Konkurs Piosenki „Wygraj Sukces”

23. Konkurs Piosenki Wygraj Sukces.

Protokół Jury 

Kwalifikacje wstępne – harmonogram 

We współpracy z Tarnobrzeskim Domem Kultury oraz Studio Pro-Media Dom Kultury ŚWIT od 2017 roku realizuje eliminacje wstępne ogólnopolskiego Konkursu Piosenki Wygraj Sukces.

W 2018  roku ponownie zapraszamy wokalistów do udziału w eliminacjach wstępnych na scenie DK ŚWIT w dniu 20 kwietnia.

Celem konkursu jest prezentacja i popularyzacja dorobku artystycznego wokalistów (do 19 roku życia) oraz ich instruktorów. Nagrodą główną konkursu, jest 7-dniowa wycieczka do Eurodisneylandu dla laureata Grand Prix oraz jego instruktora.

Jury

Jakub Kącki – Przewodniczący Jury,  absolwent studiów z zakresu Edukacji Muzycznej i Zarządzania Kulturą oraz Państwowej Szkoły Muzycznej w klasie fortepianu. Laureat ogólnopolskich konkursów wokalnych. Przez lata członek chórów i zespołów wokalnych. Ma na swoim koncie pracę jako redaktor radiowy i konferansjer. Obecnie pracuje jako nauczyciel – instruktor muzyczny w kilku warszawskich placówkach oświatowych i instytucjach kultury. Jest jurorem festiwali muzycznych o zasięgu krajowym.

Joanna Kondrat – Uznawana za jedną z najlepszych polskich autorek tekstów młodego pokolenia. Skromna, choć doceniona przez najbardziej wybrednych krytyków muzycznych… Laureatka nagrody imienia Anny Jantar za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie Debiuty 2012 podczas 49. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Uhonorowana nagrodą specjalną Programu Trzeciego Polskiego Radia, na tym samym Festiwalu. W listopadzie 2015 r. uhonorowana Nagrodą Specjalną w organizowanym pod auspicami Prezydenta RP plebiscycie Anioł Roku 2014, za całokształt osiągnięć i wysokie założenia artystyczne. W latach 2004-2007 odebrała główne nagrody na najbardziej prestiżowych festiwalach piosenki autorskiej, m.in. Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, czy Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Autorskiej w Warszawie. W 2009 r. w Krakowie, na Festiwalu Korowód, została nagrodzona nagrodą Estrady Polskiej w Opolu za interpretację utworów Marka Grechuty. Od kwietnia 2016r. Tworzy program „Kultura w więzieniu”, w ramach którego wykonuje koncerty dla osadzonych w półotwartych zakładach karnych na terenie całego kraju. W roku 2011 nagrała autorską płytę Samosie. Dostrzeżony przez krytyków muzycznych, redakcje rozgłośni radiowych, telewizyjnych, krążek, zebrał ponad 30 znakomitych recenzji i zaprezentowany został we wszystkich telewizyjnych programach poświęconych kulturze. W latach 2013 -2014 była ambasadorką Kampanii Społecznej Początek w Rodzinie. Jej utwór „Karma” otrzymał nagrodę specjalną na IV International Film Festiwal „Prison Movie” w październiku 2016 r.

Iwona Kmiecik – Wokalistka i kompozytorka. Finalistka 4. edycji programu Must Be The Music, uczestniczka programu Bitwa na Głosy w drużynie Natalii Kukulskiej. Uczestniczka 51. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej Opole 2014 – SuperDebiuty. Współtworzy takie projekty jak Iwona Kmiecik Quintet, Czarodziejska Góra – opera Pawła Mykietyna w reżyserii Andrzeja Chyry oraz Music for 18 Musicians Steve Reich’a. Pod koniec 2013 roku ukazał się, entuzjastycznie przyjęty przez publiczność, debiutancki album studyjny zatytułowany Kolor szlachetności. Obecnie Ivo przygotowuje się do wydania kolejnego albumu, którego premiera planowana jest na początku 2018 roku. IVO występuje solo, w duecie fortepian/perkusja, z całym zespołem oraz grupą jazzową.

 

Zgłoszenie do Konkursu
wyłącznie za pomocą interaktywnego formularza. Do uzupełnienia formularza niezbędny jest numer identyfikacyjny płyty wyłącznie z 23 edycji, umieszczony we wkładce 23 płyty (naklejka) lub zawarty w cyfrowej wersji płyty. Po prawidłowym wprowadzeniu numeru i uzupełnieniu formularza, uczestnik otrzymuje mailowe potwierdzenie przyjęcia formularza i login. Uczestnik musi zachować login, gdyż będzie on niezbędny do sprawdzenia terminu i miejsca kwalifikacji wstępnych i regionalnych.

Zgłoszenia na formularzu należy dokonać do 15 marca 2018 r. Prosimy o przestrzeganie terminu zgłoszenia.
Po 15 marca 2018 r. uzupełnianie formularza, pomimo posiadanego numeru identyfikacyjnego, będzie niemożliwe.

Regulamin 23. Konkursu Wygraj Sukces oraz szczegółowe informacje dotyczące zgłoszenia znajdą Państwo
na stronie Konkursu

http://wygrajsukces.com.pl/regulamin/

Konkurs „Wygraj Sukces” to jeden z największych konkursów wokalnych w Polsce. W 2017 r. w eliminacjach wzięło udział ponad 2300 wokalistów. Eliminacje wstępne i regionalne odbyły się w ponad 50 miejscowościach,
w całym kraju, które wyłoniły do finału ok. 100 solistów.

W gronie laureatów eliminacji wstępnych „Wygraj Sukces” organizowanych w DK ŚWIT była także Nela Komosa, reprezentantka naszej sekcji wokalnej. Ważnym osiągnięciem tej imprezy jest popularność piosenek zawartych na płytach wydawanych w ramach „Wygraj Sukces”. Kilkanaście kompozycji znalazło się w podręcznikach szkolnych, a setki uroczystości, konkursów, koncertów w Polsce i za granicą, okraszonych jest konkursowymi piosenkami.

Informacji o eliminacjach wstępnych w DK ŚWIT udziela koordynator – Agata Kubrak, akubrak@dkswit.com.pl, tel. 22 811 01 05, wew. 103, 112.

 

 

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego