ODDZIAŁ MARZEŃ

Teatr Rezonans Myśli

22.11.2019/20:00

Bilety: wstęp bezpłatny/ bilety wejściówki do odbioru w Kasie na tydzień przed przedstawieniem

Jest to komediowa interpretacja rzeczywistości oddziału psychiatrycznego. Sceny aktorskie i interpretacja piosenek traktują o uniwersalnych potrzebach i bolączkach człowieka. Miłość, zazdrość, samotność, przywiązanie, zachłanność, pycha, obojętność i rozpacz dotyczą zarówno pacjentów jak i personelu medycznego. Prowadzą do nieprzewidzianych spotkań i perypetii. Warto przeżyć je wraz z bohaterami przedstawienia, posłuchać piosenek stworzonych przez Wojciecha Młynarskiego, Agnieszkę Osiecką i innych wybitnych twórców, w interpretacji: Dominiki Piotrowskiej, Katarzyny Madej, Natalii Jagiełło, Ewy Suwińskiej, Patrycji Nowickiej,  Barbary Kalinowskiej, Jagny Niedźwiedź, Damiana Młynarza, Adama Brzostek, Macieja Podlasza, Michała Zacheji i Jacka Zielińskiego.

Reżyseria: Małgorzata Suzuki

Akompaniament: Anna Kuczyńska – Komar.


JUDY
28.11.2019/ 19.00

Bilety: 50 zł/ parter, 40 zł/balkon

Hanna Śleszyńska jako Judy Garland.
Znajdujemy się sam na sam z aktorką w jej garderobie. Przed nią koncert w Kopenhadze, jak się okaże ostatni, za kilka miesięcy zginie tragiczną śmiercią. Do wyjścia na scenę zostało kilkadziesiąt minut. Słuchamy opowieści o życiu, karierze, miłościach, dzieciach, wzlotach i upadkach, uzależnieniach, o bezwzględności producentów. Mówiąc w skrócie o świecie, w którym liczy się tylko pieniądz i to, czy ten pieniądz jeszcze możesz zarobić. W 2006 roku sztuka podbiła Broadway.

Bilety on-line godz. 19:00

CZARNO TO WIDZĘ

PRAPREMIERA 22.01.2020/ 20.00

Bilety:
Rząd I-V/ 120 zł
Rząd VI-X/ 100 zł
Rząd XI-XVI/80 zł
Balkon/ 70 zł

PREMIERA 23.01.2020/ 20.00

Bilety:
500 zł rząd I-IV
400 zł rząd VI-IX
300 zł rząd X-XII

Czarno to widzę…

W Polsce podzielonej bardziej niż kiedykolwiek w historii, w tym naszym zmarginalizowanym królestewku bigoterii, hipokryzji, nienawiści i hejtu, grupa nietuzinkowych osób bardzo chce być Polakami. Niekoniecznie każde z nich urodziło się na tej ziemi; niekoniecznie każde z nich przystaje do słowiańskiego wzorca; niekoniecznie każde z nich pasuje do jedynie słusznej psychoseksualnej matrycy narzucanej przez propagandę. Ale pokochali ten kraj, pragną być z niego dumni i chcą czuć się jego częścią. Oj, „Słowiańskie słowiki” – amatorska grupa pieśni i tańca, którą tworzą – będą miały przed sobą trudne życie… Bo jak tu beztrosko i radośnie wycinać ludowe hołubce, gdy na każdym kroku trzeba stawiać czoła pseudopatriotycznej agresji? I to nie tylko w drodze na próby, ale także w zaciszu tanecznej sali, którą dzielić przyszło im z zatwardziałym kibolem-nacjonalistą i ksenofobem? Odwaga i hart ducha mogą nie wystarczyć, ale być może rozwiązaniem okaże się staroświecka – choć może nie do końca standardowa – miłość. 

Marcin Szczygielski

Spektakl tylko dla dorosłych.

Uwaga: limitowana liczba biletów na premierę.

Cena zawiera także spotkanie z gwiazdami podczas bankietu.

Wpływy z biletów wstępu na premierę zostaną przeznaczone na budowę szkoły dla dzieci w Ghanie.

prapremiera bilety online premiera bilety online

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego