Ekran dla Ciebie

Organizacja imprez filmowych to dla ich pomysłodawców duży wysiłek logistyczny i finansowy. Jeżeli już go się podejmie to warto zamierzony cel osiągnąć przy możliwie niskich nakładach w dobrze wyposażonej i przyjaznej sali kinowej. Można również spróbować go zwielokrotnić docierając do jak najszerszej publiczności realizując swój projekt równocześnie w dwóch, odległych od siebie salach kinowych. Dlatego proponujemy wykorzystanie naszej sali widowiskowo-kinowej jako docelowe lub dodatkowe miejsce realizacji przeglądów, festiwali i retrospekcji filmowych. W ten sposób nasz ekran do swoich celów wykorzystali już organizatorzy m.in. Warszawskiego Festiwalu Filmów o Tematyce Żydowskiej, Konwentów Anime, Przeglądu Kinematografii Europejskiej “Kanon”, Warsztatów i Przeglądu Filmowego „Miasto w Komie”, repliki Festiwalu Kina Amatorskiego i Niezależnego KAN 2009, trzech edycji Otwartego Przeglądu Kina Rosyjskiego – “KinoRosja” oraz Otwartego Przeglądu Filmów Wartościowych “Prześwit” w których uczestniczyli m.in. Krzysztof Zanussi i Grażyna Torbicka.

Kino Świt oferuje nowoczesną od strony technicznej i bardzo pojemną (300 miejsc na parterze i 48 miejsc na balkonie), a zarazem przytulną salę kinową w stylowym budynku Domu Kultury Świt. Na wyposażeniu kina jest najwyższej jakości sprzęt kinotechniczny: projektor laserowy BARCO DP2K-20CLP + nakładka 3D, Dźwięk Dolby Digital oraz ekran kinowy o wymiarach 3 metrów wysokości i 7,5 metra szerokości. Nowoczesność nie oznacza jednak odejścia od tradycji, bowiem tradycja jest niezwykle istotna przy prowadzeniu kina takiego jak Świt. Sala projekcyjna utrzymana jest w klimacie starych kin jednosalowych, które należą już do rzadkości.

Sala kinowa w Świcie jest wielofunkcyjna, dlatego niezależnie od projekcji filmowych istnieje możliwość organizacji imprez towarzyszących, takich jak koncerty, spektakle i dyskusje panelowe. Zapewniamy nowoczesny sprzęt elektroakustyczny wraz z obsługą. W obszernym hallu kina można urządzić wystawy malarskie, fotograficzne itp., a także zorganizować poczęstunek dla widzów. Ogólnemu dobremu wrażeniu sprzyjają schludne wnętrza całego Domu Kultury Świt, który został ostatnio odremontowany.

Naszym atutem jest również publiczność, która w ciągu ostatnich dwóch lat zdążyła przywyknąć do studyjnego oblicza naszego kina i oczekuje w tym miejscu następnych wydarzeń o takim charakterze.  Posiadamy też własne środki finansowe mogące wesprzeć organizację niektórych imprez filmowych. Warto również wspomnieć o doskonałej komunikacji z pozostałymi dzielnicami Warszawy oraz konkurencyjnych cenach. W przypadku zainteresowania współpracą z naszym kinem, proponujemy partnerski układ przy podziale kosztów i zysków. Zapewniamy również wsparcie administracyjno-techniczne i promocyjne. Jest to niespotykana okazja do rozszerzenia zasięgu imprezy na prawy brzeg stolicy, a w przypadku festiwali pozawarszawskich – szansa zaistnienia w ogromnym tyglu kulturalnym, jakim jest Miasto Stołeczne Warszawa.

Szczegóły wynajmu sali widowiskowo-kinowej:

Piotr Woźniak,
tel. 22 89 65 105
pwozniak@dkswit.com.pl

Dostępność strony

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego