Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

Co to?

Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej to projekt umożliwiający dzieciom i młodzieży spotkanie z kinem (zarówno klasyką, jak i twórczością współczesną), pogłębienie ich wiedzy na temat sztuki filmowej, rozwijający ich wrażliwość i przygotowujący do samodzielnego i świadomego obcowania z kulturą. Poprzez Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej chcemy zaznajomić i rozkochać młodych widzów w sztuce filmowej, uzupełniając jednocześnie ich szkolną edukację. Patronują mu: Minister Edukacji Narodowej, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Rzecznik Praw Dziecka.

Katalog stacjonarny NHEF 2023/2024

Jak to działa?

Nauczyciele zapisują swoich uczniów na wybrany cykl i od października do kwietnia raz w miesiącu przychodzą wraz z nimi do kina w swoim mieście na film. Przed każdym filmem odbywa się multimedialna prelekcja poświęcona opisanemu w folderze zagadnieniu lub spotkanie z gościem. Ponadto do wyświetlanych filmów przygotowaliśmy interdyscyplinarne materiały dydaktyczne dla nauczycieli, które są dostępne online na stronie https://nhef.pl/materialy-dydaktyczne.

Ile to kosztuje?

Cena biletu dla jednego ucznia na jeden pokaz – 16 złotych

Cena karnetu dla jednego ucznia na siedem pokazów – 100 złotych

Opiekun przed pierwszym pokazem wybiera jedną formę płatności dla całej klasy. Jeśli wybierze bilety, kupuje co miesiąc przed pokazem dla tylu uczniów, ilu będzie obecnych. Jeżeli wybierze karnety, wykupuje je dla wszystkich uczniów w klasie przed pierwszym pokazem. Karnety nie podlegają zwrotowi (również w przypadku nieobecności ucznia na pokazie). Uczniowie w trudnej sytuacji materialnej (2-3 os. z klasy, ale maks.10% z grupy, która uczestniczy w seansie) otrzymują darmowe bilety. Prosimy o zaznaczenie ich w formularzu zgłoszeniowym. Opiekunowie uczestniczą w spotkaniach nieodpłatnie.

Jak zapisać klasę?

Nauczyciel zapisuje całą klasę przez system znajdujący się na stronie: http://panel.nhef.pl/zgloszenie/ do 4 października. Nauczyciel zapisujący klasę, która będzie korzystać z karnetów, dostanie od nas identyfikator uprawniający go do wstępu na seanse repertuarowe w dniach wtorek-czwartek za darmo.

Wybrane przez nas cykle:

Przedszkole: “Poznajemy emocje”

Klasy 1-3: “Filmowe podróże”

Klasy 4-6: “Młodzi w obiektywie”

Klasy 7-8: “Od oglądania do czytania – egzamin ósmoklasisty”

Szkoły ponadpodstawowe: “Maturalne motywy w filmie i literaturze”

Koordynator programu:

Piotr Woźniak
pwozniak@dkswit.com.pl 

Tel. 571 225 508 lub  22 811 01 05

Więcej informacji:
www.nhef.pl

Dostępność strony

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego