XXVI Konkurs Muzyczny DEBIUTY 2021/2022

„W HOŁDZIE ARTYSTOM”

Idea

Impreza ma charakter otwartego konkursu dla amatorskich zespołów wokalnych, wokalno – instrumentalnych, solistów i instrumentalistów działających na terenie województwa mazowieckiego.

Cele

1. Zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego muzykowania.
2. Umożliwienie dzieciom i młodzieży publicznej prezentacji umiejętności wokalnych i muzycznych.
3. Promocja talentów i motywowanie młodych artystów do umuzykalniania i systematycznego doskonalenia swoich umiejętności.
4. Wspieranie osób uzdolnionych wokalnie,
5. Propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży.
6. Twórcza wymiana doświadczeń muzycznych wśród dzieci i młodzieży.
7. Rozpowszechnianie wśród dzieci i młodzieży twórczości artystycznej popularnych polskich wykonawców muzyki rozrywkowej.

Repertuar konkursowy

Uczestnicy (zarówno zespoły jak i soliści) mają obowiązek przygotować dwa dowolnie wybrane utwory w tym co najmniej jeden z repertuaru Anny Jantar, Ireny Jarockiej, Zbigniewa Wodeckiego lub Krzysztofa Krawczyka. Łączny czas wykonania nie powinien przekroczyć 10 minut.

Kategorie konkursowe

Konkurs odbywa się w czterech kategoriach wiekowych:
• Przedszkolaki,
• Dzieci młodsze (klasy I – IV SP),
• Dzieci starsze (klasy V-VIII SP),
• Młodzież (szkoły średnie).

JURY 

 Waldemar Kuleczka – muzyk, kompozytor który od 30 – lat działa w profesjonalnej branży muzycznej. Ma na koncie prawie 30 płyt, w tym złote i platynowe. Znany z zespołów, m.in.: Oddział Zamknięty, Papa Dance, Person, Big Bit. Swoją karierę rozpoczął w zespole “Beatrice”, z którym wystąpił
w Jarocinie 85 i dokonał nagrań radiowych. Po niedługim czasie został zauważony i zaproponowano mu przystąpienie do Papa Dance. Po rozpadzie grupy Papa Dance Waldek udzielał się w wielu projektach muzycznych:
W 1991 roku założył zespół “Person”, z którym wydał dwie płyty – “Czas miłości” oraz “Kto tu namieszał?”. Trzecia płyta p.t. “Person III” nie została wydana i czeka na lepsze czasy dla muzyki rockowej. Rok 1993 to czas współpracy
z zespołem “Oddział Zamknięty”. Wraz z zespołem Waldek promował płytę “Terapia”, nagrał płyty “Bezsenność” oraz “Ballady”, a także single “Gdyby nie Ty”, “Anioły” i “Debiut”. Okres od roku 1996 to zespół “Vayk”, którego był współzałożycielem. Poza Waldkiem zespół “Vayk” tworzyli Jarek Wajk (były wokalista Oddziału Zamkniętego) i Marek “Zefir” Wójcicki. W 1999 roku Waldek wraz z przyjaciółmi powołał do życia zespół “BIG BIT”, z którym wydał 4 płyty, kolejna w trakcie realizacji. Niezależnie powrócił do zespołu Papa Dance / Papa D z którym gra do dziś.

Jakub Kącki – Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej, studiów z zakresu Edukacji Muzycznej, dyplomowany manager kultury. Był uczestnikiem wielu warsztatów wokalnych i szkoleń
z zakresu kształcenia muzycznego. Ma na swoim koncie liczne występy wokalne, teatralne i sceniczne, a także prace dziennikarza radiowego. Od lat przewodniczący jury w warszawskich eliminacjach do Wygraj Sukces, organizator i juror wielu innych festiwali muzycznych i wydarzeń kultury. Na stałe współpracuje z trzema placówkami kulturalno-edukacyjnymi. Prowadzi cykliczne warsztaty dla dzieci i konsultacje z zakresu edukacji muzycznej dla nauczycieli. Szczególnie bliska jest mu tematyka wpływu muzyki na rozwój człowieka.

Regulamin konkursu dostępny jest tutaj: REGULAMIN-Debiuty-2022

Dla kategorii Przedszkola konkurs ma charakter przeglądu.

 

Honorowy Patronat Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego