9.11.19/ godz. 16 i 19
Bilety: 10 zł

Wieczorki z piosenkami Kabaretu Starszych Panów to inicjatywa rodzinna zapoczątkowana w 2008 roku. Podczas pierwszego spotkania mała grupa osób spotkała się żeby wspólnie pomuzykować, wykonując wybrane piosenki z bogatego repertuaru nieśmiertelnego duetu Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Podczas kolejnych spotkań, chętnych do występu jak i oglądania przedstawienia przybywało, a kolejne miejsca koncertów (większy dom, pobliska kinokawiarnia) okazywały się wciąż za małe żeby pomieścić wszystkich widzów. W ten sposób z małego spotkania w kręgu najbliższych znajomych, wieczorki zaczęły się przekształcać w duże, coroczne przedstawienia prezentujące dorobek Kabaretu Starszych Panów licznej publiczności.

 

Obecnie wieczorki mają formę dwugodzinnego przedstawienia muzycznego przy towarzyszeniu ponad dwudziestoosobowego zespołu muzycznego oraz kilkunastoosobowego zespołu aktorów i śpiewaków. W większości jesteśmy amatorami i choć niektórzy z nas są uczniami lub absolwentami szkół muzycznych, to staramy się, aby przedstawienia miały przede wszystkim charakter wspólnej zabawy i pielęgnowania polskiej kultury. Zespół przygotowujący wieczorki to przede wszystkim zaprzyjaźnione rodziny, zamieszkujące okolice Falenicy i Radości. Inicjatywa jest międzypokoleniowa – najmłodsi występujący mają po kilka lat, a najstarsi ponad 60.

 

W tym roku – już po raz dwunasty – zapraszamy na wspólne spotkanie z twórczością Kabaretu Starszych Panów zatytułowane „Kochani, ja proszę o ciszę!”, które odbędzie się w Domu Kultury „Świt”.

 

Kochani, ja proszę o ciszę,

ze spaniem na włosku wciąż wiszę.

Niech kichnie najmniejszym ktoś nosem,

a już mi przecina ten włosek!

 

W tym roku zapraszamy Państwa na wspólne spotkanie z krajobrazem nieco onirycznym, który otworzy nas na bogactwo wyobraźni wiedzionej snem. Mamy nadzieję nie usnąć zbyt szybko, ale przekonać się, ile poezji, humoru i prawdy o życiu niesie ze sobą cisza nocna, która nie jest taka cicha…

Bilety online  godz. 16:00Bilety online  godz. 19:00

 

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego