„Nie zamykaj oczu…antybaśń?” to projekt dla młodzieży i dorosłych mający na celu rozwój twórczego potencjału uczestników ruchu amatorskiego Teatr Precedens. Burza mózgów przeprowadzona podczas jednej z prób nie pozostawiła nam wątpliwości, że Teatr jest gotowy, aby zmierzyć się z pracą nad spektaklem autorskim. Pomysł na sztukę to stworzenie interaktywnej antybaśni? gotyckiej z pogranicza moralitetu, z udziałem postaci archetypicznych, skierowanej do młodzieży i dorosłych. Do tej pory grupa nie próbowała grać na takim poziomie emocji i środków przekazu.
Aktorzy wezmą udział w warsztacie pisania scenariusza oraz tworzenia scenografii. Novum dla Teatru stanowi także przygotowanie pod okiem choreografa elementów tanecznych spektaklu. Spektakl i jednocześnie finał projektu będzie można obejrzeć w listopadzie na deskach sceny teatralnej DK ŚWIT. Nie przegap! Nie zamykaj oczu!

Projekt jest finansowany ze środków Funduszu Animacji Kultury.
Koordynator projektu: Agata Kubrak, kontakt – akubrak@dkswit.com.pl akubrak@dkswit.com.pl

Warsztat pisania scenariusza – Teatr Precedens11 i pierwsze działania projektowe w ramach realizacji spektaklu „Nie zamykaj oczu…antybaśń?” dla młodzieży i dorosłych – tworzenie scenariusza.

Pierwsza próba do spektaklu.

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego