Dziewczyński DKF

Gdy słyszymy „DKF dla kobiet” lub „kino kobiece”, pierwszym naszym skojarzeniem jest seans komedii romantycznej z zapłakanymi dziewczętami. Koniec z tym krzywdzącym mitem! Na Bródnie w Domu Kultury Świt od 7 marca spotykać się będzie Dziewczyński Dyskusyjny Klub Filmowy.

Dziewczyński Dyskusyjny Klub Filmowy to spotkania kobiet – od nastolatek po seniorki, które chcą obejrzeć dobry film, a po nim uczestniczyć w interesującej dyskusji. Spotkania DKF-u będą odbywać się co 2 tygodnie w środy o godz. 18:00 w Domu Kultury Świt.

7 marca, godz. 18:00

BOSKI PORZĄDEK

reżyseria: Petra Biondina Volpe
scenariusz: Petra Biondina Volpe
produkcja: Szwajcaria

Podczas pierwszego Dziewczyńskiego Dyskusyjnego Klubu Filmowego uczestniczki obejrzą przedpremierowo „Boski porządek” – opowiadający historię Nory, młodej gospodyni domowej i matki, która mieszka ze swoim mężem i dwoma synami w spokojnej małej wiosce. Na szwajcarskiej prowincji mało kto odczuwa skutki gigantycznych wstrząsów społecznych, które zostały wywołane wydarzeniami z maja 1968 roku, związanymi z falą rewolucji obyczajowej, demonstracjami studenckimi i walką o prawa obywatelskie. Nora nawet nie przeczuwa, że jej życie ulegnie radykalnej zmianie i z kury domowej stanie się feministyczną aktywistką, doprowadzając do przyznania kobietom praw wyborczych. To film inspirowany faktami, opowiadający o drodze Szwajcarek do uzyskania pełni swobód obywatelskich – kolejny w kanonie kina kobiecego po „Niezłomnych” i „Sufrażystce”.

Po projekcji odbędzie się dyskusja z Moniką Juszczyk – aktywistką z Łódzkich Dziewuch Dziewuchom.

 

21 marca, godz. 18:00

24 TYGODNIE

reżyseria: Anne Zohra Berrached
scenariusz: Carl Gerber, Anne Zohra Berrached
produkcja: Niemcy

Astrid (Julia Jentsch) jest komediantką, która zarabia na życie rozśmieszając ludzi, a jej mąż Markus (Bjarne Mädel) jest jej menadżerem. Mają 9-letnią córkę i oczekują drugiego dziecka. Wiadomość, że nie urodzi się ono zdrowe przyjmują spokojnie, optymistycznie nastawiając się do tego wyzwania. Im jednak bliżej porodu, tym większa niepewność Astrid dotycząca jej dziecka, rodziny i kariery. Po wielu dyskusjach kobieta zdaje sobie sprawę, że została z decyzją o przyszłości sama. Sprawę komplikuje jej sława oraz fakt wystawienia ich życia na światło jupiterów.

Po projekcji odbędzie się dyskusja z Lilianą Religą z Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny.