Teatr

 

Pikantni (19.01.2018, godz. 19:00)

Dwie znudzone sobą pary małżeńskie Alex i Doris oraz Bea i Christoph, szukają wrażeń, by podnieść temperaturę swoich związków. Pary poznały się na portalu randkowym i postanowiły urządzić wspólną, intymną schadzkę. Sytuacja komplikuje się już na samym początku wieczoru… Bohaterowie, choć podekscytowani pikantnym pomysłem urozmaicenia pożycia małżeńskiego, nie spodziewają się jednak, co z tego wyniknie… Czy żądny nowych eksperymentów Alex, jego sceptyczna żona Doris, nowoczesna i rozwiązła Bea oraz jej monogamiczny mąż Christoph, wiedzą na co się decydują? Spotkanie będzie dopiero początkiem emocjonujących zmian w życiu całej czwórki. Komedia Stefana Vögla z szybkim tempem oraz humorem słownym i sytuacyjnym zaskakuje błyskotliwym dialogiem i inteligentnymi ripostami. Jest świetnym materiałem na fantastyczną zabawę, niepozbawioną refleksji na temat nowoczesnych małżeństw oraz manipulacji uczuciami. Dawka zdrowego śmiechu o bezkrytycznej pogoni za wolnością.

Bilety w cenie 70 zł  Rezerwacja pod numerem 22 811 01 05 wew. 116

Rezerwacja on-line

 

Teatr Pożar w Burdelu – Żelazne Waginy (12.01.2018, godz. 20:00)

Żelazne Waginy to feministyczna grupa punkowa zaliczana do nowego nurtu punk-latte, łączącego liryczne ballady ze współczesnymi protest songami. Założona przez Dziewczyny z Charlotte grupa zaprezentuje materiał z pierwszej płyty, nagrywanej w niezależnej wytwórni Haller Records.

Po burzliwym rozwodzie ze Zdzisławem Metro, Paula rzuca się do Wisły, zostaje odratowana przez Chudego Wojtka, ale zapada w śpiączkę. Budzi się po wielu miesiącach w szpitalu Świętej Rodziny, w Warszawie przyszłości, rządzonej przez komisarza Andrzejczuka. W podziemiach spotyka Dziewczyny z Charlotte, więzione przez profesora Maxa Hardkora, który testuje na nich nacjotechnologię – zapładnia je nasieniem bohaterów, by stworzyć Nadpolaków. Przyjaciółki uciekają ze szpitala w przebraniu sanitariuszek, mijając zgliszcza Placu Zbawiciela, na których grasują hordy żołnierzy wyklętych i kiboli. Przeprawiają się na Dziką Stroną Wisły, gdzie gromadzą się rebelianci, których przywódczynią jest legendarna Szamanka Miasta.
występują: Monika Babula, Karolina Czarnecka, Anna Krotoska, Lena Piękniewska, Agnieszka Przepiórska
reżyseria: Michał Walczak
scenariusz: Maciej Łubieński i Michał Walczak
muzyka: Michał Górczyński i Żelazne Waginy
kostiumy: Joanna Kotowicz

Bilety w cenie 50 zł. Rezerwacja pod numerem 22 811 01 05 wew. 116

Rezerwacja on-line

„PRZESILENIE” (20.01.2018, godz.19:00)

Prapemiera spektaklu miała miejsce 20 października 2017 roku w Wilnie podczas VIII Wileńskich Spotkań Sceny Polskiej na deskach Rosyjskiego Teatru Dramatycznego.

Jest tylko jedna taka noc w roku. Noc najkrótszych ciemności. Noc Słońca i Księżyca, ognia i wody, oczyszczenia i przesilenia. Magicznego kwiatu paproci. Noc Świętojańska. Sobótkowa. Iwana Kupały.

Właśnie ta, żywa w kulturze słowiańskiej noc stała się inspiracją i przestrzenią spektaklu „Przesilenie”. Poznajcie osiem bohaterek. Każda z nich opowie Wam swoją historię, a wszystkie poruszą tematy ważne dla kobiet żyjących zarówno współcześnie, jak i w epoce renesansu czy przed chrystianizacją. Niezależnie od tego, w jakim języku mówią, którego słowiańskiego narodu są córkami i w którym wieku przyszło im żyć, wszystkie łączy jedno – potrzeba wypowiedzenia tego, co najbardziej boli. Przesilenia i oczyszczenia. A kiedy może się to stać, jak nie w Kupałnockę? Spektakl, inspirowany „Pieśnią świętojańską o Sobótce” Jana Kochanowskiego, stał się kolażem kobiecych twarzy i opowieści. Wśród nich pojawił się wciąż aktualny w XXI wieku temat wojny, odrzuconego uczucia, przedkładania sukcesu nad miłość oraz niezwykle istotny temat walki z rakiem piersi. Spektakl „Przesilenie” to spotkaniem narodów i pokoleń. Jego siłą są zjednoczone kobiety, które nawet po najcięższych próbach potrafią odrodzić się na nowo – jak feniks z popiołów.

TEKSTY I PIOSENKI:
Monologi wierszem, piosenki: na podstawie fragmentów „Pieśni świętojańskiej o Sobótce” Jana Kochanowskiego
Monologi prozą: Elżbieta Lewak
Piosenka „Mateńka”: Monika Łada-Bieńkowska
Piosenki ludowe ukraińskie, rosyjskie i białoruskie w aranżacjach Moniki Łada-Bieńkowskiej

ZESPÓŁ:

Występują:
Beata Bielińska
Katarzyna Górska
Elżbieta Lewak
Monika Łada-Bieńkowska
Magdalena MacDonald
Aleksandra Sawicka
Karolina Sypniewska
Natalia Tepper
Małgorzata Tusińska

Scenariusz, reżyseria: Elżbieta Lewak
Reżyseria wokalu i oprawy muzycznej, Aranżacje utworów: Monika Łada-Bieńkowska
Reżyseria ruchu scenicznego i choreografia:
Tomasz Kudłacz
Współpraca asystencka: Karolina Czernikowska
Logo, plakat: Kaja Dulińska
Partner spektaklu: Fundacja Centrum Innowacji i Rozwoju
https://www.facebook.com/przesilenie.spektakl/

Bilety w cenie: 30 zł

Rezerwacja on-line

 


Impresaryjny Teatr Gwiazd: „Basia sama w domu, czyli moje najgorsze święta” 11/02/2018/16:00

„Basia sama w domu, czyli moje najgorsze święta”. To zimowa, świąteczna opowieść o dziewczynie, która prowadzi pensjonat w górach. Nowa autostrada niestety minęła pensjonat i nikt już do niego nie zagląda, pensjonat bankrutuje. W dodatku Basia jest w ciąży. Spodziewane dziecko jest owocem jednej upojnej nocy, a ojciec dziecka nieznany. Śnieżyca, zasypane drogi, Basi kończą się zapasy żywności. Jest wieczór wigilijny wieczór. I właśnie w ten wieczór, do pensjonatu, nieoczekiwanie trafia trzech podejrzanych mężczyzn. W radio, co chwila, podawane są komunikaty o trzech poszukiwanych przestępcach, Basia ma więc prawo myśleć, że to właśnie oni. Rozpoczyna się rozgrywka, rusza spirala wzajemnych podejrzeń i oskarżeń. Mimo to, wszyscy starają się uroczyście i godnie spędzić wigilijny wieczór. I dopiero przy ubieraniu choinki i wigilijnej kolacji każdy z mężczyzn odkrywa swe prawdziwe oblicze i powody przybycia do pensjonatu Basi. Obsada: Mikołaj Roznerski, Krzysztof Kiersznowski, Lech Dyblik, Sławomir Pacek, Klaudia Kuchtyk

Bilety dostępne: https://www.kupbilecik.pl/impreza-22539-basia.sama.w.domu.czyli.moje.najgorsze.swieta.warszawa.html


Impresaryjny Teatr Gwiazd: ANDROPAUZA 3 – CZYLI JAK ŻYĆ I NIE ZWARIOWAĆ!
22.04.2018r., godz.: 16:00 i 19:30
Bilety do nabycia : www.eticket24.pl, www.polskiinstytutsztuki.pl

oraz pod numerem telefonu: 503108824.

Jest to kontynuacja znanych i popularnych przedstawień „Andropauza– męska rzecz, czyli zdecydowana odpowiedz na Klimakterium” oraz „ Andropauza 2 – męska rzecz być z kobietą”.
Uniwersytet Trzeciego Wieku. Czterech dziarskich studentów w wieku emerytalnym: Hrabia, Behemot, Sławek komandos i Miernota , brutalnie wyrzuceni z klasy przez złą nauczycielkę, podejmują ryzykowną decyzję walki z reżimem szkoły. Zakładają teatr. Aby naprawić rzeczywistość tej, ich zdaniem doszczętnie zepsutej szkoły, postanawiają wystawić „Dziady” Mickiewicza. Jednak Mirnota reżyser teatralny, który chwilę wcześniej zostaje przez Ministerstwo Kultury pozbawiony prawa wykonywania zawodu, wymyśla potworną inscenizację, której nie sposób zaakceptować. Aktorzy się buntują i postanawiają znaleźć naprawdę dobrego reżysera. Ich wybór pada na Stevena Spielberga. Chcą zaproponować mu kontrakt osobiście. Cudem zdobywają pieniądze i płyną do Hollywood jachtem pożyczonym od samego barona Munchausena. Jesteśmy świadkami rejsu pełnego przygód, niebezpieczeństw i sytuacji absurdalnych. Na pełnym morzu bowiem, okazuje się, że żaden z naszych bohaterów nie ma najmniejszego pojęcia jak się taką jednostką żegluje.Ruszają w świat w poszukiwaniu przygód, barwnego życia i sensu istnienia, niczym czterej muszkieterowie Alexandra Dumas:” Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”

Zapraszamy Państwa na wieczór pełen śmiechu, przygód, sytuacji absurdalnych! Wieczór pełen wzruszeń, zaskoczeń i niespodzianek! Zapraszamy na arcyzabawną opowieść o tym, że prawdziwe życie zaczyna się po sześćdziesiątce! Że nie ważna jest ilość zer przy liczbie twoich lat przeżytych, ale radosne i otwarte serce! Jeden z naszych bohaterów, po nieprawdopodobnej przygodzie, która odmieniła na dobre jego życie, krzyczy ponad oceanem: „Teraz dopiero zaczynam żyć!!!!!” Bawcie się, śmiejcie się i płaczcie razem z nami, w myśl refrenu pieśni finałowej:
„Starość nie chroni przed miłością
Lecz miłość chroni przed starością
Bo prawda jest taka, że się nie starzeje
Serce ,które kocha i wiecznie się śmieje!”

Sztukę ”Andropauza 3 – czyli jak żyć i nie zwariować ” napisali Piotr Dąbrowski i Katarzyna Mikiewicz, na podstawie pomysłu Leszka Kwiatkowskiego.

Reżyserią zajęli się autorzy: Piotr Dąbrowski i Katarzyna Mikiewicz, a zagrają dla Państwa znakomici aktorzy scen teatralnych, filmu i telewizji.

Obsada wymiennie :
Hrabia – M. Damięcki , T. Ross, J. Fedorowicz
Sławek – D. Gnatowski , A .Zaborski, S. Maciejewski
Behemot – J. Kawalec, M. Milowicz, P. Dąbrowski
Miernota – P. Pregowski, A. Dziurman, M. Pietrzak
Rola żeńska – A. Załęcka, K. Mikiewicz , M.Damięcka, A.Dąbrowska