Spotkanie poświęcone strategiom roślin do wydawania nasion, wyposażania ich w rozmaite substancje, z których od wieków korzystają nie tylko same rośliny ale również zwierzęta i ludzie. Jakie są rodzaje nasion, jakie mają właściwości i jak z nich korzystać? Co sprawia, że nasiona kiełkują, jak je zbierać i jak przechowywać?
Będzie również okazja do degustacji nasion oraz olejów z nich pozyskiwanych. Wykład poprowadzi Kamila Musiatowicz (Fundacja alter eko).
„Pomyślcie o wściekłej energii skoncentrowanej w żołędziu! Zagrzeb go w ziemi, a on eksploduje, wyrośnie z niego olbrzymi dąb! A zagrzeb w ziemi owcę – po prostu się rozłoży” – George Bernard Shaw.
Kamila Musiatowicz – przyrodniczka z wykształcenia i zamiłowania. Pasjonatka roślin i pracy z ziemią. Zbiera nasiona, bada ich ekologię, kolekcjonuje, uprawia i pozyskuje z nich oleje.
Po spotkaniu (w godz. 12.30-15.00) zapraszamy na degustację herbat fermentowanych i roślinnego nabiały, bezpłatne warsztaty, m.in. robienie woskowijek, szycie poduszeczek relaksacyjnych z lawendą i siemieniem lnianym, plecenie kadzideł oraz wymiennik roślin i nasion. Spędź z nami sobotę w ogrodzie.
Kiedy: sobota 10 września, godz. 11.00
Gdzie: Dziki Ogród przy Domu Kultury Świt/ ul. Wysockiego 11/ brama do ogrodu znajduje się obok parkingu (należy ominąć rusztowania) lub wejść drzwiami z głównego holu budynku
Wstęp wolny
Link do wydarzenia na Facebooku TUTAJ.
Spotkanie jest częścią projektu „W zaroślach”, realizowanego ze środków Funduszu Edukacji Kulturalnej m.st. Warszawy.
Więcej informacji o projekcie: www.dkswit.com.pl/w-zaroslach