył Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi, w klasie klawesynu prof. Ewy Piaseckiej. Studiował również w Staatliche Hochschule für Musik Trossingen w Niemczech, w klasie prof. Marieke Spaans, ostatniej uczennicy legendarnego Gustava Leonhardta. Maciej jest finalistą międzynarodowego konkursu muzyki współczesnej Prix Annelie de Man 2015 w Amsterdamie. Jest stypendystą Dartington Hall Trust oraz Piccola Accademia di Montisi. Pracował jako stroiciel historycznych instrumentów klawiszowych w Akademii Muzycznej w Łodzi, oraz jako klawesynista i organista w Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Wraz z Martą Kotaszewską, Olgą Ziembińską i Piotrem Młynarczykiem tworzą audio-wizualny projekt Calvi Ragazzi. Debiutowali na festiwalu Czytaj! w 2014 roku w Częstochowie muzyczną interpretacją książki „Fuga” autorstwa Wita Szostaka.


Terminy zajęć: piątek, godz. 14.00-21.00*

Przedział wiekowy: od  6 lat

Koszt: 200 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne po 45 min. 148 zł/miesiąc –  zajęcia indywidualne 30 min
Sala: 14

Prowadzący: Jerzy Wardęski


*/termin i koszt zajęć mogą ulec zmianie/

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego