6 lutego, godz. 11:00
Kulturoznawstwo
Proszę o hałas! O hip-hopie.

Wykład on line.

Wykład otwarty. Udział bezpłatny, decyduje kolejność zgłoszeń.
Mikołaj „Mikser” Mądrzyk

Wykład dotyczący Kultury Hip-Hop to żywa opowieść o muzyce. Zajęcia uzmysławiają, jaki wpływ wywiera muzyka na życie społeczeństw. Wykład uświadamia, że wartości, którymi operują artyści, są bardzo mocno powiązane ze stanem wiedzy i kondycji moralnej ich odbiorców. Pozwala on słuchaczowi lepiej zrozumieć, jak powstają i rozwijają się gatunki muzyczne. Podczas zajęć pokazuję również, jaki wpływ na muzykę wywiera technologia. Wykłady zachowane są w swobodnej konwencji, a otwarta forma powoduje, że słuchacze chętnie wchodzą ze mną w interakcję. Część dyskusyjna obfituje z reguły w pytania, co wyklucza sztampę, a poprzez to zachęca do kreatywności. Wnioski wyciągamy wspólnie, co już samo w sobie stanowi wartość, bo kultywujemy też sztukę konwersacji.

Mikser – postać nietuzinkowa, artysta o niesamowitych umiejętnościach scenicznych. Kontakt z publicznością przychodzi mu tak naturalnie, że można odnieść wrażenie, jak gdyby jego koncerty były wyreżyserowane. Lekkość, z jaką Mikser tworzy teksty na poczekaniu, jest wręcz niepojęta. Wystarczy kilka haseł rzuconych przez publikę, by za chwilę usłyszeć ze sceny utwór stworzony na podstawie tych słów. Mikser od lat jest ambasadorem Cała Polska Czyta Dzieciom, prowadzi zajęcia dla ludzi uzależnionych od narkotyków, ludzi, którzy doświadczyli przemocy psychicznej lub fizycznej. Jest współtwórcą programu #niebądźbezwartościowy i bierze udział w wielu koncertach i wydarzeniach promujących pomoc drugiemu człowiekowi. https://calapolskaczytadzieciom.pl/wychowanie-przez-czytanie/

Zapowiedź wykładu:

Uwaga! Wykład odbędzie się na platformie zoom. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc obowiązują zapisy pod adresem pwozniak@dkswit.com.pl.  Po otrzymaniu chęci wzięcia udziału, wysyłamy link do transmisji. Dla pozostałych osób będzie możliwość obejrzenia wykładu na facebooku uniwersytetu.

Dostępność strony

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego