XXVI Konkurs Muzyczny DEBIUTY 2021

Impreza ma charakter otwartego konkursu dla amatorskich zespołów wokalnych, wokalno – instrumentalnych, solistów i instrumentalistów działających na terenie województwa mazowieckiego.

CELE KONKURSU

  1. Zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego muzykowania.
  2. Umożliwienie dzieciom i młodzieży publicznej prezentacji umiejętności wokalnych
    i muzycznych.
  3. Promocja talentów i motywowanie młodych artystów do umuzykalniania i systematycznego doskonalenia swoich umiejętności.

REPERTUAR KONKURSOWY

Uczestnicy (zarówno zespoły jak i soliści) mają obowiązek przygotować dwa dowolnie wybrane utwory z możliwością prezentacji utworów własnych. Łączny czas wykonania nie powinien przekroczyć
10 minut.

KATEGORIE:

  • Przedszkolaki;
  • Dzieci młodsze (klasy I – III SP);
  • Dzieci starsze (klasy IV-VI SP);
  • Młodzież (kl. VII – VIII SP i szkoły średnie).

W przypadku zespołu o składzie obejmującym więcej niż jedną z ww. kategorii, o właściwej klasyfikacji decydować będzie przynależność bezwzględnej większości składu do jednej z wymienionych kategorii.

W tym roku po raz pierwszy jury przyzna nagrodę specjalną w postaci występu podczas wrześniowego, dzielnicowego wydarzenia plenerowego DNI TARGÓWKA.

JURY 

Michał Wojtas : Przewodniczący JURY Kompozytor, producent i multiinstrumentalista. Założyciel projektu Amarok, wraz z jego trzema profesjonalnymi wydawnictwami płytowymi dystrybuowanymi na całym świecie. Współpracuje z wieloma uznanymi artystami zagranicznymi oraz rodzimymi, w tym Colin Bass (Camel), Mariusz Duda, Marek Kościkiewicz, co zaowocowało udziałem w nagraniach i koncertach także wielu innych artystów. Michał jest twórcą i liderem zespołu Uniqplan, w którym pełni rolę wokalisty i gitarzysty. Zespół wystąpił m.in. na festiwalu Sopot TopTrendy 2013, Jarocin, Ursynalia a także brał udział w takich programach telewizyjnych jak: Must Be The Music (Polsat), Kuba Wojewódzki (TVN), Dzień Dobry TVN, Świat Się Kręci (TVP) i wielu innych. Uniqplan wydał debiutancką płytę „Wilderness”.

Waldemar Kuleczka, muzyk, kompozytor który od 30 – lat działa w profesjonalnej branży muzycznej. Ma na koncie prawie 30 płyt, w tym złote i platynowe. Znany z zespołów, m.in.: Oddział Zamknięty, Papa Dance, Person, Big Bit. Swoją karierę rozpoczął w zespole „Beatrice”, z którym wystąpił w Jarocinie 85 i dokonał nagrań radiowych. Po niedługim czasie został zauważony i zaproponowano mu przystąpienie do Papa Dance. Po rozpadzie grupy Papa Dance Waldek udzielał się w wielu projektach muzycznych: W 1991 roku założył zespół „Person”, z którym wydał dwie płyty – „Czas miłości” oraz „Kto tu namieszał?”. Trzecia płyta p.t. „Person III” nie została wydana i czeka na lepsze czasy dla muzyki rockowej. Rok 1993 to czas współpracy z zespołem „Oddział Zamknięty”. Wraz z zespołem Waldek promował płytę „Terapia”, nagrał płyty „Bezsenność” oraz „Ballady”, a także single „Gdyby nie Ty”, „Anioły” i „Debiut”. Okres od roku 1996 to zespół „Vayk”, którego był współzałożycielem. Poza Waldkiem zespół „Vayk” tworzyli Jarek Wajk (były wokalista Oddziału Zamkniętego) i Marek „Zefir” Wójcicki. W 1999 roku Waldek wraz z przyjacółmi powołał do życia zespół „BIG BIT”, z którym wydał 4 płyty, kolejna w trakcie realizacji. Niezależnie powrócił do zespołu Papa Dance / Papa D z którym gra do dziś.

Mikser – raper, poeta, filozof, postać nietuzinkowa, artysta o niesamowitych umiejętnościach scenicznych. Kontakt z publicznością przychodzi mu tak naturalnie, że można odnieść wrażenie, jak gdyby jego koncerty były wyreżyserowane. Lekkość, z jaką Mikser tworzy teksty na poczekaniu, jest wręcz niepojęta. Wystarczy kilka haseł rzuconych przez publikę, by za chwilę usłyszeć ze sceny utwór stworzony na podstawie tych słów.Mikser jest też ambasadorem Fundacji Cała Polska Czyta Dzieciom i prowadzi warsztaty dla dzieci i młodzieży oraz nagrywa utwory promujące wartości.

W 2014 roku otrzymał nagrodę publiczności w programie ŻywyRap, konkursie organizowanym przez raperów z grupy Hemp Gru. Pierwszą płytę „Świat jako wola i przedstawienie” wydał w 2015 nakładem Hemp Records. Kolejna płyta o nazwie „Logos” ukazała się w 2019 roku.

Piotr Gawarecki – wokalista, aktor musicalowy, aranżer, kompozytor i producent muzyki elektronicznej, instruktor wokalny. W swoim doświadczeniu posiada wiele głównych ról wokalnych w musicalach tj. „Cyrograf”, „Alladyn”, „Moje wielkie greckie wakacje”, „Tajemnice Katedr”, „High School Musical”, „Jak we śnie”, „Wolność, kocham, rozumiem.”, „Gdzie są Twoje szklane domy” – wystawianych na deskach różnych polskich teatrów m.in. Teatr Rampa, Teatr Dramatyczny, Akademia Sztuk Teatralnych w Krakowie filia we Wrocławiu, DK Świt i inne. Na swoim koncie ma również solowe projekty, recitale i koncerty m.in. „Spełniamy marzenia”, „Uwikłani”, „Koncert kolęd i piosenek świątecznych” w Teatrze Rampa, liczne koncerty charytatywne tj. „Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy”, oraz koncerty z muzyką autorską. Twórca muzyki do spektakli wystawianych m.in. w Akademii Sztuk Teatralnych i Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Szkolił się pod okiem wokalistów i pedagogów aktywnie działających w branży muzycznej i teatralnej m.in. Anna Sandowicz, Weronika Bochat, Olga Wądołowska, Katarzyna Andruszko. Pomysłodawca i prowadzący licznych warsztatów scenicznych i wokalnych w całej Polsce.

Dla kategorii Przedszkola konkurs ma charakter przeglądu.

Honorowy Patronat Burmistrza Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego