Spotkania z nauką

Spotkania z nauką

Celem Spotkań z nauką jest poszerzanie wiedzy dzieci, wzbudzanie nowych zainteresowań, rozwijanie talentów i potencjału twórczego i intelektualnego naszych słuchaczy.  Spotkania mają charakter interaktywny, odbywają się na sali kinowej, do prezentacji wykorzystywany jest ekran kina. Wykładowcami są specjaliści w swoich dziedzinach.

Najbliższe wydarzenia:

Świet(l)ny pokaz, 16 stycznia, godz. 10:00

Chemiczno-fizyczne widowisko, o porywającej (zwłaszcza młodszych widzów!) fabule, nastawione na przekazanie wiedzy i zaprezentowanie jej publiczności w jak najciekawszej formie. Pokaz ma swój wątek przewodni, a “magia” i tajemnica przeplatają się z nauką i ciekawostkami z życia codziennego.

Luminescencja, czyli „zimne świecenie” to sposób wytwarzania światła przez świetliki i świecące grzyby – ale nie tylko! Stosując lasery, światło UV oraz chemiluminescencję czy fluorescencję odbędziemy niesamowitą podróż w świat zimnego światła

Spotkanie poprowadzi Paweł Piszczałka – biotechnolog i popularyzator nauki. Twórca inicjatywy Pokazy bez skazy, która przybliża młodym odbiorcom chemię i fizykę, fascynujące dziedziny wiedzy ludzkiej, pozwalające lepiej i głębiej zrozumieć otaczający nas świat. Dziedziny, w których można znaleźć dużo radości i satysfakcji.

Współorganizatorem jest Klub dla dzieci Raszyniaczek.

Rezerwacje pod numerem telefonu: Katarzyna Mąkowska – 884 927 100 lub 22 811 01 05, wew. 116 lub mailowo: pwozniak@dkswit.com.pl

Cena: 15 zł oraz 1 zł – opiekunowie. Opiekunów zapraszamy na darmową kawę lub herbatę do naszej kawiarni.

 

Objazdowy Uniwersytet Dzieci – Mali Einsteini

Mali Einsteini to warsztaty dla przyszłych naukowców. Wgłębiając się w tajniki chemii, fizyki oraz techniki eksperymentujemy, odkrywając prawa rządzące  w fizyce, chemii, technice, przyrodzie i medycynie. Dla dzieci w wieku 4-11 lat.

Objazdowy Uniwersytet dzieci -Mali Einsteini
Na każdych zajęciach dzieci mogą samodzielnie wykonywać wszystkie eksperymenty i doświadczenia, a ich efekty zabierają ze sobą do domu.
Zajęcia w laboratorium pobudzają ciekawość dziecka, zachęcają do przeprowadzania własnych badań naukowych, a przede wszystkim kształtują zamiłowanie do nauki i poznawania nowych rzeczy!

czytaj więcej, plik PDF…

Cena: 25 zł. Opiekunowie wstęp wolny. Opiekunów zapraszamy na darmową kawę lub herbatę do naszej kawiarni.

Rezerwacje pod numerem telefonu: 22 811 01 05, wew. 116 lub mailowo: pwozniak@dkswit.com.pl

 

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego