Termin zajęć: niedziela, godz. 20:00-21:30

Przedział wiekowy: młodzież (od 16-go roku życia) i dorośli

Sala: taneczna

Prowadzący: Instruktorzy Suio Ryu Iai Kempo – Marcin Wojtasik i Michał Pulikowski

Suio Ryu Iai Kempo to japońska szkoła walki, której podstawy zostały oparte na technikach walki mieczem. Wiąże się to z bogatą historią szkoły sięgającą początków XVII wieku. Od tamtego czasu technik oraz wszystkich założeń szkoły uczy Soke (głowa szkoły), którego pozycja przekazywana jest od pokoleń tylko i wyłącznie jednemu następcy, dzięki czemu szkoła Suio Ryu przetrwała do dzisiaj w formie zbliżonej do tego jak ją trenowano kilka wieków temu. W ramach technik wykonywanych z mieczem ćwiczymy zarówno formy iaijutsu (kata solo, jak i w parach) oraz kenjutsu (formy bitewne). Poza mieczem ćwiczymy również walkę jo (kijem), wakizashi (krótkim mieczem), naginagtą (halabardą), jaki i kusarigamą.

Poza poprawą sprawności fizycznej u trenujących zwiększa się także poziom koncentracji, dyscypliny oraz samokontroli, czyli cech, których często nam brakuje w dynamicznie zmieniającym się otoczeniu. Z kolei po przez współpracę i atmosferę na treningach promujemy kulturę szacunku do innych i siebie samego.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej zapraszamy do zapoznania się z artykułami znajdującymi się na naszej stronie www.suioryu.pl .

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego