Zajęcia Fakultatywne

Podróże w kulturze

Podróże w kulturze to prawdziwa historyczna i kulturoznawcza przygoda oraz niesamowita okazja do zrobienia czegoś własnoręcznie z wykorzystaniem różnych technik twórczych: papieroplastyki, rękodzieła,  orgiami, modelowania z masy papierowej oraz przedmiotów dekoracyjnych i użytkowych.

Przemierzymy różne kontynenty i odwiedzimy różne kraje, aby wspólnie odkrywać inne, tradycje i kultury! Na naszych spotkaniach nie wiemy co to nuda! Dużo się ruszamy, śmiejemy i rozwiązujemy zagadki. A przede wszystkim z naszych zajęć nikt nie wychodzi z pustymi rękami! Na każdego uczestnika czeka bowiem kreatywne spotkanie, podczas którego wykonujemy przedmioty, które nawiązują do tematu naszych zajęć.

(czytaj więcej, plik pdf…)

Termin: przed wykładami w sali 14, godz. 10:00-11:00
Koszt: 50 zł/miesiąc
Instruktorki:
Anna Jóźwik i Weronika Rozenek

Warsztaty drukowania 3D

Drukowanie 3D to zajęcia podczas których uczestnicy zapoznają się z pracą drukarki 3D, a także zaprojektują własny przedmiot, który będzie dla nich wydrukowany!
(czytaj więcej, plik pdf…)

Termin: po wykładach w sali 34, godz. 12.10-13.25

Koszt: 80 zł/miesiąc
Instruktorka: Pamela Markowska – miłośniczka nowoczesnych technologii. Od kilku lat zaangażowana w prace upowszechniające wiedzę o Druku 3D w Polsce. Specjalizuje się w pracy z dziećmi i młodzieżą w zakresie Projektowania 3D, Skanowania 3D oraz Drukowania 3D. Instruktorka warsztatów z technologii 3D oraz organizatorka pokazów edukacyjnych.

Warsztaty naukowe - Mali Einsteini

Wgłębiając się w tajniki chemii, fizyki oraz techniki eksperymentujemy, odkrywając prawa natury i nauki.Na każdych zajęciach dzieci wykonują własnoręcznie eksperymenty, których efekty mogą zabrać do domu. Zajęcia w laboratorium pobudzają ciekawość dziecka, zachęcają do przeprowadzania własnych badań naukowych, a przede wszystkim kształtują zamiłowanie do nauki i poznawania nowych rzeczy!

(czytaj więcej, plik pdf…)

Termin:  po wykładach, godz. 12:00-12:45
Koszt: 60 zł/miesiąc
Prowadzący: “Mali Einsteini”

Pracownia młodego inżyniera

W poszukiwaniu nowej ZIEMI autorski program edukacyjny powiązany z wyzwaniem poszukiwania nowej planety do zamieszkania przez ludzi. Uczestnicy tworzyć będą załogę, przyjmować będą różne role, indywidualnie i wspólnie będą angażować się w realizację przygotowanych zadań.

Program wspiera myślenie interdyscyplinarne, poszukiwanie wspólnych rozwiązań, współpracę i prace koncepcyjne. Jest zaprogramowany w logice pracy projektowej i w praktyczny sposób łączy wiedzę szkolną, profesjonalną z praktycznym zastosowaniem. W ramach zaplanowanych tematów uczestnicy poznają podstawowe słownictwo z zakresu technologii, w j. polskim i angielskim.

Uczestnicy: uczniowie klas 3-8 szkoły podstawowej.
Termin: po wykładach, godz. 12:00-13:30
Koszt: 80 zł/miesiąc
Prowadzący: dr inż. Michał Klepka
(Czytaj więcej, plik pdf…)

Pracownia ceramiczna

Jednym z najbardziej znanych i rozpowszechnionych na świecie minerałów, a wydobywanym od tysiącleci, jest glina. Tworzywo to jest cenione w przemyśle, rzemiośle, art-terapii, ale przede wszystkim ukochane przez artystów.
Przy wsparciu doświadczonego artysty uczestnicy będą mieli możliwość kreowania otaczającej ich przestrzeni.
(czytaj więcej, plik pdf…)

Termin: po wykładach, godz. 12:00-13:00
Koszt: 20 zł pojedyncze zajęcia
Prowadząca: Iza Czaplicka – absolwentka Politechniki Warszawskiej, a obecnie studentka Wzornictwa Ceramiki i Szkła na Akademii Górniczo – Hutniczej w Krakowie

Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego