Rodzinny poranek mikołajkowy „Zamieszanie ze świętami” Teatr Itakzagramy

10 grudnia, godz. 9:30 oraz 12:00

Kiedy za oknem sypie śnieg, a na niebie wschodzi Pierwsza Gwiazdka, wszyscy spotykamy się w rodzinnym gronie, aby świętować Boże Narodzenie. Nie może się rzecz jasna obyć bez prezentów, ale… gdzie jest święty Mikołaj?!

Aniołek, pomocnik Świętego, nigdzie nie może go znaleźć, choć przeszukał każdy zakątek mikołajowej chatki. Również i Renifer Rudolf nic nie wie, a przecież gdyby Mikołaj gdzieś wyjechał, on wiedział by o tym najlepiej – jest przecież na czele jego zaprzęgu! Sprawa jest bardzo tajemnicza, a staje się jeszcze dziwniejsza, kiedy Aniołek znajduje pod choinką bombkę w kształcie ogórka, kilka węgielków i jakieś czarne ziarenka…

Nie ma czasu do stracenia – przecież jeśli zabłyśnie pierwsza gwiazdka, a Mikołaj się nie odnajdzie, nie będzie komu rozdać prezentów i do Świąt Bożego Narodzenia wkradnie się niezłe zamieszanie! Dwójka przyjaciół wyrusza więc w misję ratowniczą przez różne kraje, aby uratować Mikołaja i Święta Bożego Narodzenia. Czy im się uda? To musicie zobaczyć już sami. Jedno jest pewne – podczas tej podróży okaże się, że ze Świętami tak czy owak jest niezłe zamieszanie!

Zapraszamy serdecznie na interaktywny spektakl muzyczny, edukacyjny językowo i kulturowo, w którym poprzez czynny udział w poszukiwaniach świętego Mikołaja, dzieci nauczą się m. in. jak powiedzieć „WESOŁYCH ŚWIĄT”  w różnych językach, poznają kolędy z innych krajów oraz świąteczne zwyczaje – czasami bardzo różne od tych, które same znają, a czasami tak bardzo podobne. Na koniec zaś będą mogły sprawdzić swoją wiedzę sprawiając, że całe zamieszanie skończy się dobrze. A wszystko to w atmosferze wspaniałej Świątecznej zabawy!

Spektakl trwa ok. 50 minut.
Scenariusz i reżyseria: Joanna Mazewska
Muzyka: Katarzyna Waszkiewicz, Dawid Ludkiewicz
Scenografia i kostiumy: Zespół
Nagłośnienie i oświetlenie: Krzysztof Iwanik
Występują: Katarzyna Gruszewska, Joanna Mazewska, Katarzyna Wypchło, Piotr Łokietek

Teatr Itakzagramy http://www.itakzagramy.art.pl/?page_id=755

Uwaga! Po przedstawieniu Mikołaj rozda dzieciom prezenty, które wcześniej zostaną dostarczone przez rodziców. Zapakowane i podpisane prezenty z imieniem i nazwiskiem dziecka prosimy przynosić do 8 grudnia do kasy biletowej.

Bilety 15 zł. rezerwacje online lub pod numerem tel. 22 811 01 05 wew. 116

Rezerwacja on-line 9:30 Rezerwacja on-line 12:00
Zakupy dofinansowano ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej:
- Zakup projektora cyfrowego (2018)
- Modernizacja aparatury kinowej wraz z elementami widowni Kina ŚWIT (2016)
- Modernizacja ekranu kinowego i powiększenie macierzy serwera Doremi (2014r.)
- Modernizacja nagłośnienia Kina "Świt" (2013r.)
- Modernizacja systemu sprzedaży i rezerwacji biletów w Kinie „Świt” (2012r.)
Zakup cyfrowej konsolety sterowania dźwiękiem dofinansowano
ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego