Maska

Szanowni Państwo, Drogie Przedszkolaki, Drodzy Uczniowie,

nie udało nam się spotkać podczas kolejnych dni przeglądów XXVI Mazowieckiego Przeglądu Teatrów Dzieci i Młodzieży im. Piotra Grabowskiego MASKA 2020 jest nam z tego powodu bardzo smutno. Zbliża się koniec roku szkolnego i niestety już się teraz nie zobaczymy w Domu Kultury ŚWIT, dlatego postanowiliśmy podsumować pierwszy dzień przeglądu.

Zapraszamy Was w czwartek 25 czerwca o godz. 11.00 na Galę XXVI Mazowieckiego Przeglądu Teatrów Dzieci i Młodzieży im. Piotra Grabowskiego MASKA 2020 – online, którą poprowadzi Honorowy Członek Kapituły Pani Jolanta Starowicz Grabowska oraz Lidia Krawczyk Dyrektor Domu Kultury ŚWIT. 

Serdecznie zapraszamy przed ekrany – do zobaczenia!

Harmonogram MASKA 2020

Zapraszamy do udziału w XXVI Mazowieckim Przeglądzie Teatrów Dzieci i Młodzieży im. Piotra Grabowskiego – MASKA 2020.

Ideą wydarzenia jest zaproszenie dzieci i młodzieży w podróż do świata wyobraźni i magii teatru oraz dialogu i wyrażania siebie poprzez sztukę.

Każdego roku w ramach MASKI dajemy szansę scenicznego zaistnienia ponad 300 młodym aktorom – amatorom działającym na terenie województwa mazowieckiego. Przegląd odbywa się w  czterech kategoriach wiekowych: przedszkolaki, dzieci młodsze (klasy I – III SP), dzieci starsze (klasy IV-VI SP), młodzież (klasy VII – VIII SP, szkoły średnie).

Zespoły teatralne przygotowują spektakl w dowolnie wybranym przez siebie temacie, gatunku i formie np. monodram, musical, komedia, kabaret, teatr cieni, lalek. Prosimy o ograniczenie czasu spektaklu do 30 minut.

W tym roku, przegląd odbędzie się w dniach:

  • 10 marca (Przedszkola),
  • 12 marca (Szkoły Podstawowe kl. I-III,  IV – VIII),- odwołany
  • 13 marca (Szkoły Podstawowe kl. IV – VIII, młodzież)- odwołany

Dom Kultury Świt zastrzega, że ze względu na ilość zgłoszeń, może zaistnieć konieczność przesłuchania grup z klas I-III również w dniu 10 marca.

Kartę zgłoszenia należy dostarczyć do 2 marca  2020 r., osobiście, drogą elektroniczną na adres awyczolkowska@dkswit.com.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Dom Kultury ŚWIT w Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy, ul. Wysockiego 11, 03 – 371 Warszawa, z dopiskiem MASKA 2020. Decyduje data wpływu do siedziby Organizatora.

Prezentacje odbywają się w formule bloków cztero – zespołowych (cztery zespoły przyjeżdżają na przegląd o tej samej godzinie, mają ok. 1,5 godziny na przygotowanie, oglądają się wzajemnie),  aby wszyscy uczestnicy mieli szansę wzajemnej konfrontacji, a ich udział nie ograniczał się jedynie do występu na scenie, ale także stwarzał możliwość doświadczania emocji z perspektywy widza.

W tym roku po raz pierwszy jury przyzna nagrodę specjalną w postaci występu podczas wrześniowego, dzielnicowego wydarzenia plenerowego DNI TARGÓWKA.

Wydarzenie zwieńcza Gala finałowa w dniu 26 marca 2020 r (odwołana). wraz z wręczeniem nagród i prezentacją wybranych spektakli Laureatów.

Wymagane dokumenty:

Regulamin Maska 2020

Bardzo prosimy o zebranie podpisów od wszystkich rodziców lub opiekunów prawnych dzieci występujących, pod regulaminem i klauzulą.

Karta zgłoszenia Maska 2020

Przewodniczący Jury Wojciech Raszewski – absolwent Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie, gdzie asystuje u prof. Teresy Budzisz-Krzyżanowskiej. Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Pojawiał się m.in. w serialach “Prokurator”, “Klan”, “Na Wspólnej” czy “Barwach szczęścia” a także w filmie fabularnym “Wojna żeńsko-męska”. Grywa w etiudach filmowych, kampaniach społecznych, dubbinguje i współpracuje z Teatrem Polskiego Radia.

Jolanta Starowicz Grabowska – członek honorowy, nauczycielka, pedagog, żona naszego patrona Piotra Grabowskiego, jest z nami od początku trwania Przeglądu.

Anna Grabowska – córka patrona Piotra Grabowskiego. Absolwentka Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie (obecnie Uniwersytet Muzyczny im. F. Chopina), wydziału Wychowania Muzycznego ze specjalnością Prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno – instrumentalnych. Od początku studiów do 2010 r. współpracowała z Warszawską Operą Kameralną śpiewając w chórze pod kierunkiem Ryszarda Zimaka i Andrzeja Borzyma jr. Ma na swoim koncie wiele koncertów oratoryjnych.

Jest wykładowcą przedmiotu impostacja głosu w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Od wielu lat współpracuje z teatrami warszawskimi zajmując się emisją i impostacją głosu oraz przygotowuje warstwę wokalno – muzyczną spektakli a także jest ich kierownikiem muzycznym (Teatr Polski, Teatr Dramatyczny, Teatr Rampa, Teatr Lalka, WOK, Teatr Studio, Teatr Capitol i inne teatry impresaryjne). Przygotowuje wokalnie aktorów do nagrań muzyki do filmów i seriali oraz do spektakli muzycznych i festiwali.

Prowadzi zajęcia chóralne, a także warsztaty uruchamiające głos i rozwijające świadomość muzyczną i wokalną. Pracuje z młodzieżą z różnych środowisk.

Przemysław Kaczyński – polski aktor, w latach 1998 – 2012 występował w Teatrze Współczesnym w Warszawie, grał również w Teatrze na Woli i Teatrze Studio w Warszawie, występował w filmach, teatrach TV i serialach, prowadzi zajęcia teatralne dla dzieci, młodzieży i dorosłych

Marlena Salwowska – varsavianistka, przedstawicielka Wydziału Kultury
i Promocji dla Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy. 

Przedstawiciel Młodzieżowej Rady Dzielnicy Targówek

Wyłączny Patron Medialny 

Honorowy Patronat Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

Sponsor

Partnerzy

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego