W listopadzie 2021 roku rozpoczęła swoją działalność Akademia Technik Telewizyjnych, która ma przygotować słuchaczy do pracy w charakterze operatora kamery, dźwiękowca i prezentera na planach telewizyjnych i eventach.

Nie uczymy sztuki filmowej, a rzemiosła telewizyjnego. Podczas zajęć słuchacze uczą się pracy na profesjonalnym sprzęcie w zależności od wybranego kierunku: operator kamery, dźwiękowiec i dziennikarz/prezenter.

Założycielami i instruktorami w ATT są specjaliści w danych dziedzinach: prezenterka Monika Richardson, dźwiękowiec Adam Cieplak i operator J Paweł Pełech.

Słuchacze Akademii odbywają zajęcia praktyczne zarówno w pomieszczeniach Domu Kultury Świt jak również na prawdziwych planach telewizyjnych, co wchodzi również w harmonogram zajęć.

 

Terminy spotkań stacjonarnych oraz zamiejscowych ustalamy indywidualnie ze słuchaczami w oparciu o ich dyspozycyjność.

Słuchacze pracując w rzeczywistych warunkach technicznych, jakie panują przy realizacjach telewizyjnych nagrywają relacje i wywiady z zaproszonymi gośćmi. Dotychczas były to spotkania z reżyserem i operatorem Andrzejem Cichockim oraz z youtuberem Jakubem Postaremczukiem.

Akademia Technik Telewizyjnych wspiera również działania Domu Kultury Świt pod kątem realizacji materiałów wideo z eventów i spotkań. Wpisuje się to w praktykę, jaką zdobywają nasi słuchacze podczas ośmiomiesięcznej nauki w Akademii Technik Telewizyjnych.

 

Dostępność strony

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego