Maska

Zapraszamy do udziału w XXV Mazowieckim Przeglądzie Teatrów Dzieci i Młodzieży im. Piotra Grabowskiego – MASKA 2019.

Protokół  Przeglądu Maska 2019 kategoria Przedszkola –  protokół dostępny tutaj

Protokół Przeglądu Maska 2019 kategoria Szkoła Podstawowa kl. I-III – Protokół dostępny tutaj

Protokół Przeglądu Maska 2019 kategoria Podstawowa kl. IV-VI – Protokół dostępny tutaj

Protokół Przeglądu Maska 2019 kategoria Młodzież – Protokół dostępny tutaj

Imiona i nazwiska wyróżnionych aktorów, zostaną uzupełnione po konsultacji z opiekunami grup teatralnych.


UWAGA!

Przedłużamy termin nadsyłania zgłoszeń  do 7 marca!

Ideą wydarzenia jest zaproszenie dzieci i młodzieży w podróż do świata wyobraźni i magii teatru oraz dialogu i wyrażania siebie poprzez sztukę.

Każdego roku w ramach MASKI dajemy szansę scenicznego zaistnienia ponad 300 młodym aktorom – amatorom działającym na terenie województwa mazowieckiego. Przegląd odbywa się w  czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, dzieci młodsze (klasy I – III SP), dzieci starsze (klasy IV-VI SP), młodzież (klasy VII – VIII SP, gimnazja, szkoły średnie).

Zespoły teatralne przygotowują spektakl w dowolnie wybranym przez siebie temacie, gatunku i formie np. monodram, musical, komedia, kabaret, teatr cieni, lalek. Prosimy o ograniczenie czasu spektaklu do 30 minut.

W tym roku, przegląd odbędzie się w dniach:

  • 12 marca (Przedszkola),
  • 14 marca (Szkoły Podstawowe kl. I-III,  IV – VIII),
  • 15 marca (Szkoły Podstawowe kl. IV – VIII, młodzież)

Dom Kultury Świt zastrzega, że ze względu na ilość zgłoszeń, może zaistnieć konieczność przesłuchania grup z klas I-III również w dniu 12 marca.

Kartę zgłoszenia należy dostarczyć do 7 marca  2019 r., osobiście, drogą elektroniczną na adres akubrak@dkswit.com.plapoziemska@dkswit.com.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Dom Kultury ŚWIT w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, ul. Wysockiego 11, 03 – 371 Warszawa, z dopiskiem MASKA 2019. Decyduje data wpływu do siedziby Organizatora.

Prezentacje odbywają się w formule bloków cztero – zespołowych (cztery zespoły przyjeżdżają na przegląd o tej samej godzinie, mają ok. 1,5 godziny na przygotowanie, oglądają się wzajemnie),  aby wszyscy uczestnicy mieli szansę wzajemnej konfrontacji, a ich udział nie ograniczał się jedynie do występu na scenie, ale także stwarzał możliwość doświadczania emocji z perspektywy widza.

Wydarzenie zwieńcza Gala finałowa w dniu 28 marca 2019 r. wraz z wręczeniem nagród i prezentacją wybranych spektakli Laureatów.

Wymagane dokumenty:

Regulamin Maska 2019

Bardzo prosimy o zebranie podpisów od wszystkich rodziców lub opiekunów prawnych dzieci występujących, pod regulaminem i klauzulą.

Karta zgłoszenia Maska 2019

Kolejność prezentacji kategoria przedszkola 12 marca

Kolejność prezentacji kategoria I-III, IV-VI 14 marca

Kolejność prezentacji kategoria IV-VI, młodzież 15 marca

Jury w kategorii Przedszkola

Przewodniczący Jury Wojciech Raszewski – absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie, gdzie asystuje u prof. Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej. Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Pojawiał się m.in. w serialach “Prokurator”, “Klan”, “Na Wspólnej” czy “Barwach szczęścia” a także w filmie fabularnym “Wojna żeńsko-męska”. Grywa w etiudach filmowych, kampaniach społecznych, dubbinguje i współpracuje z Teatrem Polskiego Radia.
Jolanta Starowicz Grabowska – członek honorowy, nauczycielka, pedagog, żona naszego patrona Piotra Grabowskiego, jest z nami od początku trwania Przeglądu
Elżbieta Bielińska – absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Od 1984 r. aktorka Teatru Baj.
Katarzyna Afek – aktorka teatralna i filmowa. Tytuł magistra sztuki aktorskiej uzyskała w 2004 r. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im L. Solskiego w Krakowie, wydziału aktorskiego we Wrocławiu.Grała mniejsze i większe role w serialach:
“M jak miłość”, „Klan”, „Na dobre i na złe” „Na wspólnej”, „Linia życia”, „Przepis na życie”.

Od 2004 r. prowadzi zajęcia teatralne i warsztaty dla dzieci (miedzy innymi cykl warsztatów dla Stowarzyszenia Vocatio Dei ). W 2011r. prowadziła cykl warsztatów teatralnych dla całych rodzin pt.: „Teatr familijny bez granic”.

Jury w kategorii SP I-III, IV-VI, MŁODZIEŻ

Przewodnicząca jury Agnieszka Sztuk aktorka teatralna i filmowa,  współpracowała z taki reżyserami, jak Ignacy Gogolewski, Marek Perepeczko, Adam Hanuszkiewicz czy Wojciech Pokora, zagrała m.in.  w serialach takich jak: “Miasto 44”, “O mnie się nie martw”, “Magiczne drzewo”. Od 1999 do 2010 r. w stałym zespole Teatru Polskiego
Jolanta Starowicz Grabowska – członek honorowy, nauczycielka, pedagog, żona naszego patrona Piotra Grabowskiego, jest z nami od początku trwania Przeglądu
Elżbieta Bielińska -absolwentka Akademii Teatralnej im. A. Zelwerowicza w Warszawie, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Od 1984 r. aktorka Teatru Baj.
Jacek Zienkiewicz -absolwent Państwowego Studium Wokalno – Aktorskiego im. D. Baduszkowej w Gdyni oraz Wydziału Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Doświadczenie aktorskie zdobywał w teatrach dramatycznych: Lubuski Teatr w Zielonej Górze (Moralność pani Dulskiej, reż. Tomasz Zygadło, Makbet, reż. Wiesław Hejno), Teatr Adekwatny w Warszawie (Świętoszek, reż. Magda Teresa Wójcik), w Teatrze Muzycznym w Gdyni (Jesus Christ Superstar, Hair, Evita, Scrooge, Wichrowe wzgórza, Szachy) oraz na planach filmowych.

Wieloletni instruktor w ramach Elementarnych zadań aktorskich w Warsztatowej Akademii Musicalowej w Warszawie oraz w Broadway Stars Academy w Legionowie

Sponsorzy:

Honorowy patronat

Wyłączny patronat medialny:

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego