Konkurs Piosenki „Wygraj Sukces”

22 Konkurs Piosenki „Wygraj Sukces”.

We współpracy z Tarnobrzeskim Domem Kultury oraz Studio Pro-Media Dom Kultury ŚWIT w 2017 roku zrealizował eliminacje wstępne ogólnopolskiego, 22 Konkursu Piosenki „Wygraj Sukces”. W 2018 będziemy kontynuować współpracę i ponownie zaprosimy wokalistów do udziału w eliminacjach na naszej „świtowskiej” scenie.

Celem konkursu jest prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego wokalistów (do 19 roku życia) oraz ich instruktorów. Nagrodą główną konkursu, jest 7-dniowa wycieczka do Eurodisneylandu dla laureata Grand Prix oraz jego instruktora.

Konkurs „Wygraj Sukces” to jeden z największych konkursów wokalnych w Polsce. W 2017 r. w eliminacjach wzięło udział ponad 2300 wokalistów. Eliminacje wstępne i regionalne odbyły się w ponad 50 miejscowościach, w całym kraju, które wyłoniły do finału ok. 100 solistów.

W gronie laureatów eliminacji wstępnych „Wygraj Sukces” organizowanych w DK ŚWIT była także Nela Komosa, reprezentantka naszej sekcji wokalnej. Tarnobrzeski finał odbył  się w dniach 20 – 22 czerwca, oceniali go znani pedagodzy i wokaliści. Ważnym osiągnięciem tej imprezy jest popularność piosenek zawartych na płytach wydawanych w ramach „Wygraj Sukces”. Kilkanaście kompozycji znalazło się w podręcznikach szkolnych, a setki uroczystości, konkursów, koncertów w Polsce i za granicą, okraszonych jest konkursowymi piosenkami.