Debiuty

XXV Konkurs Muzyczny DEBIUTY 2019

DEBIUTY 2019- protokół JURY

Zapraszamy wszystkich Laureatów i Wyróżnionych na Galę która odbędzie się 25 kwietnia o godz. 17.00 w Domu Kultury Świt.

Wszystkich tych, którzy chcieliby wziąć udział w omówieniach wykonań jury zapraszamy 24 kwietnia o godz. 19.45. Zapraszamy do sali kominkowej, I piętro.


Z powodu mniejszej ilości zgłoszeń Konkurs odbędzie się 9.04. (wtorek) i 11.04. (czwartek).

Debiuty zgłoszenia 9.04

Debiuty zgłoszenia 11.04

Impreza ma charakter otwartego konkursu dla amatorskich zespołów wokalnych, wokalno – instrumentalnych, solistów i instrumentalistów działających na terenie województwa mazowieckiego.

CELE KONKURSU

  1. Zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego muzykowania.
  2. Umożliwienie dzieciom i młodzieży publicznej prezentacji umiejętności wokalnych
    i muzycznych.
  3. Promocja talentów i motywowanie młodych artystów do umuzykalniania i systematycznego doskonalenia swoich umiejętności.

REPERTUAR KONKURSOWY

Uczestnicy (zarówno zespoły jak i soliści) mają obowiązek przygotować dwa dowolnie wybrane utwory z możliwością prezentacji utworów własnych. Łączny czas wykonania nie powinien przekroczyć
10 minut.

KATEGORIE

  • Dzieci młodsze (klasy I – III SP).
  • Dzieci starsze (klasy IV-VI SP).
  • Młodzież (kl. VII – VIII SP, klasy gimnazjalne i szkoły średnie).

W przypadku zespołu o składzie obejmującym więcej niż jedną z ww. kategorii, o właściwej klasyfikacji decydować będzie przynależność bezwzględnej większości składu do jednej z wymienionych kategorii.

JURY 

Michał Wojtas : Przewodniczący JURY Kompozytor, producent i multiinstrumentalista. Założyciel projektu Amarok, wraz z jego trzema profesjonalnymi wydawnictwami płytowymi dystrybuowanymi na całym świecie. Współpracuje z wieloma uznanymi artystami zagranicznymi oraz rodzimymi, w tym Colin Bass (Camel), Mariusz Duda, Marek Kościkiewicz, co zaowocowało udziałem w nagraniach i koncertach także wielu innych artystów. Michał jest twórcą i liderem zespołu Uniqplan, w którym pełni rolę wokalisty i gitarzysty. Zespół wystąpił m.in. na festiwalu Sopot TopTrendy 2013, Jarocin, Ursynalia a także brał udział w takich programach telewizyjnych jak: Must Be The Music (Polsat), Kuba Wojewódzki (TVN), Dzień Dobry TVN, Świat Się Kręci (TVP) i wielu innych. Uniqplan wydał debiutancką płytę “Wilderness”.

Waldemar Kuleczka, muzyk, kompozytor który od 30 – lat działa w profesjonalnej branży muzycznej. Ma na koncie prawie 30 płyt, w tym złote i platynowe. Znany z zespołów, m.in.: Oddział Zamknięty, Papa Dance, Person, Big Bit. Swoją karierę rozpoczął w zespole “Beatrice”, z którym wystąpił w Jarocinie 85 i dokonał nagrań radiowych. Po niedługim czasie został zauważony i zaproponowano mu przystąpienie do Papa Dance. Po rozpadzie grupy Papa Dance Waldek udzielał się w wielu projektach muzycznych: W 1991 roku założył zespół “Person”, z którym wydał dwie płyty – “Czas miłości” oraz “Kto tu namieszał?”. Trzecia płyta p.t. “Person III” nie została wydana i czeka na lepsze czasy dla muzyki rockowej. Rok 1993 to czas współpracy z zespołem “Oddział Zamknięty”. Wraz z zespołem Waldek promował płytę “Terapia”, nagrał płyty “Bezsenność” oraz “Ballady”, a także single “Gdyby nie Ty”, “Anioły” i “Debiut”. Okres od roku 1996 to zespół “Vayk”, którego był współzałożycielem. Poza Waldkiem zespół “Vayk” tworzyli Jarek Wajk (były wokalista Oddziału Zamkniętego) i Marek “Zefir” Wójcicki. W 1999 roku Waldek wraz z przyjacółmi powołał do życia zespół “BIG BIT”, z którym wydał 4 płyty, kolejna w trakcie realizacji. Niezależnie powrócił do zespołu Papa Dance / Papa D z którym gra do dziś.

Joanna Kondrat, uznawana za jedną z najlepszych polskich autorek tekstów młodego pokolenia.
Skromna, choć doceniona przez najbardziej wybrednych krytyków muzycznych…
Laureatka nagrody imienia Anny Jantar za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Debiuty 2012 podczas 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Uhonorowana nagrodą specjalną Programu Trzeciego Polskiego Radia, na tym samym Festiwalu.
W listopadzie 2015 r. uhonorowana Nagrodą Specjalną w organizowanym pod auspicami Prezydenta RP plebiscycie Anioł Roku 2014, za całokształt osiągnięć i wysokie założenia artystyczne.
W latach 2004-2007 odebrała główne nagrody na najbardziej prestiżowych festiwalach piosenki autorskiej, m.in. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, czy Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie.
W 2009 r. w Krakowie, na Festiwalu Korowód, została nagrodzona nagrodą Estrady Polskiej w Opolu za interpretację utworów Marka Grechuty.
Od kwietnia 2016r. Tworzy program „Kultura w więzieniu”, w ramach którego wykonuje koncerty dla osadzonych w półotwartych zakładach karnych na terenie całego kraju.

W roku 2011 nagrała autorską płytę Samosie.
Dostrzeżony przez krytyków muzycznych, redakcje rozgłośni radiowych, telewizyjnych, krążek, zebrał ponad 30 znakomitych recenzji i zaprezentowany został we wszystkich telewizyjnych programach poświęconych kulturze.
W latach 2013 -2014 byla ambasadorką Kampanii Społecznej Początek w Rodzinie.
Jej utwór „Karma” otrzymał nagrodę specjalną na IV International Film Festiwal „Prison Movie” w październiku 2016r.

 

Dla kategorii Przedszkola konkurs ma charakter przeglądu.

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 4 kwietnia 2019 r., na adres: akubrak@dkswit.com.pl  lub apoziemska@dkswit.com.pl

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i finansowe.

Dodatkowych informacji o konkursie udziela Agata Kubrak, Alicja Poziemska, tel. 22 811-01-05, wew. 103, 112.

sponsorzy:

Honorowy patronat

Wyłączny patronat medialny:

Gala Debiuty 2019

Gala Debiuty 2018

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego