Repertuar

Opisy filmów


21-24.05.2018

Tully
Reżyser: Jason Reitman
Obsada: Charlize Theron, Ron Livingston, Mackenzie Davis
Produkcja: USA 2018
Gatunek: komedia
Czas trwania: 96 min.

Komedia pełna zabawnych obserwacji na temat tego, jak to jest być mamą w 2018 roku, z rewelacyjną Charlize Theron w roli głównej, to najnowsze dzieło duetu Jason Reitman – Diablo Cody, stojących za sukcesem nagrodzonej Oscarem brawurowej komedii „Juno”.
Mąż, dom i trójka dzieci! Marlo to prawdziwa superbohaterka, ale czasem nawet superbohaterki potrzebują chwili wytchnienia. Pewnego wieczoru w drzwiach domu Marlo zjawia się tajemnicza niania, Tully… Młoda, seksowna i zwariowana opiekunka szybko wywraca do góry nogami życie całej rodziny. Marlo musi zmierzyć się z przebojową i pełną energii dziewczyną, która ma w sobie wszystko to, co Marlo utraciła.


DZIEWCZYŃSKI DKF
24 maja 2018/18:00

THE FLORIDA PROJECT
reżyseria: Sean Baker
produkcja: USA

Moonee ma sześć lat i zawadiacki uśmiech, a dni spędza poza domem z paczką przyjaciół. Dom w ich przypadku oznacza motel Magic Castle, wściekle liliowy budynek przypominający kiczowaty pałac z bajki. Mała rozrabiaka, razem ze swoją zbuntowaną mamą, Halley, układają sobie życie w niezwykłym miejscu, w którym przyszło im mieszkać. Nieświadoma coraz bardziej ryzykownych kroków, jakie podejmuje Halley, by opłacić pokój w motelu na kolejny tydzień, Moonee jest najszczęśliwszym dzieckiem na świecie. Całkiem, jakby czerpała energię z wychylającego się zza horyzontu pobliskiego Disneylandu.


28-31.05.2018
Prawdziwa historia
Produkcja:Belgia, Francja, 2017
Reżyseria: Roman Polański
Obsada: Emmanuelle Seigner, Eva Green, Vincent Perez
Gatunek: Thriller

Roman Polański tym razem przenosi na ekran bestsellerową powieść Delphine de Vigan pod tytułem „Prawdziwa historia”. Thriller psychologiczny o rodzącej się przyjaźni popularnej pisarki z tajemniczą czytelniczką, która z czasem ujawnia swoje mroczne oblicze.
Delphine (Emmanuelle Seigner) to poczytna paryska pisarka, która od jakiegoś czasu cierpi na brak weny. Gdy pewnego dnia w trakcie podpisywania książek poznaje tajemniczą kobietę (Eva Green), jej życie zaczyna stopniowo zbaczać z wcześniej wytyczonego toru. Między kobietami rodzi się relacja, która z czasem z przyjaźni zmienia się w toksyczne uzależnienie. Delphine zaczyna tracić kontrolę nad swoim życiem, a wszystko co uważała dotychczas za pewnik, zmienia swe pierwotne znaczenie.


PROGRAM:

16.06.2018 r.
14.00
Film z 1979, 120 min.
Załoga statku kosmicznego Nostromo odbiera tajemniczy sygnał i ląduje na niewielkiej planetoidzie, gdzie jeden z jej członków zostaje zaatakowany przez obcą formę życia.

16.15
Film z 1982, 120 min.
Rok 2019. Rick Deckard, członek specjalnego oddziału policji, ma za zadanie tropienie i eliminowanie replikantów – maszyn stworzonych przez ludzi do wykonywania niebezpiecznych zadań.

18.30
Film z 1989, 125 min.
Dwaj policjanci eskortują do Japonii więźnia powiązanego z yakuzą. Kiedy podejrzany ucieka, mężczyźni rozpoczynają poszukiwania w obcym dla siebie środowisku.

17.06.2018 r.
13.00
Film z 1991, 129 min.
Thelma jest gospodynią domową, żoną sprzedawcy dywanów. Louise, kobieta dojrzała, jest kelnerką, znudzoną i sfrustrowaną codziennym powtarzaniem tych samych czynności.
15.30
Film z 1992, 154 min.
Rok 1492, Krzysztof Kolumb wyrusza w podróż pod patronatem hiszpańskiej królowej Izabeli. Cel wyprawy to odnalezienie drogi morskiej do Indii.

18.30
Film z 2007, 157 min.
Czarnoskóry gangster Frank Lucas buduje w Nowym Jorku ogromne narkotykowe imperium. Na jego trop wpada nieprzekupny detektyw Richie Roberts.

Maraton odbędzie się w nowej, multimedialnej sali w Domu Kultury Świt, która może zmieścić 50 osób.

Na maraton obowiązują bezpłatne wejściówki.
Będą dostępne na dwa sposoby: 25 wejściówek będzie do odbioru w kasie kina od 12 do 15 VI 2018 r., drugie 25 wejściówek będzie do odbioru w dniu pokazu.
Jedna osoba może wziąć 2 wejściówki.
Wejściówki obowiązują na cały przegląd.

Szczegółowy plan pokazów zamieszczony został w grupie: https://www.facebook.com/groups/245872409281092/


PARTNERZY: