Zapraszamy na pierwszy ze spacerów z Praską Ferajną, jakie odbędą się od maja do listopada w ramach projektu “Nicią malowane – wspólnie wyszywamy mapę naszej okolicy”. Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny.

Niedziela, 19 maja 2019 r.
Start: godz. 11:00,
zbiórka przy ul. Księcia Ziemowita 2, róg Naczelnikowskiej
Wstęp wolny

Na spacerze, który odbędzie się 19 maja 2019 r., zobaczycie najciekawsze miejsca Targówka Fabrycznego, a także fragment Targówka Mieszkaniowego. Miejsce, w którym mieszkał słynny Józef Balcerek, “familoki” przy ul. Siarczanej, zaadaptowana na centrum kultury willa fabrykanta Scholtzego czy kościół w stylu zakopiańskim – to tylko niektóre z atrakcji tej części Targówka.

Na Targówek Mieszkaniowy pojedziemy autobusem (jeśli ktoś nie ma karty miejskiej, powinien zaopatrzyć się w bilet 20-minutowy), by zobaczyć socrealistyczny Teatr Rampa (jego budowę uwiecznił słynny film “Gdzie diabeł mówi dobranoc”), słynną przedwojenną ulicę Tykocińską czy kościół Chrystusa Króla, udanie łączący modernizm ze stylistyką neoromańską.

Nie zabraknie małomiasteczkowego klimatu: kameralnych uliczek zabudowanych drewniakami, kocich łbów i odmiennego niż w Warszawie upływu czasu.

Podczas spaceru zastanowimy się, które obiekty czy miejsca mogłyby się znaleźć na naszej wyszywanej mapie, którą wspólnie będziemy tworzyć na warsztatach.
Zapraszamy!

Przewodnik: Karol Bulski/Praska Ferajna
Praska Ferajna

Nicią malowane – wyszywana mapa

Spacer realizowany jest przez Dom Kultury Świt w ramach projektu “Nicią malowane – wspólnie wyszywamy mapę naszej okolicy” i finansowany z Funduszu Animacji Kultury Zintegrowanego Programu Rewitalizacji m.st. Warszawy.

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego