Debiuty

Konkurs Muzyczny DEBIUTY 2018

Wyniki Konkursu Muzycznego Debiuty 2018

Protokół JURY 

 

Zapraszamy dzieci oraz młodzież do udziału w tegorocznych DEBIUTACH.

Kolejność prezentacji Kategoria Przedszkola 10.04.2018

Kolejność prezentacji Kategoria Szkoła Podstawowa klasy I-III 12.04.2018

Kolejność prezentacji Kategoria Szkoła Podstawowa klasy IV-VI 12.04.2018

Kolejność prezentacji Kategoria Młodzież 12 -13. 04.2018

Impreza ma charakter otwartego konkursu dla amatorskich zespołów wokalnych, wokalno – instrumentalnych, solistów i instrumentalistów działających na terenie województwa mazowieckiego.

JURY 

Michał Wojtas (kategoria Szkoła Podstawowa 1-3, Szkoła Podstawowa 4-6, Młodzież) : Przewodniczący JURY Kompozytor, producent i multiinstrumentalista. Założyciel projektu Amarok, wraz z jego trzema profesjonalnymi wydawnictwami płytowymi dystrybuowanymi na całym świecie. Współpracuje z wieloma uznanymi artystami zagranicznymi oraz rodzimymi, w tym Colin Bass (Camel), Mariusz Duda, Marek Kościkiewicz, co zaowocowało udziałem w nagraniach i koncertach także wielu innych artystów. Michał jest twórcą i liderem zespołu Uniqplan, w którym pełni rolę wokalisty i gitarzysty. Zespół wystąpił m.in. na festiwalu Sopot TopTrendy 2013, Jarocin, Ursynalia a także brał udział w takich programach telewizyjnych jak: Must Be The Music (Polsat), Kuba Wojewódzki (TVN), Dzień Dobry TVN, Świat Się Kręci (TVP) i wielu innych. Uniqplan wydał debiutancką płytę „Wilderness”.

Waldemar Kuleczka ( kategoria: Szkoła Podstawowa 1-3, Szkoła Podstawowa 4-6, Młodzież) , muzyk, kompozytor który od 30 – lat działa w profesjonalnej branży muzycznej. Ma na koncie prawie 30 płyt, w tym złote i platynowe. Znany z zespołów, m.in.: Oddział Zamknięty, Papa Dance, Person, Big Bit. Swoją karierę rozpoczął w zespole „Beatrice”, z którym wystąpił w Jarocinie 85 i dokonał nagrań radiowych. Po niedługim czasie został zauważony i zaproponowano mu przystąpienie do Papa Dance. Po rozpadzie grupy Papa Dance Waldek udzielał się w wielu projektach muzycznych: W 1991 roku założył zespół „Person”, z którym wydał dwie płyty – „Czas miłości” oraz „Kto tu namieszał?”. Trzecia płyta p.t. „Person III” nie została wydana i czeka na lepsze czasy dla muzyki rockowej. Rok 1993 to czas współpracy z zespołem „Oddział Zamknięty”. Wraz z zespołem Waldek promował płytę „Terapia”, nagrał płyty „Bezsenność” oraz „Ballady”, a także single „Gdyby nie Ty”, „Anioły” i „Debiut”. Okres od roku 1996 to zespół „Vayk”, którego był współzałożycielem. Poza Waldkiem zespół „Vayk” tworzyli Jarek Wajk (były wokalista Oddziału Zamkniętego) i Marek „Zefir” Wójcicki. W 1999 roku Waldek wraz z przyjacółmi powołał do życia zespół „BIG BIT”, z którym wydał 4 płyty, kolejna w trakcie realizacji. Niezalweżnie powrócił do zespołu Papa Dance / Papa D z którym gra do dziś.

Joanna Kondrat (kategoria -Szkoła Podstawowa 4-6, Młodzież)  Uznawana za jedną z najlepszych polskich autorek tekstów młodego pokolenia.
Skromna, choć doceniona przez najbardziej wybrednych krytyków muzycznych…
Laureatka nagrody imienia Anny Jantar za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Debiuty 2012 podczas 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Uhonorowana nagrodą specjalną Programu Trzeciego Polskiego Radia, na tym samym Festiwalu.
W listopadzie 2015 r. uhonorowana Nagrodą Specjalną w organizowanym pod auspicami Prezydenta RP plebiscycie Anioł Roku 2014, za całokształt osiągnięć i wysokie założenia artystyczne.
W latach 2004-2007 odebrała główne nagrody na najbardziej prestiżowych festiwalach piosenki autorskiej, m.in. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, czy Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie.
W 2009 r. w Krakowie, na Festiwalu Korowód, została nagrodzona nagrodą Estrady Polskiej w Opolu za interpretację utworów Marka Grechuty.
Od kwietnia 2016r. Tworzy program „Kultura w więzieniu”, w ramach którego wykonuje koncerty dla osadzonych w półotwartych zakładach karnych na terenie całego kraju.

W roku 2011 nagrała autorską płytę Samosie.
Dostrzeżony przez krytyków muzycznych, redakcje rozgłośni radiowych, telewizyjnych, krążek, zebrał ponad 30 znakomitych recenzji i zaprezentowany został we wszystkich telewizyjnych programach poświęconych kulturze.
W latach 2013 -2014 byla ambasadorką Kampanii Społecznej Początek w Rodzinie.
Jej utwór „Karma” otrzymał nagrodę specjalną na IV International Film Festiwal „Prison Movie” w październiku 2016 r.

 

BRPhotography.pl

Dariusz Łukawski (kategoria – Szkoła Podstawowa 1-3)  przez 26 lat pracował w TVP ( 1989-2016 ) gdzie między innymi był reporterem, wydawcą, prezenterem i red. naczelnym PANORAMY w telewizyjnej “Dwójce”. Wspólnie z Tadeuszem Moszem prowadził program ekonomiczny PLUS – MINUS w TVP – Info. Od 2005 do 2016 kierował, nadzorował i współtworzył publicystykę w TVP2, między innymi takie programy jak “Warto Rozmawiać” Jana Pospieszalskiego, “Konfrontacje” Sylwestra Latkowskiego, “Linia Specjalna” Barbary Czajkowskiej oraz “Tomasz Lis na Żywo”. Z ramienia TVP odpowiadał za organizację ostatnich 10 Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzego Owsiaka. Nadzorował produkcję reportaży i filmów dokumentalnych. Odpowiadał za cykl debat przed wyborami w 2007 (między innymi D.Tusk – J.Kaczyński). Koordynował programy całej anteny TVP2 w okresie żałoby po katastrofie smoleńskiej. Nadzorował część publicystyczną “Pytania na Śniadanie” (rozmowy E.Wanat i H.Lis). Autor artykułów i wywiadów publikowanych w Publicrelations.pl i Wirtualnemedia.pl

Juror konkursów dziennikarskich Press Club Polska oraz CCnews.

 

CELE KONKURSU

 1. Zachęcenie dzieci i młodzieży do wspólnego muzykowania.
 2. Umożliwienie dzieciom i młodzieży publicznej prezentacji umiejętności wokalnych
  i muzycznych.
 3. Promocja talentów i motywowanie młodych artystów do umuzykalniania i systematycznego doskonalenia swoich umiejętności.

REPERTUAR KONKURSOWY

Uczestnicy (zarówno zespoły jak i soliści) mają obowiązek przygotować dwa dowolnie wybrane utwory z możliwością prezentacji utworów własnych. Łączny czas wykonania nie powinien przekroczyć
10 minut.

KATEGORIE

 • Dzieci młodsze (klasy I – III SP).
 • Dzieci starsze (klasy IV-VI SP).
 • Młodzież (kl. VII – VIII SP, klasy gimnazjalne i szkoły średnie).

W przypadku zespołu o składzie obejmującym więcej niż jedną z ww. kategorii, o właściwej klasyfikacji decydować będzie przynależność bezwzględnej większości składu do jednej z wymienionych kategorii.

Dla kategorii Przedszkola konkurs ma charakter przeglądu.

TERMINY KONKURSU

 • 10 kwietnia – kategoria Przedszkola
 • 12 kwietnia – kategoria Szkoły Podstawowe
 • 13 kwietnia – kategoria Szkoły Podstawowe/Młodzież

REGULAMIN

KARTA ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia należy przesłać do dnia 5 kwietnia 2018 r., na adres: akubrak@dkswit.com.pl  lub apoziemska@dkswit.com.pl

Laureaci konkursu otrzymają nagrody rzeczowe i finansowe.

Dodatkowych informacji o konkursie udziela Agata Kubrak, Alicja Poziemska, tel. 22 811-01-05, wew. 103, 112.

Patronat radiowy

 

 

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego