Teatr

 Impresaryjny Teatr Gwiazd: „Byłem w Ameryce”

25.01.2019

godz. 19:00

Główni bohaterowie spektaklu „Byłem w Ameryce” to sąsiedzi zza ściany –  Piotr  i Jan. Ten pierwszy to dusza towarzystwa, bywalec siłowni,  prostolinijny wesołek; drugi  jest odciętym  od świata, znerwicowanym artystą, całe  dnie  spędzającym  przy  pianinie.  Mimo  kompletnie  przeciwnych  charakterów  i  światów,  w  których  żyją, dwaj młodzieńcy znajdują wspólny język, a to za sprawą okoliczności, w których się poznają – obaj zostali właśnie porzuceni przez swoje kobiety.

Spektakl to rozmowy męsko – męskie na tematy damskie, podczas których wiele rzeczy okazuje się zupełnie  innych  niż się początkowo wydawały, niektóre wstydliwe tajemnice wychodzą na jaw, a wyobrażenia biorą niekiedy górę nad światem rzeczywistym. Spektakl prezentuje męski punkt widzenia na wiele spraw związanych z kobietami, by na końcu podważyć to wszystko, co było wcześniej powiedziane. „Byłem  w  Ameryce”  to  spektakl  pełen  humoru  i  lekkości, nie  silący  się  na  zbyt  poważne  podejście  do  tematów, ubarwiony wdzięcznymi piosenkami o wpadających w ucho melodiach i pomysłowych tekstach.

W główne role wcielają się twórcy spektaklu – Piotr Orych,  autor  tekstów  i Janek Traczyk,  autor  muzyki.  Piotr  Orych  jest  tekściarzem,  Janek Traczyk to kompozytor, wokalista, aktor musicalowy znany m.in. z głównej roli w musicalu „Metro”, z głównej roli w „Pilotach”  a  także z programów „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”, „The Voice of Poland” i „Szansa  na  sukces”.  Spektakl  przeznaczony  jest  dla  publiczności  w  każdym  wieku,  powyżej  12  roku  życia. Czas trwania spektaklu – 60 – 70 min.

Bilety: 50 zł (parter), 30 zł (balkon)
Rezerwacja: 22 811 01 05 wew. 116 lub online

Rezerwacja on-line godz. 19:00

 


TEATR MY: „JOJO” Komedia pomyłek
PREMIERA: 04.02.2019, godz. 19:00

Od autora: O czym jest JOJO?
(proszę się z góry nie martwić, wyjaśnimy to krótko, bez zbędnego powtarzania się)
Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… Mąż, Żona i Kochanek… gdybyśmy spróbowali te trzy słowa powtórzyć tyle razy ile utworów zostało poświęconych temu (jakże dramatycznemu) zagadnieniu zapewne nie starczyło by nam życia na ich zapisanie (a Państwo na ich przeczytanie), więc (z braku tak naszego, jak i przed wszystkim Państwa czasu) nie podejmujemy się tego wzywania…
Cóż jest takiego fascynującego w Temacie Trójkąta (zwanym dalej TT), że wciąż na nowo od wieków jest przerabiany? A te niekończące się przeróbki wciąż na nowo znajdują (chwała Bogu!) Publiczność gotową zapoznać się z nowymi TT wariantami. Cóż jest takiego w TT niezwykłego? Za całą odpowiedź może posłużyć jedno proste słowo – ZDRADA! Cóż innego może się równać z jej niszczycielską, zabójczą, piorunującą siłą rażenia? Czy coś może wywoływać większe od niej emocje? Chyba tylko… podejrzewanie zdrady. Szekspir nazwał (jeśli ktoś wie dlaczego prosimy o kontakt mailowy) to uczucie zazdrość Zielonookim Potworem (zwanym dalej ZP). Nasze JOJO jest właśnie o tym jak ZP ugania się po lesie za TT.
Czy go dopadnie czy nie? Przekonajcie się! (sami albo w towarzystwie żony, czy męża, czy…).
A teraz dość już gadania – zapraszamy do oglądania!
Piotr Chrzan

Sztuka autorstwa Piotra Chrzana
Reżyseria: Jacek Jabrzyk
Obsada: Edyta Olszówka, Michał Piela, Lesław Żurek

Bilety: 80 zł (I-X rząd), 70 zł (XI-XVI rząd), 60 zł (balkon)
Rezerwacje: 22 811 01 05 wew. 116, on-line:

Rezerwacja on-line godz. 19:00

 


TEATR RĘBACZ: „JASKINIOWCY”
30.03.2019/16:00

Ciepła, tropikalna, wyspa 150 tysięcy lat temu. Bajeczne krajobrazy niezmącone drapaczami chmur i antenami telefonii komórkowej. Świat dzikich zwierząt, czystej wody, pachnącego bujną roślinnością powietrza, wody o smaku wody. Ziemia bez cuchnących, asfaltowych, dróg, foliowych reklamówek, przetworzonej żywności, operacji plastycznych i Krzysztofa Ibisza. Raj. I nagle, bądź na drodze ewolucji (do wyboru), w tym idyllicznym świecie pojawia się człowiek…
„Jaskiniowcy” to zdecydownie najbardziej wyczekiwana, tajemnicza i z całą pewnością najśmieszniejsza superprodukcja teatralna w 2018 roku. Najnowszy spektakl Teatru Rębacz, autorstwa i reżyserii Marka Rębacza – autora takich hitów jak „Atrakcyjny pozna panią”, „Dwie morgi utrapienia” oraz „Basia sama w domu”. Serdecznie zapraszamy!

Obsada: Andrzej Grabowski / Mirosław Zbrojewicz, Tomasz Ciachorowski / Dawid Czupryński. Lech Dyblik / Marek Rębacz, Sławomir Pacek, Marta Chodorowska / Aleksandra Nieśpielak, Katarzyna Grabowska / Dorota Szperlak , Tajemniczy Nieznajomy
Scenariusz i reżyseria: Marek Rębacz
Produkcja i organizacja spektaklu: Piotr Rębacz oraz Katarzyna Rębacz
Czas trwania spektaklu: 95 minut (dwa akty 45min+50min, plus przerwa 10-15min)

UWAGA! Spektakl dla widzów dorosłych. Produkcja 100% polska.

BILETY DOSTĘPNE WYŁĄCZNIE NA:

https://www.kupbilecik.pl/impreza-29275-jaskiniowcy.warszawa.html#

 

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego